ادویه جایگزین نمک
استفاده از ادویه جایگزین نمک تغییری است در برنامه غذایی که برای جلوگیری از بروز انواع بیماری هایی که به واسطه مصرف این چاشنی پرطرفدار رخ می دهد.

8 ادویه خوش عطر که می تواند جایگزین نمک باشد

نمک یکی از مواد اولیه در پخت اکثر غذاهااست و مزه ی غذاها را بهبود می بخشد و منبع مواد معدنی و در متعادل کردن سطح الکترولیت موثر است اما مشکل این جاست که ما معمولاً نمک زیاد مصرف می کنیم که باعث تاثیرات منفی مثل التهاب بیماری قلبی و کلیوی می شودبه همین منظور باید سعی کنید مصرف روزانه آن را کاهش دهید و به جای آن از ادویه های دیگر استفاده کنید.  برای جلوگیری از بروز بیماری ها به واسطه این چاشنی در این بخش از نمناک 8 ادویه مفید را که می توانند جایگزین نمک باشند به شما معرفی خواهیم کرد.
ادویه جایگزین نمک

بهترین و پرخاصیت ترین ادویه های جایگزین نمک 

ادویه های خوش عطری که جایگزین نمک می شوند

سیر
سیرحاوی مقدار فراوانی ویتامین ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است و وقتی جذب بدن شود از انواع بیماری ها جلوگیری می کند. بر خلاف نمک خاصیت ضد التهابی و ادرار آوری دارد مشکلات قلبی را کاهش می دهد و در غذاهایی مثل گوشت سفید و قرمز ماهی و غذاهای دریایی سوپ و تاس کباب مزه خوبی دارد.
پودر پیاز
پودر پیاز خواصی شبیه سیر دارد و جایگزین خوبی برای نمک است ، پودر پیاز را به گوشت و غذاهای دریایی سوپ و تاس کباب سالاد سبزیجات اضافه کنید ؛ گفتنی است مصرف پیاز در پاکسازی کلیه ها موثر است.
فلفل سیاه ادویه ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و بدن رادر برابر رادیکال های آزاد و فشارخون محافظت می کند و عملکرد کلیه ها را بهبود می بخشد ، مزه ی فلفل روی گوشت ، ماهی ، سس ماکارونی و کباب عالی است.
پونه
همانطور که می دانید پونه خواص دارویی دارد و ادویه خوشمزه و بهترین جایگزین برای نمک است ، پونه حاوی ویتامین و مواد معدنی است و خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و ضد التهابی دارد و مصرف مناسب آن فعالیت سیستم ایمنی را بهبود و مشکلات تنفسی را کاهش میدهد ؛ پونه را با گوشت قرمز و سفید ماهی و غذاهای دریایی پیتزا و پنیر یا میوه و سبزیجات مصرف کنید.
مصرف مقدار کمی زیره سبز مزه خوبی به غذای تان می دهد و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، این ادویه رادیکال های آزاد را کاهش می دهد و مصرف مناسب زیره کلسترول را کنترل و خطر مشکلات قلبی را کاهش میدهد.
این ادویه مشهور مزه ی مشخصی دارد و برای مصرف با گوشت و سبزیجات مناسب است خواصی که این محصول دارد به هضم غذا کمک می کند و با گشاد کردن عروق و کاهش فشار خود از سکته جلوگیری می کند.
زنجبیل
یکی دیگر از ادویه های پرخاصیت و جایگزین نمک زنجبیل است که خاصیت ضد التهابی و ضد اکسیدانی دارد.
زردچوبه
زردچوبه نقش به سزایی در برنامه غذاهای سراسر جهان دارد و تنها به خاطر مزه ی آن نیست بلکه به دلیل رنگ نارنجی که دارد طرفداران زیادی هم دارد و خاصیت ضد التهابی و اکسیدانی آن بدن را در قبال بیماری ها محافظت می کند که خود دلیلی برای استفاده گسترده آن است.

8 ادویه پرخاصیت که می توانند جایگزین نمک شوند

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی