درمان افسردگی
برای درمان افسردگی راه های ساده تری هم هست, شما میتوانید صبحانه ماست بخورید و افسردگی را درمان کنید.

درمان افسردگی با ماست

مطالعه جدیدی نشان می دهد که یک جایگزین موثر برای داروهای درمان افسردگی وجود دارد. مواد موجود در ماست همان ماده ای است که طبق این تحقیقات می توان از آن برای درمان افسردگی استفاده کرد.

استرس عامل اصلی بروز افسردگی می باشد. محققان موش های آزمایشگاهی را در موقعیت های استرس زایی قرار داده تا در نهایت علائم افسردگی در آنها مشاهده شد سپس میزان باکتری های مفید درون روده موش ها، قبل و بعد از افسردگی در نظر گرفته شد .

درمان افسردگی

تاثیر ماست در درمان افسردگی

“صبحانه حتی برای افرادی که می خواهند وزن خود را کم کنند توصیه می شود چراکه بطور کل نخوردن صبحانه می تواند فرد را با مشکلات جدی رو به رو کند” .

بهتر است باور های مربوط به صبحانه های مجلل و مارشمالو های رنگی را فراموش کرده و برای نوش جان کردن یک وعده مقوی به سراغ یخچال خود بروید. یک قاشق برداشته و به سراغ یخچال خود بروید چراکه در این وعده خوردن صبحانه را به شما پیشنهاد می کنید.

تا کنون خواص بسیاری با خوردن ماست گزارش شده است ولی طبق مطالعات اخیر می توان افسردگی را نیز با خوردن این ترکیب مقوی درمان کرد.

ماست دارای پروبیوتیک های بوده که فعالیت انگل های مفید درون روده را افزایش می دهد. طبق نوشته های اخیر مجله Scientific Reports رابطه مستقیمی بین احوال خوش انسان و فعالیت به موقع و روتین روده وجود دارد که می تواند منجر به راه های درمانی مناسبی شود.

هرساله در حدود 40 میلیون نفر در آمریکا دچار افسردگی شده که از این طریق ضرر های مالی بسیاری را به اقتصاد این کشور وارد می شود. هم اکنون تیم تحقیقاتی جدید از دانشگاه پزشکی ویرجینیا (University of Virginia School of Medicine) پیشرفت قابل ملاحظه ای را پیش گرفته اند.

طبق گفته های گالتیر (Alban Gaultier)، مدیر این مطالعات، اهمیت یافته های جدید بسیار مهم می باشد چراکه هر روزه تعداد این افراد بالا رفته بطوری که در صورت اقدام به درمان عوارض خاصی نیز در افراد مبتلا دیده می شود.

بنابراین سوالی که باید به آن پاسخ داده شود این است که آیا واقعا فعالیت میکروبیوم های موجود در بدن روده افراد به مبارزه آنها با افسردگی کمک می کند؟

میزان لاکتوباسیلوس-باکتری های پروبیوتیک در ماست-تا میزان بسیاری در موش های دچار افسردگی کاهش پیدا می کند.

اما بلافاصله بعد از اینکه میزان لاکتوباسیلوس در رژیم این موش ها بالا رفت، درجه افسردگی و علائم مربوط به این بیماری تا میزان چشم گیری در آنها کاهش پیدا کرد. کاملا مشخص است که رابطه مستقیمی بین میزان لاکتوباسیلوس و حالات روحی وجود دارد ولی آیا چرا؟

کینورنین-متابولیت-به عنوان عاملی شناخته شده که افسردگی را تحت شعاع قرار می دهد. زمانیکه که درجه این ترکیب شیمیایی در بدن افزایش پیدا می کند نشانه های مربوط به افسردگی نیز بالا می رود. لاکتوباسیلوس می تواند به بالانس نگه داشتن میزان کینورنین در بدن کمک کند.

بدون میزان قابل توجهی از لاکتوباسیلوس بدن قادر نمی باشد تا میزان ترکیبات شیمیایی را که منجر به افسردگی می شوند را تنظیم کند.

ماست، دارای میزان بسیاری از لاکتوباسیلوس پروبیوتیک می باشد که می تواند به عنوان غذایی بسیار لذیذ مصرف شود. پروبیوتیک ها همچنین می توانند از بسیاری آلرژی های فصلی نیز جلوگیری کنند. مصرف این ترکیب برای بسیاری افراد-آنهایی که حساسیت خاصی به ماست ندارند-می تواند بسیار مفید باشد.

مصرف قرص های مکمل پروبیوتیکی نیز می تواند در برخی موارد به بدن کمک کرده تا ترکیبات را در بدن به صورت بالانس نگه دارد.

برای درمان افسردگی صبحانه ماست بخورید

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامتی -/ح
برچسب : ماست افسردگی
وبگردی