سرویس اینترنت

اعلام تعرفه های جدید سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی

تاریخ انتشار : 30 آبان 1396کد مطلب : 60126زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعرفه سرویس های غیر حجمی مبتنی بر مصرف منصفانه اعلام شده است. تاریخ اجرای مصوبه مذکور پیش از دهم آذرماه اعلام شده است.

تعرفه های جدید سرویس اینترنت اعلام شد

تعرفه سرویس های غیرحجمی مبتنی بر مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده که سقف آن بین شرکت های فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد. با تصویب تعرفه سرویس های غیرحجمی اینترنت ثابت توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه های جدید نیز اعلام شده که خدمات پرسرعت ثابت ADSL از ماهانه 512 کیلوبیت برثانیه تا 50 مگابیت برثانیه در VDSL و فیبر را شامل می شود.

تبدیل اینترنت ثابت حجمی به غیرحجمی با مصرف منصفانه پیش از این توسط محمود واعظی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم- پیشنهاد شده بود که مدل ارائه شده با انتقاداتی از طرف کاربران روبرو شد. به همین دلیل مقرر شد با بررسی نظر کاربران و همچنین نظرات کارشناسی، این طرح با تعرفه های دیگری جایگزین شود و در نهایت طرح جدید به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسید و محمدجواد آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این تعرفه ها را اعلام کرد.
 
 سرویس اینترنت

غیرحجمی به شرط مصرف منصفانه


تعرفه سرویس های غیرحجمی مبتنی بر مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده که سقف آن بین شرکت های فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد. در مصرف منصفانه ترافیک داخلی حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ می شود. این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکت ها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه (128 کیلوبیت در ثانیه) تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.
 
تاریخ اجرای این مصوبه به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیش از دهم آذرماه اعلام شده است. این تعرفه ها صرفا برای دسترسی ثابت بوده و فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است. شرکت ها نیز موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکین برسانند. مصوبه های سرویس های پرسرعت غیرحجمی در جدول های منتشرشده در وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آمده است.

مصوبه سرویس های پرسرعت غیرحجمی:

سرویس اینترنت

غیرحجمی به شرط مصرف منصفانه

اعلام تعرفه های جدید سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از خبرگزاری دانشجو/ی
وبگردی