محمدرضا شجریان

آیا محمدرضا شجریان ممنوع الکار است؟

تاریخ انتشار : 25 بهمن 1394کد مطلب : 26976زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدتی قبل محمدرضا شجریان از ممنوع الکاری اش در صدا و سیما خبر داده بود که مدیر دفتر موسیقی سازمان صدا و سیما این موضوع را رد کرد.

آیا محمدرضا شجریان ممنوع الکار است؟

به گفته مدیر موسیقی سازمان صدا و سیما استاد محمدرضا شجریان خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی کشورمان ممنوع الکار نیست.

محمدباقر معلم گفت:گاهی هنرمندی، به گفته او، «خودش خطش را از ملت و نظام» جدا می کند و این به معنای ممنوع الکار بودن او نیست.

معلم در عین حال گفت که عدم رضایت محمدرضا شجریان، دلیل عدم پخش آثار او از صدا و سیما است.
محمدرضا شجریان
 
شجریان دوبار در سال های 1374 و 1388 در نامه هایی به رؤسای وقت صدا و سیما خواستار عدم پخش آثارش از رادیو و تلویزیون شده بود.
این خواننده موسیقی سنتی همچنین روز سه شنبه 15 اردیبهشت در سخنانی در همایش بین المللی حافظ در دانشگاه آزاد ایران گفته بود:« من چند سال است اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم.

 

بیوگرافی محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان متولد 1 مهر 1319 در مشهد موسیقی دان، آهنگ ساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران است. وی از برجسته ترین هنرمندان موسیقی سنتی ایرانی است و آلبوم های بسیاری در این زمینه منتشر کرده است. او به دلیل نوع صدا و سبک مخصوص به خود و تصنیف های ملی میهنی که اجرا کرده و انتشار آلبوم های مردمی شناخته می شود و شهرتی در سطح جهانی دارد، سایت انجمن آسیا وی را پرآوازه ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی، روزنامهٔ ونکوور سان او را یکی از مهم ترین هنرمندان موسیقی جهان و همچنین رادیوی عمومی ملی (NPR) در سال 2010 وی را یکی از 50 صدای برتر جهان معرفی کرده است.

آیا محمدرضا شجریان ممنوع الکار است؟

410
این مطلب مفید بود ؟82
برگرفته از روزنامه ایران , ویکی پدیا - / ک
وبگردی