تندیس سیامند رحمان

شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان

تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1399کد مطلب : 10141زمان مطالعه : 2 دقیقه
نصب تندیس سیامند رحمان قوی ترین ورزشکار معلولان جهان در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک به بعد از پایان دوران شیوع کرونا موکول شده است.

تسنیم:سیامند رحمان قوی ترین ورزشکار معلول جهان دو ماه قبل یعنی 11 اسفند 98 به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت تا ورزش معلولان جهان یکی از بزرگترین چهره های خود طی یک دهه اخیر را از دست بدهد. 

پس از این اتفاق تلخ، صحبت های زیادی درخصوص چگونگی حفظ شأن این قهرمان بزرگ مطرح شد. رأس همه این صحبت ها، کمیته ملی پارالمپیک اعلام کرد که در راستای گرامیداشت یاد و خاطره آن مرحوم و با تشکیل ستادی در این کمیته به همین منظور، در نظر دارد مراسم بزرگداشتی را در تهران با حضور مقامات کشوری، استانی و خانواده گرانقدر رحمان، پس از رفع بحران بیماری کرونا از کشور و اجازه برگزاری قانونی تجمعات بر اساس دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزار کند که زمان آن متعاقباً از سوی این کمیته اطلاع رسانی خواهد شد. 

یکی از اقدامات این ستاد علاوه بر برگزاری مراسم، نصب تندیس یا مجسمه سیامند رحمان در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک بود که وعده آن در ماه گذشته داده شد. 

طی روزهای گذشته مجسمه علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس در موزه نصب شد و همین مسئله این سوال را ایجاد کرد که چرا هنوز تندیس سیامند رحمان نصب نشده است؟ هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت:ما در ستاد نکوداشت این ورزشکار بزرگ نگاه ویژه ای به حفظ شأن و منزلت او داریم. به همین منظور بنا داریم که پس از پایان دوران شیوع کرونا یک مراسم آبرومند برای سیامند در تهران برگزار کنیم و کار رونمایی از تندیس یا مجسمه این قهرمان فقید نیز همان زمان با حضور اصحاب رسانه انجام خواهد شد. 

وی ادامه داد:ما نمی خواهیم این اقدام بزرگ به صورت غریبانه انجام شود و شأن سیامند حفظ نشود. به همین منظور همه چیز را به بعد از شیوع کرونا و در یک مراسم آبرومند موکول کرده ایم.

انتهای پیام/م

شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : وزنه برداری
وبگردی