گرفتگی گوش

گرفتگی گوش چطوری سریع رفع میشه ؟

کد مطلب : 11028تعداد نظرات : 67 نظرزمان مطالعه : 8 دقیقه
گرفتگی گوش چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟ برای درمان گرفتگی گوش روش های خانگی وجود دارد که کمک شایانی به رفع و درمان گرفتگی گوش می کند.

بررسی علل و درمان گرفتگی گوش با نسخه های طب سنتی در خانه

آیا تا بحال دچار گرفتگی گوش شده اید؟ در بیشتر موارد در این صورت کاری نمی توانید انجام دهید چون به انسداد گوش و پرده گوش برمی گردد.علائم گرفتگی گوش شامل کاهش ظرفیت شنیداری، احساس کیپی در گوش، صدای باد درون گوش و احساس تجمع مایع درون گوش است. این اتفاق زمانی رخ می دهد، که میانه گوش تحت فشار جو بیرونی گوش قرار بگیرد.عوامل رایجی که باعث گرفتگی گوش می شود، شامل تفاوت فشار در میانه گوش، سر و مشکلات سینوس که در هر سنی رخ می دهد است، اما بیشتر در میان کودکان بویژه به هنگام سرماخوردگی رایج است علاوه بر آزار دهنده بودن، کاملا دردناک است. مهم است که در ابتدا آن را درمان کنید. درمانهای طبیعی بسیاری وجود دارد که می توانید به کار گیرید.

علل:

رایج ترین علل گرفتگی گوش عبارت است از:

گوش هواپیمایی:

این مورد زمانی رخ می دهد که گوش در اثر تغییر فشار هوا کیپ می شود. مانند اتفاقی که زمان فرود یا بلند شدن هواپیما رخ می دهد.

عفونت گوش؛

وقتی مایع و ویروس و باکتری در گوش جمع شود، باعث گرفتگی گوش می شود. مردم غالبا عفونت گوش یا سایر بیماری هایی که در گوش ایجاد می شود را تجربه می کنند.

فشار جرم گوش:

جرم گوش اضافی سبب انسداد کانال گوش میشود.

علت گرفتگی گوش

رایج ترین علل گرفتگی گوش

شی خارجی در گوش:

گاهی اوقات وسیله های کوچکی که برای پاکسازی گوش استفاده می کنید، مانند پنبه در گوش گیر می کند. کودکان ممکن است اشیای خارجی را درون گوش خود کنند.

گوش شناگر:

وقتی گوش شخصی در معرض آب است و آب در گوش جمع می شود، سبب عفونت می شود، به همین دلیل شناگران اکثرا این را تجربه میکنند. همانطور که در مطلب قبلی بخش سلامت نمناک کامل توضیح داده شد باید گوش خود را خشک و به دور از رطوبت نگه داشت.

درمان های خانگی برای گرفتگی گوش:

1-خنثی کردن کمبود فشار هوا با باد کردن لپ ها و بینی :

شما می توانید بوسیله این کار از شر گرفتگی گوش خلاص شوید زیرا درد را تسکین می دهد. دهانتان را ببندید و با انگشتتان سوراخ دماغتان را بگیرید و نفس عمیق بکشید اگر بتوانید این کار را درست انجام دهید آن را تکرار کنید.

تذکر:بینی را محکم نگیرید که به گوش آسیب میزند.

2- روغن زیتون برای درمان گرفتگی گوش:

اگر جرم درون گوش جمع شده است، از روغن زیتون استفاده کنید که به نرمی جرم گوش و رفع آن کمک می کند.

توصیات:

به آرامی مقداری روغن زیتون را گرم کنید.

از یک قطره چکان برای ریختن روغن درون گوش استفاده کنید برای نرم شدن جرم گوش بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس سر خود را به طرفین خم کرده تا روغن به همراه جرم از گوشتان خارج شود. این کار را به آرامی انجام دهید تا به اندام بدن آسیب نزند.

3- الکل و سرکه سیب برای درمان گرفتگی گوش :

برای نابودی هر نوع عفونت باکتری که سبب گرفتگی گوش می شود، از ترکیب الکل و سرکه سیب استفاده کنید. میزان معینی از الکل و سرکه سیب را با هم ترکیب کنید، بر یک سمت دراز بکشید و از قطره چکان برای ریختن مواد درون گوش استفاده کنید.

برای اینکه مواد نریزد یک پنبه را درون گوش قرار داده و سر خود را بلند نکنید بگذارید 5تا10 دقیقه باقی بماند، سپس آن را خارج کنید ؛ اگر گوش دیگر هم کیپ شده، همین کار را با آن تکرار کنید.

استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب برای درمان گرفتگی گوش

4. روغن درخت چای برای درمان گرفتگی گوش :

روغن درخت چای در درمان عفونت گوش بکار میرود که خاصیت ضدباکتری وضدالتهابی دارد و چنانچه بارها در بخش سلامت نمناک در مورد آن گفته ایم بهترین درمان است که علیه عفونت سینوس وسایر مقاومت ها مقابله می کند.

موارد مورد نیاز :

 • روغن درخت چای
 • چند قطره آب جوش 
 • یک لیوان

درلیوان آب جوش، روغن درخت چای اضافه کنید، سپس سرخودرا برروی لیوان گرفته تا بخار آن وارد گوشتان شود .

اینکار باعث تسکین فوری درد میشود.

5. درمان گرفتگی گوش برای روغن سیر؛

سیر برای درمان عفونت گوش ازقرن ها پیش بکارمیرود وخاصیت ضدباکتری دارد که به گرفتگی وفشارگوش که دراثرجرم اضافی ایجادشده، کمک می کند.

مواد مورد نیاز :

 • سیر2عدد
 • روغن زیتون 1 یا 2 قاشق

دوحبه سیرله شده را با روغن زیتون روی حرارت گرم کنید.

اجازه دهید تا خنک شود سپس دوتا3قطره ازآن را درون گوش خود بریزی،د پس از1دقیقه گوش خود را تخلیه کنید.

موارد زیر را برای نتیجه بهتر دنبال کنید.

مواد مورد نیاز:

 • 4تا 7حبه سیر
 • یک لیوان آب
 • 1/2 قاشق چایخوری نمک

پوست سیررا گرفته، آن را له کرده ودرون لیوان آب بیاندازید وبه مدت 15دقیقه روی حرارت بگذارید سپس نمک را به آن اضافه کنید بعد ازآن پارچه ای تمیز را آغشته به آن کنید وبه صورت کمپرس درمقابل گوشتان برای چنددقیقه قراردهید دو یا3بار درروز اینکار راتکرارکنید.

نمک، مایه یا آب موجود درگوش را به خود جذب می کند وبا عفونت مبارزه میکند.

6. گلیسیرین برای درمان گرفتگی گوش:

مواد مورد نیاز:

 • چند قطره گلیسیرین،
 • ½ فنجان آب گرم

گلیسیرین را درون آب گرم بریزیدک سپس 2 یا 3 قطره ازآن را داخل گوشتان کنید. بگذارید 10دقیقه بماند سپس گوش خودرا تخلیه کنید.

7. برگ ریحان برای درمان گرفتگی گوش:

برگ ریحان دارای خاصیت ضدباکتری است وبه تسکین گرفتگی گوش دراثرعفونت سینوس کمک میکند، درد را تسکین داده وحس خنکی میدهد.

مواد مورد نیاز:

 • 5 تا 6 عدد برگ ریحان
 • یک تکه پنبه

برگ ریحان را خرد کرده واب آن را بگیرید و پنبه را آغشته به آب آن کنید سپس آن را به گوش خود بزنید، اما مراقب باشید که آب ریحان را به پرده گوش خود نزدیک نکنید ،زیرا به آن صدمه میزند.

2 بار در روز اینکار را تکرار کنید.

8. درمان گرفتگی گوش با کمپرس آب گرم:

کمپرس آب گرم، درمان طبیعی برای گرفتگی گوش و سینوس است و گرمای آن باعث تسکین درد می شود. پارچه ای را درون آب گرم خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید و آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی گوش قرار دهید.

دلیل گرفتگی گوش

کمپرس آب گرم برای درمان گرفتگی گوش 

9. بخار برای درمان گرفتگی گوش:

آسان ترین روش برای خلاصی از گرفتگی گوش ناشی از سرماست. بخار باعث باز شدن گوش می شود. آب داغ را درون کاسه ای بزرگ بریزید و چند قطره روغن درخت چای یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید، سر خود را با حوله ای بپوشانید و بخار آن را وارد گوش خود کنید، تا باز شود.

به مدت 10 دقیقه دوش آب گرم بگیرید.

10. آب اکسیژنه برای درمان گرفتگی گوش:

با استفاده از یک قطره چکان، دو قطره سه درصدی از آب اکسیژنه را درون گوش خود بریزید و ده دقیقه صبر کنید، سپس سر خود را کج کرده تا مواد خارج شود.

تذکر:

مقدار زیاد آب اکسیژنه سبب آسیب رساندن به گوش میشود.

11 . آب گرم برای درمان گرفتگی گوش:

با استفاده از یک سرنگ، آب گرم را داخل گوش خود کنید و سر خود را تکان دهید تا آب خارج شود. 10دقیقه صبر کنید سپس این کار را با گوش دیگر تکرار کنید

12. رفع گرفتگی گوش با خمیازه کشیدن:

خمیازه، فشار هوا را از گوش خارج می کند و به فعالیت ماهیچه ها کمک می کند. دهان خود را به آرامی باز کنید تا هوا را استشمام کنید و این کار را مجددا تکرار کنید.

13- آدامس جویدن برای درمان گرفتگی گوش:

این کار تیوب گوشتان را باز می کند. فشار اضافی جرم در گوش را تسکین می دهد و سبب باز شدن گوش می شود، اگر پس از این کار احساس درد یا گرفتگی گوش کردید، سریعا نزد متخصص گوش و حلق و بینی بروید .

آدامس جویدن

جویدن آدامس برای رفع گرفتگی گوش

14. درمان گرفتگی گوش با غرغره کردن:

با آب گرم و نمک غرغره کنید. یک قاشق نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید و 15تا 30ثانیه غرغره کنید. این کار را تکرار کنید تا از شر گرفتگی گوش خلاص شوید.

سایر روشهای خانگی درمان گرفتگی گوش:

1-نرم کردن جرم گوش:

جرم گوش به طور طبیعی وسخت در گوش جمع می شود. ریختن چند قطره روغن بچه، گلیسیرین، روغن معدنی در حد دو سه قطره در گوش به نرمی جرم گوش و باز شدن آن کمک می کند.

2- تزریق گوش:

سرنگ تزریق گوش را از داروخانه تهیه کرده یا نزد پزشک بروید. پس از 15تا30 دقیقه از تزریق گوش، آبی را که به دمای محیط رسیده وارد گوش خود کنید، نباید آب را عمیقا وارد گوش کنید که به پرده گوش آسیب بزند.

3- روشهای انفعالی برای درمان گرفتگی گوش:

این روش شامل نوشیدن آب، جویدن آدامس و خمیازه کشیدن است.

4- سوراخ های گوش:

دستگاهی طراحی شده که با وجود فیلترهای خاص، جریان و فشار هوا را درون گوش می کند، این دستگاه موثر عمل می کند.

درمان های گرفتگی گوش

روش های خانگی مناسب برای درمان گرفتگی گوش

5- گرفتن گوش:

بهتر است زمانیکه در معرض فشار جریان هوا قرار دارید ،گوش خود را با وسیله ای بپوشانید تا هوا وارد گوشتان نشود. بویژه یک ساعت قبل از پرواز این کار را انجام دهید. این رایج ترین کارد برای مشکلات فشار گوش است.

6- آمادگی های تجاری:

بسیاری از داروخانه ها، پکیج قطره گوش را می فروشند که برای رفع جرم از گوش طراحی شده اند. علاوه بر این، شخص می تواند از خشک کن یا حوله بعد از اینکه در معرض آب قرار گرفت استفاده کند ،تا گوشش خشک شود.

زدن محافظ گوش به هنگام شنا یا حمام به کاهش خطر ورود آب به گوش کمک می کند. وقتی نزد پزشک می روید، علل متفاوت گرفتگی گوش، نیازمند درمانهای متفاوت است در بسیاری از موارد بهتر است که پیش دکتر بروید تا گوش شما را باز کند.

گاهی اوقات شخص با درمان خانگی، ناخواسته به خودش آسیب می زند. اگر گرفتگی گوش درخانه به آسانی حل نشد ، شخص باید نزد پزشک متخصص برود.

مخصوصا اگر علائم زیررا داشته باشد :

تب بالای 101 درجه فارنهایت در بزرگسالان، درد متوسط تاشدید گوش وبدتر شدن آن، بطوریکه گوش خونی شود یا با تغییرات شدید شنیداری همراه باشد.

پزشکتان درمورد عوامل زیر سوالاتی را ازشما میپرسد:

شخص چه راهکارهای خانگی را به کارگرفته است، چه چیزی باعث بدتر یا بهترشدن علائم میشود. او با ابزاری مخصوص که اتوسکوپ نامیده میشود، گوش را معاینه میکند و این وسیله برای داخل شدن درون گوش طراحی شده تا به پزشک کمک کند که درون گوش را به وضوح مشاهده کند.

اگرگوش دچار عفونت شده باشد، او برای کاهش باکتری درون گوش، آنتی بیوتیک را تجویز می کند.

جلوگیری از گرفتگی گوش:

متاسفانه روش های شناخته شده ای برای جلوگیری از ایجاد جرم گوش که سبب گرفتگی گوش میشود، وجود ندارد پس آنطور که در بخش سلامت نمناک اشاره کرده بودیم افراد میتوانند برای پاکسازی گوش خود هر 6یا12ماه نزد متخصص گوش و حلق و بینی بروند.

بایدها و نبایدها برای گرفتگی گوش :

1.بایدها :

سرتان را تا جایی که می توانید بالا بگیرید مخصوصا زمانیکه خواب هستید. غالبا گوش خود را تمیز کنید و ازپارچه ای نرم وتمیز برای خشک کردن گوش خود پس ازحمام استفاده کنید. در محیط معتدل بمانید نه گرم ونه سرد.

2. نبایدها:

الکل و غذاهای نمکی وشور، کافئین وتنباکو مصرف نکنید.

اشیای تیز مانند ناخن انگشت را داخل گوشتان نکنید.

گوش خود را در معرض دمای زیاد قرارندهید.

مواد درحال جوش را به گوش خود نزدیک نکنید.

سریع حرکت نکنید.

سرتان را سریعا تکان ندهید.

علت و درمان گرفتگی گوش با روشی سریع و خانگی

3.92289
این مطلب مفید بود ؟1793496
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : effectiveremedies / stylecraze / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : گرفتگی گوش
67 نظر به ثبت رسیده است
علیرضا1395-01-02
مدت دو سال است که گوش من میگیرد و با دراز کشیدن روی زمین در سمت همان گوش برطرف شده تا حدود یکی دوساعت آرام میشود. بارها به متخصص مراجعه کردهام و دارو های مختلف هم تجویز شده است. حتی از قطره پری مارین( 25mg/30cc) هم استفاده کرده ام درمان نشده است. چه کنم؟
22355
امیر1395-02-13
سلام دود کردن عنبر نسا 100درصد خوب میکنه که اونم به روش درست باید انجام بشه
17067
محدثه1396-06-11
سلام من هی گوشم میگیره بعد حموم . دیوونه میکنه منو ازیگوشم اصلا هیچی نمیشنوم باید چ کار کنم؟؟
23349
darkghost1396-10-10
یک جفت گوشگیر نرم خریداری کنید و هنگام حمام ان را داخل گوش قرار دهید تا از ورود اب جلوگیری کند
4427
ناشناس1395-04-08
باید بری دکتر شستشو بدی
4923
سیمین1395-05-18
باید گوشتون به وسیله دستگاه ساکشن تمیز بشه تا عفونت ازش خارج بشه
3818
سارا1396-07-02
نه اینجوری بدتر میشه من انجام دادم
2617
احمد1395-07-18
سلام .شما احتمالا لوزه سوم عود کرده باشه
2512
بی نام1395-03-13
گوش من به مدت۳روز است که به شدت گرفته است و با بهره گیری از این روش ها خوب نشده و حیلی بد هم گرفته به طوری که با دفعه های دیگر فرق میکند و من تقریبا نمی توانم صحبت های دیگرا را بشنوم. من باید چه کار کنم تا گوشم باز شود ؟؟
20866
hajar1395-08-03
من هم همین مشکل واسم پیش اومده بود رفتم پبش متخصص و با ساکشن جرم گوشم پاک شد و مشکلم رفع شد
4023
فاطمه امیدیان1395-04-18
گوش من یه ماهی که گرفته هر از گاهی خوب میشه بلافاصله حموم که میرم دوباره میگیره
6918
سوگند1395-04-29
واسه منم با رفتن به حموم بدتر میشه الان یکی از گوشام کامل گرفته اول وقتی میگرفت گوشم رو حرکت میدادم خوب میشد اما الان نه راهم میرم صدا تو گوشام پخش میشه تو رو خدا بگین چی کار کنم؟؟؟
10434
شب بو1395-06-18
من وقتی باردار بودم مشکل اصلی ام گرفتگی گوش بود! هنوزم نفهمیدم دلیلش چی بود! اما با تموم شدن بارداری برطرف شد! ولی الان دوباره اومده سراغم و خیلی اذیت میکنه.. عجیبه که دکتر هم معاینه میکنه میگه چیزی نیست!!! با آبنبات های سرد یا جویدن آدامس بهتر میشه معمولا!
2710
بی نام1396-06-18
سلام من هم مشکل شما رو دارم و به دکتر هم رفتم دارو های عفونت و حساسیت تجویز کرد و به من گفت که سس و اینها نخور به احتمال زیاد مال ما از حساسیت باشه و گفت اگه خوب نشد یه هفته بعد بیا گوش سنجی ولی من فکر نکنم که گوش سنجی لازم باشه
1613
آوین1397-04-08
سوگند جان راست میگه باید برای شست و شو بدی تا بهتر بشی .
155
kian1395-11-27
باید بری دکتر گوش شست‌وشو بشه
1920
عرفان1395-12-05
احتمالا آب وار گوش شما میشود.حوله راگرم کرده و به گوش خود بزارید زود درست میشه اگه نشه روش های دیگر مانند خم کردن سر به سمت گوش گرفته شده را انجام دهید خوب میشه
207
علی1397-03-29
آره من امتحان کردم جواب داده
167
محراب1396-02-02
سلام.طب بوعلی سینا حجامت رو اشاره گردهوچون بدن عفونت داره <تنهاعفونت روحجامت از کل بدن ساکشن میکنه
137
مونا1395-05-13
من دوروز پیش رفتم استخر گوشم اب رفت اامروز کاملا گرفته سنگینی میکنه انگار چیزی توشه چیکار کنم؟
4117
سهند1395-05-31
منم مثل تو ام
2011
امیرحسین1395-06-06
سلام دقیقا منم همین مشکلو دارم 1 روزه ک قطره گلیسیرین هم استفاده میکنم ولی هنوز خوب نشده ...:(
186
نفیسه1396-04-17
سلام قطره گلیسرین رو باید ۳ روز استفاده کنی بعد شستشو بدی
115
مریم1395-11-07
منم از گوش درد دارم میمیرم بدجور گوشم گرفته
208
اصغر 1396-03-06
بروید دکتر امپول مسکن بزنید
1416
Kian1395-11-27
نباید آب تایه مدتی تو گوش بره شاید چرک کرده باشه.
116
عرفان1395-12-05
آدامس بجوید یا دهنتونو بازوبسته کنید تا آبی که در پشت پرده گوشتون جمع شده بیرون ریخته شود
205
علی خان1398-11-09
گوشت به علت اب استخر عفونت کرده
06
سینا1395-06-31
من تو حموم تو گوشهام آب رفت؛ این روش ها خیلی موثر نبود، بعد دیدم که وقتی پامو محکم رو زمین میزارم احساس میکنم آب توی گوشهام حرکت میکنه برای همین منم تصمیم گرفتم بالا و پایین بپرم :) که بعد از چند بار آب خارج شد...! البته این روش رو توی آپارتمان امتحان نکنید... :(
283
ههههه1395-12-21
خخخخخخخخ اتفاقا برا منم پیش اومده نه بالا پایین پریدم نه ورجه وورجه فقط سرمو برعکس کردم چند باری گوشمو تکون دادم ی دقیقه وایسادم عین اینکه اب داغ از گوشم خارج بشه همش اومد بیرون
1813
مجید1397-02-08
آقا منم همینطور شدم. رفتم استخر آب رفت تو بینیم، بعد احساس کردم آب پشت گوشمه. سرم هر حرکتی که میکرد گوشم مثل یه سطل شن که تکونش میدن یا کجش میکنن صدا میداد.آخرش همه این کارا رو انجام دادم به علاوه پمپاژ گوش با دست. آخرشم روی گوشی که گرفته بود خوابیدم رو دو تا متکا. یه دفعه آب تو گوشم با یه صدای ریزی خارج شد. دستمال کاغذی کردم توش به قطر 2 سانت خیس شده بود. بلافاصله خوب شد.
145
valy1395-07-01
سلام به همه دوستان من چند وقت پیش گرفتگی گوشو تجربه کردم چند روزی بود که گوشم گرفته بودصدا تو سرم می پیچید رفتم پزشک عمومی گفت عفونت کرده چندتا امپول وقرص داد خوب نشد رفتم پیش متخصص گفت حساسیت هستش چندتا امپول +اسپری داد متاسفانه باز هم جواب نداد .ایندفه خودم دست به کار شدم روغن زیتون داشتیم اوردم شروع کردم به ماساژ دادن زیر گوشم(به عبارتی گردن) چند روز مرتب روزی دوبار ماساژ دادم خداروشکر مشکل حل شد امیدوارم این مطلب بدردشماهم بخوره ومشکلتون حل شه.
5110
amir1395-10-12
با عرض سلام و ادب من ۳ ساعت گوش درد دارم چکار کنم خوب بشم سرما خورده هم هستم ؟؟؟؟
196
سه ساعت یا 3روز1395-12-10
سه ساعت یا 3روز
311
Aaa1397-04-08
امیر جان آدامس بجو شاید تاثیر کنه
96
درسا1395-10-17
ببخشید ممکنه گرفتگی گوش برای اهنگ گوش دادن در ماشین باشد
108
iiiiiiii1395-12-21
نه عزیزم اما اگر زیاد تو ماشین بودی و مسافرت کردی و گوشات گرفته کاملا طبیعی چند ساعتی خوب میشه
89
لشکری1395-10-24
سلام دوستان،اگه گرفتگی گوش دارید،کنار و بغل گوشتون رو ماساژ بدید،ادامس و یا کلا جوییدن هم خیلی مفیده
83
رضا1395-11-09
من گوشم چهار پنج روزه گرفته شده البته سرماخورده بودم انقدر سرفه کردم زد به گوشم حالا یکی از گوش هام نمیشنود وصدا میکند وتو این چند روز هم اصلا فرق نکرده دارو هام روسروقت میخورم به نظرتون باید چیکار بکنم...
3113
عاطفه1395-11-26
منم یکبار گوشم عفونت کرده بود با گوش پاک کن عسل زدم داخل گوشم بهتر شد
919
هدی1395-11-30
دیروز از حموم که اومدم گوشم کیپ شد! گوش چپم نمیشنید اصلا. از اینترنت درمانهای مختلف رو امتحان کردم فایده نداشت. امروز رفتم دکتر با یه محلولی گوشم رو شستشو داد، یه جرم بدرنگ گنده از توش اومد بیرون، با اینکه همیشه گوشم رو با دستمال پاک میکنم!
107
...1395-12-08
من سرما خوردم و چرک گلوم زده به گوشم خیلی درد میکنه و سوت میکشه چند بار دکتر رفتم بهم امپول مسکن زده وافعن کلافم کرده ختی وقتی حرف میزنن دو سه کلمه بیش تر نمیشنوم
910
یلدا1397-06-04
انتهای دوتا حبه سیر رو در دوتا گوش خود فرو کنید اما نه آن طوری که گیر کند و دیگر از گوش خارج نشود و بعد به مدت بیست دقیقه حوله ای گرم را روی گوش نگه دارید این کار را در دو نوبت بیست دقیقه ای انجام دهید
108
ریبوار1395-12-08
من سرما خوردم بعد گوشم کپ شده ولی درد نداره احساس سنگینی میکنم باید چکار کنم
5520
شاهرخ1395-12-12
گوش من سه روزه به جوریه مثلا وقتی نفس می کشم و میخوام بدم بیرون انگار هوا از داخل میره تو گوشم و یه چیزی جلوشو میگیره.خیلی حس بدیه لطفا یه راه پیش پام بذارید.
309
تنها1395-12-21
سلام دوستان عزیز من یک هفته هست که از گوش درد دارم کلافه میشم هم درد میکنه هم وز وز به طوری از گوشم چیزی نمیشنوم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون
105
علی1397-09-09
سلام من چندروزبود ازگوش درد داستم میمردم گفتن دود سیگار نشد زدم اینترنت گفت اولین روش شیر ماردت اگه بچه شیر میده یا فرقی نمیکنه کسی که بچه شیر میده یکم بریزه توگوشت اصلا باور نمیکنه بخدا اب رواتیشه یعنی ۱۰دقیقه نشد عین اولش شد
117
Amir1396-01-14
سلام ..گوش من خیلی وقته که بد جوری گرفته بعضی اوقاتم گوشم تیر میکشه . با گوش پاکنم که پاک میکنم از گوشم خون میاد . خواهش میکنم بگید چیکار باید بکنم .
125
فرشته1396-09-08
سلام.ممکنه پرده گوش شما پاره شده باشه.دستکاری نکید و حتما به دکتر متخصص مراجعه کنید.
103
mortaza1396-01-20
سلام گوش من دخلش هوا رفته خیلی خیلی درد داره نمیدونم چیکار کنم
108
رضاوحید1396-02-05
من گوشم گرفته و همه صدا ها رو کم میشنوم بد جور کلافه شدم دیروز گوش سمت راستم درد میکرد امروز صبح درد نمیکرد ولی الآن هر دو گوشم گرفته و چیزی نمیتونم بشنوم
288
رضا1396-02-15
سلام من توو خونه به مدت یک سال از باند غیر حرفه ای برای آهنگسازی استفاده کردم. الان هر بار با اون باند موزیک گوش میدم به مدت طولانی گوشم میگیره. امکان داره شنواییم آسیب دیده باشه؟
109
ففف1396-03-22
برای اینکه گرفتگی گوشتون خوب شه دهنتو ببندید و جلوی بینی تونو بگیرید و نفس بکشید اینکار باعث میشه هوا از گوشتون بیاد بیرون
168
پویا1396-04-14
گوشم گرفته سرما هم خوردم نازوفرین استفاد ه کردم یکم بهتر شده نه کاملا
32
تسنیم 1396-05-05
سلام من قبلا سابقه سرگیجه داشتم پیش متخصص گوش هم رفتم کاملا چک آپ شدم و با تزریق دگزا برطرف شد سرگیجه ام الان باز یک هفته ای هست که همان سرگیجه ها را دارم و توی چک آپ قبلی مشکلی دیده نشد لطفا راهنماییم کنید ممنونم
84
بنیامین 1396-05-08
سلام .من گوشم چن روزه گرفته سرمم مدام درد میکنه و گیج میره وسایلاهم یکی دو بار از دستم افتاده روشای بالا بهم کمک نکرده سردردمم مدام داره بیشتر میشه قبلا یه بار شستشو دادم .چیکار کنم؟
163
حسام1396-05-09
تفکیک صدا .کلمات برایم غیرممکن شده 70 ساله هستم شدیدا بخاط عدم درک صحبت های دیگران عذاب میکشم سمعک هم حلال مشکل نبود چکار کنم
127
میثم1396-05-27
تو همه روشهایی که گفتین درمان با عسل سریعتر و بهترینه و حجامت گوش کلا مشکل و برطرف میکنه. موفق باشین.
46
ناشناس1396-06-19
من گوشیم گرفته ا لیوان اب تو گوشم ریختم که خوب بشه بدتر شد الان چی کار کنم؟
1539
بیتا1396-07-12
دو روزه گوش راستم گرفته.خیلی ازیتم میکنه.وقتیم میخابم احساس میکنم تو گوشم ینی داره نفس میکشه!.چیکار کنم؟دکتر رفتم دارو و امپول تجویز کرده.ولی خوب نشده...؟؟
227
سجاد1396-07-14
سلام دوستان من تقريبا دو ماهه ك گوش راستم كيپ شده اچند بارم پيش متخصص رفتم گوشم ن چرك داره ن جرم كلافه شدم همه روشاييي ك ممكنه باز كنه گوشمو انجام دادم چيكار كنم خياي كلافم كرده
1613
یگانه1396-08-07
سلام منم به علت عفونت گوش گوش سمت چپم گرفته تو مدرسه نمیتونم درس گوش بدم تو رو خدا کمکم کنین
154
زهرا1396-09-13
سلام..عالی ترین و بهترین چیزی که میتونین واسه گرفتگی گوش استفاده کنین روغن زیتون هست...به مدت سه روز و سه بار در روز دو الی سه قطره بریزید تو گوش تون بعدش کنار گوش تون رو فشار بدین و همزمان چندبار خمیازه بکشین تا روغن کامل وارد گوش تون بشه عمل خمیازه خیلی خوبه ...این روش عالی هست من خودم دو روزه نتیجه گرفتم فوق العاده بود ...دوستان اگه استفاده کردین و مفید بود لطفا نظرتون رو واسه استفاده بهتر دیگران مطرح کنید...امیدوارم واسه همه دوستان مفید باشه
3114
داودمحمدزاده1396-09-25
باسلام من به مدت یک سال هست که گوش سمت چپم میگیره ووقتی هم میگیره احساس سرگیجه وحالت تهوع شدید بهم دست میده تمام دکترهای تهران هم رفتم هرنوع ازمایشی میگن مایع گوشت جابجاشده یعنی چی پس نمیخواد خوب بشه خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون
2210
بانو1397-02-08
دوستان،من مدت زيادي مشكل عفونت گوش داشتم،وبالاخره مشکل گوشم با مخلوط بتادینو سرکه سیب و عسل،بمیزان سه قطره دوبار در روز حل شد......
144
سینا1397-03-20
حدود دو ماه مشکل تهوع ضعیف دلپیچه سرگیجه و خواب آلودگی ضعیف دارم گوشمم هی میگیره. اول متوجه گرفتگی گوشم نبودم و از حالات سنگینی سرم ترسیده بودم دکتر رفتم گفت سالمی. الان وقتی ژلوفن میخورم تا حد زیادی خوبم البته به مدت ۱روز بعد دوباره شروع میشه البته گاهی نمیخورم و از داروهای ضد التهاب گیاهی مثل آویشن استفاده میکنم. در کل مشکل داره حل میشه ولی کاملا نرمال نیستم سیگار که میکشم بیشتر میشه و بعد دوباره خوب میشه. این مشکل از وقتی شروع شد که من بخاطر یه مساله بیخودی ترسیدم و ۳روز بعدش بخاطر آرامبخشی که خوردم خوابیدم حالا بنظرتون چکار کنم. بتاهیستینم تجویز کردن اما من که وزوز گوش ندارم و همش زیر سر التهابیه که تو گوش داخلیم یا میانیمه. حالا شما چه نظری دارین
1110
ستاره1398-03-21
به نظر من به دکتر مراجعه کنید بهتر هست چون شاید با انجام دادن این کارها بد تر هم شوید
246
وبگردی