عوارض همبرگر
عوارض همبرگر بسیار کشنده تر و خطرناکتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. در بیان بدترین عوارض خوردن همبرگر فقط می توانم بگویم که باید بدانید همبرگر سه روز بعد از خورده شدن هضم می شود!!!

پرده برداری از عوارض جدی همبرگر در زمان هضم

به تازگی وب سایت fast food menu prices عکسی منتشر کرده که تشریح می کند در بدن انسان یک ساعت پس از خوردن یک همبرگر چه فرآیندی اتفاق می افتد. در مطالب این تصویر ادعاد شده که بدن برای هضم تنها این ماده خوراکی بیش از سه روز زمان صرف می کند.

بر اساس آنچه در این تصویر گرافیکی منتشر شده 10 دقیقه پس از خوردن یک همبرگر، ترکیب های شیمیایی به منظور ایجاد احساس رضایت ترشح می شوند. این فرآیند همچون داروهایی مثل کوکائین عمل کرده و تمایل به خوردن غیرارادی را افزایش می دهد.

در ادامه پس از گذشت 20 دقیقه، بدن میل به خوردن یک همبرگر دیگر دارد چراکه سطح بالایی از شیرین کننده ذرت با فروکتوز و سدیم موجود در این خوردنی هر دو اعتیادآور هستند. پس از نیم ساعت از گذشت زمان خوردن همبرگر، فرد احساس می کند آب بدنش را از دست داده چراکه سطح بالایی از نمک دریافت کرده است.

 تصویر چالش برانگیز درباره هضم همبرگر و عوارض همبرگر

عوارض همبرگر

عوارض همبرگر برای بدن در زمان هضم 

با گذشت یک ساعت پس از خوردن این غذا، فرآیند کند هضم آن اتفاق می افتد و ممکن است بیش از سه روز طول بکشد تا یک همبرگر به طور کامل هضم شود.

اما انتشار این تصویر بی دردسر هم نبوده و برخی از متخصصان را به انتقاد واداشته است. از جمله «پرییا تئو»، متخصص تغذیه و سخنگوی انجمن رژیم غذایی انگلیس با تمام ادعاهای مطرح شده در این وب سایت در مورد فرآیند هضم یک همبرگر در بدن موافق نیست و برخی از آن ها را اغراق آمیز می داند.

این پزشک با بیان اینکه در 10 دقیقه نخست، مغز غذاهای پرکالری را ترجیح می دهد، اظهار داشت:به طور طبیعی همه افراد غذاهای با میزان چربی بالا را دوست دارند. این گونه مواد خوراکی خوش طعم تر هستند و انبوهی از انرژی در آن ها وجود دارد. همچنین خوردن همبرگر با افزایش سطح قند همراه است. هر چند لزوما قند بدن را به سطح غیرمعمول افزایش نمی دهد.

سخنگوی انجمن رژیم غذایی انگلیس افزود:گفته می شود همبرگر دارای سطح بالایی از شیرین کننده ذرت با فروکتوز و سدیم است که هر دو اعتیادآور هستند که البته این ادعا از آزمایشی محدود روی موش ها مطرح شده و به همین دلیل هنوز نمی توان صحت آن را روی نمونه های انسانی تایید کرد.

این پزشک در پاسخ به این ادعا که خوردن همبرگر به دلیل دارا بودن سدیم موجب از دست رفتن آب بدن می شود، گفت:به نظر میزان نمک موجود در این ماده خوراکی به اندازه ای نیست که موجب کاهش آب بدن شود اما با این حال لازم است از مقدار نمک موجود در آن آگاهی داشته باشیم.

این پزشک افزود:همچنین این ادعا وجود دارد که بدن فرد پس از خوردن همبرگر تمایل دارد مجدد یک همبرگر دیگر مصرف کند اما من مخالف آن هستم. ممکن است فرد به دلیل آنکه فکر می کند به اندازه کافی غذا نخورده است به مصرف یک همبرگر دیگر روی آورد اما تصور نمی کنم بدن به طور طبیعی این واکنش را از خود نشان دهد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، «پرییا تئو» همچین در مورد روند هضم این خوردنی معتقد است از آنجایی همبرگر حاوی میزان چربی بالایی است روند هضم آن کند می شود اما نمی توان مدت زمان دقیق آن را تعیین کرد.

عوارض همبرگر ، این عوارض همبرگر در زمان هضم شما را می کشد!

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا /ن
وبگردی