درمان موخوره
موخوره مو مشکلی شایع بین خانم ها است که علت اصلی آن خشکی مو است, آیا برای درمان موخوره باید موها را کوتاه کنیم؟

آیا کوتاهی مو باعث درمان موخوره میشود؟

داشتن موخوره ظاهر نامناسبی به موهایتان می دهد و باعث می شود موها کوتاه و بلند دیده شوند و زیبایی موها را از بین می برد.

موخوره به دلایل گوناگون از جمله؛ خشکی مو می تواند ایجاد شود که در نتیجه؛ انتهای مو معمولا دو شاخه می گردد. احتمالا همیشه آرایشگر شما می گوید باید حداقل هر شش هفته یکبار برای کوتاه و مرتب کردن موهای خود به آرایشگاه بروید. اگر قصد بلند کردن موهای خود را دارید، این ایده خیلی مناسب به نظر نمی رسد. اما حق با آرایشگر شماست.

درمان موخوره

برای درمان موخوره چه کنیم؟

کوتاه کردن موها به طور منظم سلامت آن ها را تضمین می کند و به آنها اجازه می دهد رشد بیشتری از نظر طولی و بدون آزار موخوره ها داشته باشند. البته باید بدانید کوتاه کردن موها در تسریع رشد نقشی ندارد.

موخوره
یک رشته مو از لایه های مختلفی تشکیل شده است . لایه خارجی یا همان لایه شاخی از لایه های ظریف و شکننده درونی مثل یک زره محافظت می کند. وقتی لایه شاخی آسیب می بیند، لایه دورنی حل شده و مو به صورت طولی به چند شاخه تقسیم شده و موخوره را بوجود می آورد . این موخوره در طول یک رشته مو به سمت محل رویش به مرور زمان پیشرفت می کند و سرانجام مو را از بین می بر .

مبارزه با موخوره
اگر موهای خود را مرطوب نگه دارید و با آن به صورت ملایم رفتار کنید، پیدایش موخوره تا حد چشمگیری کاهش می یابد. اگر موخوره بوجود آمد، می توانید آن را موقتا بوسیله یک نرم کننده مناسب، مثل محصولات ساخته شده از موم عسل، به هم بچسبانید. اما این روش کاملا موقتی است. برای خلاص شدن از موخوره ها و پیشرفت آن ها، باید قسمت آسیب دیده مو را بزنید.

ملاحظات
هرچند ایده کوتاه کردن منظم موها به ظاهر بسیار مناسب است، در عمل باید مراقب باشید تا میزان زیادی از موها از بین نروند. اگر هر بار دقیقا به همان میزان رشد مو را کوتاه نمایید، انگار هیچ رشدی نداشته و هیچوقت بلند نمی شوند. پس هر بار که به آرایشگاه مراجعه می کنید، به آرایشگر خود میزان کوتاهی را گوشزد نمایید.

پیشنهادات
کارهای زیادی برای افزایش رشد موهای خود نمی توانید انجام دهید. کوتاهی مو تنها روی میزان شکنندگی و ظاهر سلامت آن موثر است. بهتر است همیشه کوتاهی را قبل از خشک و شکننده شدن مو انجام دهید.

برای درمان موخوره باید موها را کوتاه کرد؟

3.486
این مطلب مفید بود ؟5927
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تبیان -/ح
وبگردی