چای گلودرد
یکی از بهترین روش ها که کمک شایانی به شما در درمان گلودرد می کند استفاده از چای های گیاهی است، در ادامه با 9 چای گیاهی مناسب برای درمان گلودرد آشنا می شوید.

9 نوع چای گیاهی مخصوص برای درمان گلو درد

همه چای های گرم به طور طبیعی آرامش بخش هستند.چای به مرطوب نگه داشتنه شدن کمک می کند، که زمانی که بیمار هستید مهم است.چای های پیشنهاد شده در طب سنتی مثل چای سبز و سفید پر از آنتی اکسیدان هایی هستند که به حفاظت بدن شما از سموم مضر در محیط کمک می کنند و این آنتی اکسیدان ها به شما کمک می کنند تا زمانی که بیمار هستید، سالم بمانید.

چنانچه در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت انواع مختلف چای گیاهی مزایای خودشان را دارند برخی از آنها حاوی عصاره ژله مانندی هستند که موکوس را حل می کند. این ژل موجب تسکین می شود و حساسیت گلو را از بین می برد و انواع دیگر چای های گیاهی ضد باکتری، ضد قارچ، ضد التهاب، یا به عنوان ضد انعقاد هستند.

چای نیز می تواند با تعدادی از مواد دیگر ترکیب شده و تاثیراتش را افزایش دهد:

مرکبات از جمله لیمو و پرتقال، ویتامین C را به نوشیدنی شما اضافه می کند.

عسل ضد باکتری است و ممکن است به تنظیم سیستم ایمنی شما کمک کند.

سرکه سیب برای هضم و سلامت کلی خوب است.

جوش شیرین می تواند به کشتن باکتری ها و مخمرها در زمانی که گلو درد دارید، کمک کند.

بیایید نگاهی به برخی از بهترین چای ها برای گلودرد داشته باشیم.

چای برای گلودرد

چای های گیاهی مناسب برای درمان گلودرد

طرز تهیه چای گیاهی برای درمان گلودرد

1. نارون :

مورد تایید FDA است و به عنوان یک ماده ایمن مورد تایید قرار گرفته است. گاهی اوقات به شکل قرص فروخته می شود اما پوست درخت می تواند برای درست کردن جوشانده درست شود.

طرز تهیه:

12-16 اونس آب، 2 قاشق سوپ خوری پوست یا پودر نارون ،یک قاشق چای خوری عسل و 2 قاشق چای خوری چای سبز را به صورت اختیاری تهیه کنید.

آب را بگذارید تا به جوش آید و سپس با شعله خیلی کم مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.

پوست درخت و برگ های چای را بردارید و از نوشیدن چای لذت ببرید!

2.چای ریشه شیرین بیان برای درمان گلودرد:

شما می توانید چای ریشه شیرین بیان را در مقادیر کم بنوشید و یا آن را قرقره کنید، اما نوشیدن بیش از حدش می تواند اثرات جانبی منفی داشته باشد.

طرز تهیه

مقداری آب ،2 قاشق سوپ خوری خرد شده یا رنده شیرین بیان ،یک قاشق چایخوری دارچین و مقدلری پوست پرتقال را به صورت اختیاری تهیه کنید.

بگذارید تا آب به جوش آید و سپس شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.

چای برای گلودرد

درمان گلودرد با چای ریشه شیرین بیان 

3.چای ریشه گل ختمی برای درمان گلودرد:

اگر مبتلا به گلو درد و سرفه شدید هستید، چای ریشه گل ختمی می تواند یک ترکیب موثر برایتان باشد.

مقداری آب ، 2 قاشق سوپ خوری تکه و یا رنده ریشه گل ختمی و 2 قاشق چای خوری نعناع را به صورت اختیاری تهیه کنید.

بگذارید تا آب به جوش آید و سپس درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.و از نوشیدنی لذت ببرید.

4. چای لیمو عسل برای بهبود گلودرد:

مرکبات از قبیل لیمو و پرتقال بهترین راه برای افزودن ویتامین C به رژیم غذایی هستند آن ها همچنین غنی از آنتی اکسیدان می باشند و زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد که به آرامش و تسکین گلو درد کمک می کند ؛ عسل ضد باکتری است و به تنظیم سیستم ایمنی کمک می کند.

طرز تهیه

مقداری آب، 2 قاشق چای خوری چای سبز ،2 قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده و 1/2 لیمو و یا حدود 1 قاشق سوپ خوری آب لیمو و 1 قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.

بگذارید تا آب به جوش آید و سپس صعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 3 دقیقه بماند. حرارت را خاموش کرده و مواد را در یک فنجان دیگر بریزید.

یک برش لیمو برای چاشنی آن عالی می شود و لذت ببرید!

چای لیمو عسل برای گلودرد

درمان گلودرد با چای لیمو عسل 

5. چای نعناع فلفلی برای درمان گلودرد:

این یک گیاه پر از شاخ و برگ است که در اروپا و خاور میانه رشد می کند. برگ های گیاه نعناع فلفلی برای تهیه دمنوش به کار می رود.جز اصلی در طعم نعناع، منتول است و برای تسکین درد معده و تسکین دادن ماهیچه های دردناک بسیار عالی است.

مواد لازم

مقداری آب ، 4-6 گرم نعناع خرد شده و یا 2 کیسه چای نعاع ،2 قاشق چای خوری زنجبیل خرد شده ، 1/4 لیمو یا 1/2 قاشق سوپ خوری آبش و 1 قاشق سوپ خوری عسل را تهیه کنید.

دستورالعمل

درپوش آب را بگذارید تا به جوش آید و سپس درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.

حرارت را خاموش کرده و مواد را به یک فنجان منتقل کنید ؛ یک برش لیمو برای چاشنی اش عالی می شود و لذت ببرید!

6. درمان گلودرد با چای ریشه زنجبیل:

آنتی اکسیدان ها به زنجبیل به از بین بردن سموم محیطی کمک می کنند تا بدن شما بتواند تمام انرژی خود را برای مبارزه با عفونت متمرکز کند.چای زنجبیل با لیمو ترش، ریشه زنجبیل، و عسل در اطرافش ؛ تمام مواد اولیه بر روی یک پس زمینه سفید رنگ چیده شده اند.

مقداری آب ، 2 قاشق چای خوری چای سبز (اختیاری) ، 2 قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده ، 1/2 لیمو و یا حدود 1 قاشق سوپ خوری آب لیمو و 1 قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.

ابتدا بگذارید تا آب به جوش آید و سپس زیر شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 3 دقیقه بماند و مواد را به یک فنجان منتقل کنید.

چای گیاهی برای گلو درد

چای ریشه زنجبیل برای درمان گلودرد 

7.چای دارچین برای بهبود و درمان گلودرد :

دارچین به تازگی به خاطر خواص ضد التهابی اش به سمت جامعه پزشکی جلب شده است.جز فعال در رنگ زردش، کورکومین نام دارد و در تعدادی از مکمل های ضد التهاب مورد استفاده قرار می گیرد؛ چندین روش برای افزایش جذب بیشترش وجود دارد. تعدادی از مکمل های کورکومین از چربی های ویژه ای به نام فسفولیپیدها برای کمک به حمل کورکومین به خون استفاده می کنند.

یک قاشق سوپ خوری ریشه زرد چوبه و 1/2 قاشق چای خوری فلفل سیاه را در 8 اونس آب ترکیب کنید.

زرد چوبه و فلفل سیاه را به مدت 5 دقیقه حرارت دهید و مواد را در یک فنجان بریزید.

کمی عسل برای بهبود مزه اش اضافه کنید و سپس آنرا بنوشید و لذت ببرید.

8. چای سبز برای درمان گلودرد:

چای سبز یک چای سنتی است که از گل کاملیا می آید این یک چای غیر اکسید شده است و طعم ملایمی دارد و سبز است.هیچ اثر مستقیمی از چای سبز بر روی گلو درد وجود ندارد، اما چای گرم بر روی گلوی درد دار آرامش بخش است و مهم تر اینکه چای سبز نیز پر از آنتی اکسیدان است و به رفع چرک گلو و التهابات آن کمک می کند.آنتی اکسیدان به حذف ترکیباتی به نام رادیکال های آزاد کمک می کند که در بدن جمع می شوند ؛ این رادیکال های آزاد در بدن تولید می شوند، اما از محیط مانند اگزوز خودرو، دود سیگار و دیگر اشکال آلودگی حاصل می شوند.داشتن آنتی اکسیدان ها به هنگام بیماری به بدن شما اجازه می دهد تا بجای برخورد با آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد، بر مبارزه با عفونت ها تمرکز کند.

چای سبز در دمای آب حدود 175 ° C و یا ℉ 80 برای 2-3 دقیقه، بهترین نوع دم کردنش است.

چای سبز برای درمان گلودرد

درمان و بهبود گلودرد با چای سبز 

9. چای بابونه برای درمان گلودرد:

بابونه یک گیاه اروپایی است در واقع فایده مستقیمی از نوشیدن چای بابونه برای گلو درد وجود ندارد، اما چای آرامش بخشی است که برای نوشیدن قبل از خواب عالی می باشد. کافئین اش می تواند به آرام کردن اعصاب کمک کند. تصور می شود که بابونه به روش مشابهی برای بسیاری از داروهای ضد اضطراب با عمل کردن به عنوان یک لیگاند بنزودیازپین کار می کند با این حال، تحقیقات درباره چای بابونه هنوز محدود است.

سایر چای های مفید برای گلودرد :

چای های دیگری که در حین تحقیق این مقاله مطرح کرده ایم، شامل موارد زیر است:

  • گندنای کوهی
  • گیلاس
  • اکالیپتوس
  • زغال اخته
  • رازیانه
  • گل داودی

چای برای گلودرد

چای های مفید برای گلودرد

 

بهترین و قوی ترین چای گیاهی برای درمان سریع گلودرد + دستور

3.986
این مطلب مفید بود ؟6719
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی