شغل افراد خجالتی

شغلی پردرآمد مناسب افراد خجالتی

کد مطلب : 63844زمان مطالعه : 7 دقیقه
افراد خجالتی و درونگرا به دلیل عدم حضور در اجتماع به سختی شغل پیدا می کنند اما برای این افراد مشاغل پردرآمدی وجود دارد که می توانند با آن ها به موفقیت برسند.

شغل مناسب برای افراد خجالتی و درونگرا

افراد درونگرا و برونگرا در انواع مختلف شغل ها متفاوت عمل می کنند و شخصیت آن ها کاملا با یکدیگر متفاوت است و بسیاری از افراد درونگرا سعی دارند فقط شغل هایی را پیدا کنند که در آن مهارت صد در صدی دارند ، مثلا این افراد بیشتر تمایل دارند شغل هایی را پیدا کنند که اجازه استقلال را در آن را داشته باشند زیرا معمولا از خجالتی بودن رنج می برند . حال در این قسمت از نمناک شغل هایی را به شما معرفی می کنیم که کاملا مناسب افراد خجالتی می باشد که تمایل به نشان دادن احساسات و حالات خود در اجتماع ندارند.

1. مدیر حسابداری

این افراد معمولا کارهایی مثل تجزیه تحلیل کردن اطلاعات ، انجام گزارشات اقتصادی و کارهای امنیتی حساب رسی را انجام می دهند ، مدیران حسابداری همچنین روی کار بقیه پرسنل نظارت دارند.

2. زیست شناسان مولکولی و سلولی

افرادی که در رشته ی زیست شناسان مولکولی و سلولی تحصیل کرده اند در رابطه با ماهیت و کاربرد مناطق سطح زمین مطالعه می کنند و پدیده های فرهنگی و تعاملات فیزیکی را شرح می دهند.

3. طراحی فضای سبز

این افراد نیازی به تعامل با انسان های دیگر ندارند و تنها کافی است که هوش و خلاقیت این کار را داشته باشند تا بتوانند در موقعیت مناسب از آن استفاده کنند.

4. طراحان و معماران دریایی

دریا هم برای افراد خجالتی شغل خاصی دارد ؛ معماران دریایی در زمینه ی طراحی، ساخت و ساز و تعمیر شناورهای آبی و سازه های شناور مانند زیردریایی ها، کشتی ها، بارج ها،سلاح های اژدر و شناوه ها را فعالیت می کنند.

5. رفتار درمانی

این افراد با بیمارانی کار می کنند که دچار بیماری های ذهنی و اختلالات مثل افسردگی ، اضطراب، اختلالات خوردن و اعتیاد هستند. رفتار درمان ها با چالش ها و سختی های بیماران درگیر هستند و رفتار آن ها را در طول زمان دچار تغییر و تحول می کنند.

رفتار درمانی

6. مهندسان پیل سوختی

شغلی با عنوان پیچیده برای افراد خجالتی که در برقراری ارتباط با دیگران مهارت کمتری دارند ؛ مهندسان پیل سوختی اجزا یا سیستم های پیل سوختی را با هدف حمل و نقل و یا کابردهای ایستا یا قابل حمل طراحی، ارزیابی، تعدیل و ایجاد می کنند.

7. مدیر محتوا

سازمان های زیادی هستند که برای ادامه کار خود نیاز به فردی دارند که بتواند استراتژی و محتوای خوبی را برای کار بسازد و این افراد معمولا محتواهای خاصی را در مورد شغل های به خصوص چاپ می کنند و کار آن ها نیاز به برونگرا بودن و سر و کله زدن با کسی ندارد.

8. اقتصاددان ها

افرادی که نیاز خاصی به داشتن مهارت در برقراری ارتباط با دیگران ندارند اقتصاددان ها هستند که در شغل خود گزارشات آماده می کنند، یا طرح هایی ایجاد می کنند تا مشکلات اقتصادی مربوط به تولید و توزیع کالاها و خدمات یا سیاست های پولی یا مالی را توضیح دهند.

9. سرآشپز

مثلا این افراد می توانند مدیریت آشپزخانه رستوران ، نظارت روی غذا ها آموزش به افراد برای آشپزی را انجام دهند و همچنین کارهایی مثل طراحی منوی مناسب و یا برنامه ریزی برای بودجه غذایی رستوران در دست این افراد است.

10. مدیران سیستم های شبکه و کامپیوتر

امروزه اکثر شما با صاحبان این گونه مشاغل آشنایی دارید چراکه ارتباط با فضای مجازی و نیاز به استفاده از اینترنت شما را با آنها مرتبط کرده است . گفتنی است کار اصلی این افراد نصب و پشتیبانی سیستم های شبکه و کامپیوتر، شبکه محلی، شبکه گسترده و سیستم های اینترنتی و یا بخشی از سیستم شبکه سازمان ها می باشد.

11. مهندسان نانوسیستم

طراحی، توسعه و یا نظارت بر تولید مواد، دیوایس ها، یا سیستم های منحصر به فرد مولکولی یا درشت مولکولی توسط اصول فیزیک و مهندسی برق، شیمی یا زیست شناسی کار اصلی مهندسان نانوسیستم است.

12. ویرایشگر

افراد ویرایشگر معمولا در منزل کار می کنند . آن ها متن های مختلف را از لحاظ دستوری ، املایی و زیبایی شناسی ویرایش می کنند و همچنین پول خوبی نیز بابت آن دریافت می کنند . اگر فرد درونگرا و یا خجالتی هستید و به حوزه ادبیات و ویرایش متن علاقه دارید ، این شغل را حتما جزء اولویت های خود قرار دهید.

افراد ویرایشگر

13. طراحی گرافیک

این افراد معمولا به طراحی نرم افزارها می پردازند و به همین دلیل شغل آن ها نیز معمولا با کامپیوتر و برنامه های مختلف آن درگیر است و نیازی ندارد که با افراد مختلف کار کنند و همچینن انجام آن در منزل نیز امکان پذیر خواهد بود.

14. ریاضیدان ها

زمینه ی اصلی فعالیت ریاضیدان ها در رابطه با ریاضیات بنیادی و یا در مورد کاربردهای تکنیک های ریاضی در علم، مدیریت و دیگر زمینه ها است.

15. مدیر آی.تی

این مدیران معمولا روی سیستم اطلاعاتی کار می کنند و به تبادل دیتا می پردازند و کار آن ها مدیریت کردن نرم افزارها و سخت افزارها می باشد و همیشه در حال اپدیت کردن تکنولوژی ، مدیریت آن ها و بررسی بودجه می باشد.

16. دانشمندان مواد

خجالتی ها با ورود به این رشته به راحتی می توانند دانشمند شوند ، دانشمندان مواد در زمینه ی ساختار و خواص شیمیایی انواع مواد طبیعی و مصنوعی یا کامپوزیت از جمله آهن ها، آلیاژها، لاستیک، سرامیک ها، نیم رساناها، پلیمرها و شیشه تحقیق و مطالعه دارند.

17. کتابدار

افراد کتابدار در کتابخانه ها کار می کنند و وظیفه آن ها تهیه کاتالوگ ها و نوشتن اطلاعات راجع به کتاب می باشد و آن ها همچنین بودجه کتابخانه را مدیریت می کنند.

18. مهندسان مکاترونیک

این گروه از مهندسان در زمینه ی طراحی دیوایس های هوشمند یا کنترل سیستم های صنعتی ، اتوماسیون، سیستم های هوشمند، فعالیت می کنند.

19. محقق

محققان نیز معمولا سرشان به کار خودشان گرم است و نیازی به سر و کله زدن با انسان ها ندارند . آن ها معمولا اسناد و مدارک مختلف را بررسی می کنند و گاهی اوقات نیز مطالبی را ارائه می دهند و در اختیار عموم می گذارند.

20. مکانیک

مکانیک شغل کاملا فنی مخصوص مردان خجالتی و درونگرا می باشد. این افراد نیازی به تعاملات مختلف با انسان ها ندارند و آن ها باید با ابزار و سیستم های مختلف ماشین کار کنند.

مکانیکی

21. مدیر فضای مجازی

کار این افراد برنامه ریزی و ایجاد راه هایی برای بهبود فضای مجازی می باشد . این افراد معمولا اقدام به تولید محتوا در این فضاها می کنند یا این که محتوا ها را بررسی می کنند . کار آن ها و ارتباطشان با افراد در فضای مجازی هرگز دیداری نیست و فقط از طریق همان فضای مجازی انجام می شود.

22. مهندس نرم افزار

این افراد مدام از کامپیوتر استفاده می کنند و در حال طراحی هستند و کار آن ها نیاز به تخصص علمی و مهارت بالایی دارد و همچنین این افراد در شبکه های مختلف ، مدیریت سیستم ها و برنامه های کاربردی و دیتابیس ها کار می کنند.

23. مهندسان میکروسیستم

اصلی ترین کار مهندسان میکروسیستم تحقیق، توسعه یا تست دیوایس های سیستم های میکرو الکترومکانیکی (MEMS) است.

24. نویسنده تکنیکی

این نویسندگان معمولا از دستورالعمل های خاصی برای نوشتن استفاده می کنند . آن ها معمولا اقدام به نوشتن اسناد ، مقاله ها و راهنماها می کنند و همچنین از مواد دیگری برای انتقال و ترجمه اطلاعات پیچیده و مناسب برای عموم استفاده می کنند . گاهی اوقات مسئولیت ویرایش مطالب را نیز خودشان به عهده می گیرند.

25. بایگانی

بایگانی را می توان بهترین شغل برای افراد خجالتی و درونگرا نام برد . افراد مسئول بایگانی با سیلی از پرونده ها و کاغذ ها روبرو هستند و با فرد دیگری درگیری ندارند و در نتیجه خجالتی بودن آن ها هیچ تاثیر منفی در شغلشان ندارد و این افراد معمولا پرونده ها و مدارک را طبق دسته بندی های مختلف علمی، تاریخی و هر زمینه دیگری چیدمان می کنند.

26. مهندسان پزشکی

افرادی که هم مهندس هستند و هم در دنیای پزشکی فعالیت دارند ؛ مهندسان پزشکی در بحث ترکیب دانش در زمینه های مختلف فعالیت می کنند و در واقع مهندسی، زیست شناسی و اصول بیومکانیک را در زمینه ی طراحی، رشد و ارزیابی سیستم ها و محصولات بیولوژیکی و سلامتی مانند اندام های مصنوعی و پروتز ها اجرایی می کنند.

27. اختر شناس

اخترشناسان به مطالعه سیاره ها ، ستاره ها و کهکشان ها می پردازند . آن ها زمان زیادی را روی کامپیوتر، آنالیز اطلاعات اخترشناسی صرف می کنند و البته ممکن است که این کار را در کنار تیم کوچکی انجام دهند که معمولا در مدت زمان طولانی با افراد یکسانی کار می کنند و تقریبا در کنار آن ها احساس راحتی خواهند داشت.

اختر شناس

28. گزارش نویس دادگاه

اگر دقت کرده باشید افرادی در جلسه دادگاه کنار قاضی هستند که تمام موراد و گفته ها را ثبت می کنند . این افراد معمولا با هیچ کس هیچ حرفی نمی زنند و هیچ نظر یا عقیده ای را نیز بیان نمی کنند . اگرچه که شغل آن ها با افراد دیگر درگیر است اما هیچ ارتباط خاصی بین آن ها و ارباب رجوع وجود نخواهد داشت.

29. ویرایشگر فیلم و ویدئو

این افراد نیز مجبور به تعامل با افراد خاصی نیستند . آن ها مانند ویرایشگر متن ها عمل می کنند و می توانند پای کامپیوتر در منزل یا استودیو بنشینند و اقدام به ویرایش فیلم و ویدئو کنند و از تنهایی خود لذت ببرند.

30. مهندسان دریا

شغل دریایی دیگر برای افراد خجالتی مهندسی دریاست که در زمینه ی طراحی، توسعه و مسئولیت نصب ماشین آلات کشتی و تجهیزات مرتبط از قبیل دستگاه های نیروی محرکه و سیستم های تأمین قدرت فعالیت دارند.

31. دفتردار

شاید فکر کنید که دفتر دار باید با افراد مختلف سر و کله بزند اما تصور شما از این شغل اشتباه است . این افراد تنها در کنار کاغذ ها ، اسناد و مدارک هستند و هیچ کاری با ارباب رجوع ندارند ، مگر این که سوالی از آن ها پرسیده شود و در نتیجه خجالتی بودن شما هیچ پوان منفی برای این کار نمی باشد.

32. تکنسین پزشکی

تکنسین ها یا همان دستیاران پزشک نیاز به تعامل با بیماران ندارند و بخش عظیمی از تعامل بر عهده پزشک می باشد . آن ها معمولا اطلاعات مربوط به بیمار را در اختیار دارند و در نتیجه باری از دوش پزشک بر می دارند و این که تکنسین ها همیشه در کنار پزشک هستند .

33. ادمین های وب

دسترسی و عضویت در شبکه های اجتماعی این عنوان را برای شما کاملا شفاف ساخته است و خوب میدانید که ادمین های وب کارهایی مثل تست و تضمین کیفیت وبسایت ها ، مدیریت طراحی، توسعه و فعالیت های مربوط به نگهداری وب را انجام میدهند .

بهترین شغل پردرآمد برای افراد درونگرا و خجالتی

3.498
این مطلب مفید بود ؟6731
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : مشاغل
وبگردی