سردرد خطرناک
کدام نوع سردرد خطرناک است ؟ تکرار چند باره دردها در طول هفته باید ما را نگران کند ؟ چه تغییراتی همراه با سردرد نشانه ای از یک بیماری پنهان است ؟

تکرار چند بار سردرد در هفته خطرناک و نگران کننده است؟

سردردهای رایجی که اغلب به عنوان یکی از قسمت های زندگانی مان در نظرگرفته می شوند  می توانند همان سردرد خطرناکی باشند که بارها در موردش شنیده ایم. در این بخش از سلامت از نمناک می خواهیم شما را با سردردهایی که اغلب به عنوان یکی از قسمت های روزمره مان شده اند ، بپردازیم . در این جهت یک دکتر مشخص کرد که چه زمانی شما باید از داروها استفاده کنید تا دردهای دردناک از سردردهایمان کاهش یابند .

Dr Michael Munger از Overland Parkواقع در کانزاس طی بیانیه ایی گفت که اگر بیش از 2 سردرد در 3 هفته متوالی داشته باشید ، باعث نگرانی است و باید به درمان آن بپردازید .
با این حال، این بدین این معنا نیست که افراد مبتلا به این بیماری باید هراس داشته باشند؛ چرا که لزوما اضطراری و خطرناک نمی باشند و آن فقط به عنوان یک مشکل بالقوه پزشکی را نشان می دهد.
سردرد خطرناک

سردرد خطرناک چه نشانه ای دارند؟

نسبت به سردردهای شدید و خطرناک هوشیار باشید

Dr Munger ، رئیس آکادمی پزشکان خانواده در آمریکا گفت اگر بطور منظم توسط پزشکان چک شوید ، آنها می توانند بهتر بیماری های شما را تشخیص دهند و در صورت مبتلا شدن به بیماری ای بتوانند سریعتر آنرا درمان کنند .
همچنین Dr Munger با پرسش تعدادی سوال از بیمارانش ، به یک نتیجه کلی رسید و آن این بود که :"آنها با این مشکل زندگی کرده اند و این مشکل همانند قسمتی از زندگی شان شده بود " .
و در ادامه توضیح داد که سردردها از بدترین نوع دردها می باشند و در بدترین موارد می تواند ناشی از تومورهای مغزی باشد . و در مصاحبه اش با واشنگتن پست (Washington Post) گفت :شما نمی خواهید مردم بیش از حد واکنش نشان دهندو همچنین نمی خواهید که مردم بیش از حد تحت فشار باشند .
Nauman Tariq ، مدیر مرکز سردرد پزشکی جان هاپکینز در بالتیمور، هشدار داد که بیماران مبتلا به سردرد نباید به مدت طولانی از داروهای کمکی استفاده کنند . و همچنین گفت داروهای بدون نسخه شاید از نظر شما موثر باشند ولی استفاده بی مورد و طولانی مدت از داروهای بدون نسخه می توانند باعث آسیب های بیشتری در شما شوند .
مجموعه ای از مطالعات نشان داده است که مسکن های غیر ضروری می توانند منجر به زخم معده ، مشکلات کلیوی ، آسیب کبدی و حتی باعث سردردهای بدتری شوند.
ارقام بدست آمده در سازمان بهداشت جهانی تخمین می زنند که نیمی از جمعیت بالغ هر سال حداقل یک سردرد را دارند ، از جمله سردرد های بحرانی و تحت فشار ، سردرد سینوسی و میگرن.
مقامات رسمی در طی این بیانیه گفتند که بیماران مبتلا به سردرد که از داروهای بدون نسخه استفاده می کنند و روی انها هیچ تاثیری ندارند ، باید زمانی برای مشاوره با دکتر خودشان داشته باشند .

3 نشانه سردردهای خطرناک و نگران کننده

اگر سردردهای شما همراه با تیره شدن بینایی ، خواب آلودگی و سرگیجه همراه باشند باید فورا معاینه شوید و سریعا درمان شوید می توانید با شماره 115 تماس بگیرید .
NHS معتقد است سردرد می تواند گاهی اوقات توسط سرما یا آنفلوانزا به وجود آید که هر دو این بیماری ها در زمستان شایع هستند .اما استرس، مشکلات بینایی، کم آبی بدن و مصرف بیش از حد داروها سایر علل شناخته شده سردرد می باشند .
در طی تحقیقات اخیر نشان داد که سردرد باعث ایجاد دردهای بیشتری در بدن می شود . همچنین دانشمندان دانشگاه دوک معتقدند که ناراحتی همیشه می تواند باعث احساس بدتری در افراد شود و همچنین آنها یک شبکه ناشناخته ای از اعصاب را کشف کردند که سیگنال های درد را از سر ما به طور مستقیم به قسمت مغز که با احساسات مرتبط می شوند، می فرستد.

علائم و نشانه های سردردهای خطرناک نگران کننده

4349
این مطلب مفید بود ؟27673
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
برچسب : درمان سردرد
وبگردی