ویزای کانادا
ما در ویزالند با خبره ترین کارشناس ویزای کانادا در ایران به گفتگو نشستیم تا به سوالات شما درباره ویزای کانادا پاسخ دهیم و ابهاماتتان را برطرف کنیم.

 دانستنی های ویزای کانادا

مهدی یکی از خبره ترین کارشناسان ویزای کانادا در ایران است. او و همکارانش در ویزالند برای هزاران هزار ایرانی ویزای کانادا گرفته اند. به قول خودش ویزای کانادا مثل موم در مشت خودش و هم تیمی هایش است.

ما در ویزالند با او به گفتگو نشستیم تا به سوالات شما درباره ویزای کانادا پاسخ دهیم و ابهاماتتان را برطرف کنیم. اگر این مصاحبه را خواندید و سوالی درباره ویزای کانادا برایتان پیش آمد، با شماره 02633143 تماس بگیرید. مهدی و همکارانش آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند، آن هم مشاوره ای که نتیجه سال ها تجربه است!

ویزای کانادا

1 - مهدی جان انواع ویزاهای کانادا را برای ما توضیح می دهی؟

ویزای کانادا در انواع مختلف و با توجه به هدف سفر متقاضیان صادر می شود. اما 3 نوع از انواع ویزای کانادا، در بین ایرانیان پردرخواست می باشد؛ ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا.
ویزای توریستی کانادا مخصوص کسانی است که می خواهند با اهداف توریستی مانند گردشگری، دیدن اعضای خانواده و ... وارد این کشور شوند. ویزای توریستی کانادا به 2 نوع سینگل و مالتیپل تقسیم می شود. در ویزای سینگل شما تنها یک بار امکان ورود به خاک کانادا را دارید، ولی در ویزای مالتیپل می توانید چند بار در مدت زمان اعتبار ویزایتان وارد خاک این کشور شوید. مدت هر بار اقامت با ویزای مالتیپل توریستی تا 6 ماه است. البته که ویزای توریستی کانادا در حال حاضر به صورت مولتی برای متقاضیان ایرانی صادر می شود.
 
یکی از شرایط مهم گرفتن ویزای توریستی کانادا تمکن مالی و سابقه سفر به کشورهای مشابه کاناداست؛ کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا یا کشورهای حوزه منطقه شنگن. تاریخچه این سفرها نشان می دهد که شما سابقه تامین مالی مربوط به سفر به این کشور را داشته اید و در نتیجه از پس هزینه های اقامت در کانادا نیز برمی آیید. نکته دوم در مورد تاریخچه سفری این است که هرچقدر سابقه سفر به کشورهای مختلف بیشتر باشد، به افسران ویزای کانادا اثبات می کند که شما توریست هستید و پس از مدت زمان سفر  به کشور محل اقامت برمی گردید.
 
ویزای تحصیلی کانادا مخصوص کسانی است که با در دست داشتن دعوت نامه از یک دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی معتبر در کانادا می خواهند به این کشور وارد شوند. ویزای تحصیلی کانادا ظرف 4 تا 6 ماه صادر می شود.
 
در ویزای تحصیلی کانادا شما باید با مدارکی نشان دهید که تمکن مالی زندگی در دوران تحصیل را در کانادا دارید. 
 
ویزای کاری کانادا هم نوع سوم ویزای پردرخواست کاناداست که مخصوص کسانی است که می خواهند به عنوان نیروی کار ماهر وارد این کشور شوند. شرط لازم برای گرفتن ویزای کاری کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه و داشتن دعوتنامه معتبر از شرکت یا سازمانی است که قرار است فرد مورد نظر در آن مشغول به کار شود.
 
ما در ویزالند، با تیم خبره ای که داریم، می توانیم انواع این ویزاهای معرفی شده را برای هموطنانمان اخذ کنیم!

2 - فرآیند گرفتن ویزای کانادا به چه صورت است؟

فرآیند اخذ ویزای کانادا به این صورت است که در ابتدا مدارک خود را به صورت الکترونیکی ارسال می کنید و هزینه ها را پرداخت می کنید. در مرحله دوم باید وقت سفارت بگیرید و به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات، ارمنستان یا گرجستان بروید تا انگشت نگاری و عکس برداری انجام دهید. در مرحله آخر هم در صورت پذیرش، پاسپورت خود را جهت الصاق ویزای کانادا پیکاپ می کنید. این را هم بگویم که برای گرفتن ویزای کانادا نیازی به مصاحبه نیست.

3 - وقت سفارت کانادا را چطور می توان گرفت؟

وقت سفارت کانادا را باید به صورت اینترنتی و از سایت VFS Global  تعیین کرد. هر کسی که می خواهد ویزای کانادا بگیرد می تواند این کار را انجام دهد، اما چالش اصلی اینجاست که افراد معمولی نمی دانند دفاتر سفارت چه زمانی وقت های خالی را باز می کنند و اگر با ترفندهای این مساله آشنا نباشید، ممکن است خیلی از زمان های خالی را از دست بدهید. ما که سال هاست با سفارت خانه های کانادا در کشورهای مختلف کار کرده ایم، با الگوریتم باز کردن وقت های خالی سفارت کانادا آشنا هستیم و فقط با 20 دلار این کار را برای درخواست کنندگان انجام می دهیم. به این ترتیب درخواست کنندگان ویزای کانادا دیگر وقت خود را صرف این کار نمی کنند و به مراحل مهم تر کار فکر می کنند!

4 - پس اگر همه شرایط اخذ ویزای کانادا را داشته باشیم و کارهای لازم را انجام دهیم، صد در صد ویزا می گیریم؟

تا 90 درصد بله اما 10 درصد هم احتمال ریجکتی وجود دارد. واقعیت این است که سفارت کانادا خیلی اوقات و بدون هیچ دلیل قانع کننده ای ویزاها را ریجکت می کنند. مثلا در اکثر موارد افسران ویزا با دلیل عدم اعتماد به بازگشت به کشور محل اقامت، متقاضیان ایرانی را ریجکت می کنند که تا به حال این دلیل ریجکتی دیگر عادی شده است!

5 - بیشتر توضیح می دهی؟اینکه چرا خیل عظیمی از هموطنان ما ریجکت می شوند؟ در واقع دلایل ریجکتی ویزای کانادا چیست؟

اولین دلیلش این است که افسر ویزا از برگشت شما به ایران اعتماد ندارد، در واقع مدارک ارسالی شما او را قانع نکرده که به ایران باز خواهید گشت. این مهم ترین و شایع ترین دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی و توریستی کانادا است.

دوم اینکه تاریخچه سفری که ارائه می کنید، مورد تایید سفارت کانادا نیست. متاسفانه اکثر متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی کانادا، شینگن جعلی ارائه می کنند که این کار را برای دیگر متقاضیان نیز سخت تر کرده است!

سوم هم این است که تمکن مالی برای سفر به کانادا نداشته باشید. این مبلغ در حدود 50 هزار دلار است و اگر نتوانید ثابت کنید که از پس پرداخت این مبلغ در کانادا برخواهید آمد، به احتمال زیاد ریجکت خواهید شد. 

6 - اگر فردی ریجکت شد دوباره می تواند اقدام کند؟

بله چرا که نه، اصلا امید خود را از دست ندهید. ما کیس های زیادی داشته ایم که پس از ریجکت شدن شان به ویزالند مراجعه کردند، ما مجددا درخواست ویزای ایشان را ارائه کردیم و خوشبختانه ویزای شان در دفعه دوم صادر شد. پس اصلا و ابدا امیدتان را از دست ندهید. ولی خواهش می کنم با مشاوران خوب مشورت کنید و اطلاعاتتان را در این حوزه تکمیل کنید. بارها دیده ام که بسیاری از هموطنان ما به خاطر مشورت نکردن و نداشتن اطلاعات کافی ریجکت می شوند. 

7. و سوال آخر؛ مردم چطور می توانند با شما ارتباط برقرار کنند و سوالاتشان را بپرسند؟

من پیشنهاد می کنم اول به صفحه ویزای کانادا در سایت ما مراجعه کنند و توضیحات کامل مربوط به ویزای کانادا را بخوانند. بسیاری از هموطنان کامنت گذاشته اند، سوال پرسیده اند و ما به ابهاماتشان پاسخ داده ایم. اگر باز هم سوالی داشتند با شماره 02633143 تماس بگیرند و هر اطلاعاتی را که درباره ویزای کانادا می خواهند از ما بپرسند. من و همکارانم در ویزالند مشتاق شنیدن صدای متقاضیان هستیم!

 

چرا خیلی ها ویزای کانادا نمی گیرند؟ حتما بخوانید

56
این مطلب مفید بود ؟60
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی