حسادت نامزد

با حسادت های نامزدم چه کنم ؟

کد مطلب : 52176زمان مطالعه : 3 دقیقه
در دوران نامزدی به خاطر علاقه زیاد دختر و پسر به همدیگر احساس حسادت و مالکیت بوجود می آید و این باعث ناراحتی طرف مقابل است.

نحوه رفتار با حسادت نامزد

همیشه وجود علاقه شدید به یک شی یا یک فرد باعث ایجاد حس مالکیت نسبت به آن می شود. گاهی حتی این علاقه آنقدر زیاد است که در نهایت تعصب و محدودیت های بسیاری برای آن شی یا شخص ایجاد می کند. این مسئله دقیقاً در ازدواج هم صدق دارد.

حسادت نامزد

ریشه حسادت نامزدها

در ابتدای ازدواج یا آشنایی، بسیار پیش می آید کە نامزدها دچار احساس حسادت شوند. این حسادت کە همزمان با حس مالکیت و «ما شدن» به وجود می آید، گاهی آنقدر عذاب آور می گردد کە روابط نامزدها را متشنج می کند و قول و قرارهای ازدواج را بهم می زند.
برای دختر و پسری کە تا پیش از این دربارهٔ انجام کارهایشان استقلال داشته اند، ساده نیست کە به محض آشنایی یا عقد در چهارچوب های تنگ نظرانه قرار بگیرند و روی رفت و آمد آنها، رفتارهای منطقی و عرفی آنها و روابط سالم شان برچسب زده شود.

چرا حسادت؟
معمولا سبب اصلی این است کە دحتر و پسر در ابتدای ازدواج احساس می کنند باید این ما شدن و تملک را به همه دنیا اعلام کنند. آنها این کار را نشانه ای از توجه می دانند کە با روشی اشتباه، درواقع اشتباه ترین روش ممکن، به طرف مقابل تفهیم می کنند.


فرد حسود، سعی می کند همسرش را با همه وجود در چنگ بگیرد و مراقب است کە با سهل انگاری او را از دست ندهد. اما اغلب به این فکر نمی کند کە همسر او در تمام این سال ها یاد گرفته کە چطور روابطش را به شکلی سالم تنظیم کند و از خطر دور بماند!
گاهی وقت ها نگرانی از این بابت است کە فرد حسود، خود را در رده ای پایین تر از نامزد یا همسرش تصور می کند و با اعمال فشار و سخت گیری سعی دارد محیط اطراف همسرش را محدود کند تا او قدرت مقایسه را از دست بدهد و متوجه این تفاوت نشود. مسلم است کە در چنین مواردی به روی شخص آوردن و صحبت کردن از کمبودهای او می تواند این حلقه فشار را تنگ تر و تنگ تر کند. اگر شما هم جزو قربانیان این حسادت میباشید باید سعی کنید به همسرتان حس ارزشمندی و توانایی بدهید و اعتماد به نفس او را بالاتر ببرید.

چند پیشنهاد عاشقانه


زمان ها، مکان ها و اشخاصی کە همسرتان نسبت به آنها حساس است شناسایی کنید و رفتار خود را در این موقعیت ها به یاد بیاورید. سعی کنید ارتباط منطقی بین این دو را پیدا کنید و کم کم حساسیت های همسرتان را نسبت به موقعیت با توضیح دادن، تغییر رفتار خود، عادی سازی شرایط و… از بین ببرید.


در موقعیت هایی کە همسرتان دچار حسادت می گردد، به او محبت بیشتری داشته باشید. او را در جمع همراه خود ببرید و موقعیت محترمانه ای برائش در نظر بگیرید.


جزئیات روابطی را کە او را حسود می کند برائش نگویید در عوض سعی کنید بهانه دستش ندهید و عشق تان را به او ثابت کنید.


برای همسرتان وقت بیشتری بگذارید. گاهی وقت ها احساس حسادت به این سبب به وجود می آید کە همسر یا نامزد شما فکر می کند برائ او کمتر از دیگران زمان می گذارید.


بعد از ازدواج نوع روابط خود را با اطرافیان تغییر دهید. دیگر باید بدانید کە صمیمیت رفتاری و گفتاری سابق را با دختر یا پسرهای فامیل تان نمی توانید داشته باشید مگر آن کە همسرتان ظرفیت پذیرش استانداردهای فامیلی شما را داشته باشد.


سعی نکنید با لجبازی کردن یا به رو آوردن های پی در پی رفتار او را عوض کنید. برائ این کار فقط یک نسخه وجود دارد و آن اطمینان بخشیدن به همسرتان از پایبندی به زندگی تازه است!


هرگز، هرگز، هرگز درباره چیزی کە روی آن حساس است، به او دروغ نگویید. با این کار باید فاتحه روابط سالم و زندگی مشترکتان را بخوانید.

با حسادت های نامزدم چه کنم ؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از ممتاز نیوز -/ح
وبگردی