الهام غفوری

ناگفته های الهام غفوری از زندگی مشترک با همسرش سیروس مقدم

تاریخ انتشار : 25 شهریور 1394کد مطلب : 20634تعداد نظرات : 1 نظر
الهام غفوری همسر سیروس مقدم در گفتگویی از زندگی شخصی اش با کارگردان معروف سینما گفت.

الهام غفوری همسر سیروس مقدم

الهام غفوری و همسرش سیروس مقدم 20 سالی است که ازدواج کرده اند و یک پسر 15 ساله به نام سهیل دارند.

غفوری تاکنون تهیه کننده سریال هایی چون پایتخت، تاثریا، دیوار، میکائیل و ... بوده است؛ سریال هایی که مقدم آنها را کارگردانی کرده و جزو بهترین آثارش نیز هستند. غفوری روزی هزاران بار خدا را به خاطر زندگی که دارد شکر می کند.

از آشنایی تان با آقای مقدم بگویید و این که چگونه این آشنایی به ازدواج منجر شد؟

در سریال شیخ مفید منشی صحنه بودم. در ابتدا کارگردان کار یک نفر دیگر بود، اما بعد از مدتی کارگردانی به آقای مقدم سپرده شد. سر همین کار بود که با هم آشنا شدیم. بعد از آن هم در سریال هایی مانند روزهای افتخار، روزهای زندگی و... با آقای مقدم همکاری کردم و تاکنون در حدود 40 فیلم و سریال در کنار هم بوده ایم. من از ابتدا به کار تولید علاقه مند بودم. با حرفه منشی صحنه شروع کردم، اما در ادامه دستیاری کارگردان، مشاور کارگردان، برنامه ریزی و... را تجربه کردم.علاقه ام از ابتدا حوزه تولید بود و هیچ وقت دوست نداشتم بازیگر یا کارگردان شوم. تجربه زیادی کسب کردم تا این که تهیه کننده شدم.

از زمانی که با آقای مقدم آشنا شدید تا ازدواجتان چقدر زمان بُرد؟

تقریبا یک سال و نیم.

پس شما هم معتقدید در ازدواج نباید عجله کرد؟

بله دقیقا! باید زمانی باشد تا آدم ها یکدیگر را بشناسند. این شناخت برای شروع زندگی مشترک لازم است. زن و مرد باید آستانه تحمل یکدیگر را محک بزنند و ببینند آیا می توانند با یکدیگر کنار بیایند یا نه. بخصوص در حرفه ما که کاری شبانه روزی است. ازدواج من و آقای مقدم حرفه ای بود. ما از همان ابتدا پذیرفتیم مسائل کاری را با مسائل زندگی قاطی نکنیم. به گونه ای برنامه ریزی کردیم که در زندگی مشترک با مشکل روبه رو نشویم.

 الهام غفوری و همسرش سیروس مقدم

عکس  الهام غفوری و همسرش سیروس مقدم 

واقعا وقتی از سرکار به خانه می آیید درباره کار صحبت نمی کنید؟

نه این که اصلا صحبت نکنیم، اما وظایفمان تفکیک شده است. سعی می کنیم این دو را با هم قاطی نکنیم.

شما از خانم هایی هستید که از همسرشان حمایت کامل می کنند. آقای مقدم حتی تلفن همراه ندارد و شما جوابگوی تلفن های او هستید! این حجم کار برایتان سخت نیست؟

آقای مقدم نه از تلفن همراه خوشش می آید و نه با تلفن صحبت کردن را دوست دارد. کلا از تلفن فراری است برای همین تلفن همراه ندارد، اما آدمی است که مردم زیادی با او کار دارند، چه در رابطه با کارش و چه موارد دیگر. بنابراین یک نفر باید جوابگوی آنها باشد و من این کار را انجام می دهم.

گاهی از حجم تلفن ها کلافه می شوم، اما آقای مقدم تمایل دارد به همه تلفن ها جواب داده شود. هم تلفن هایی که از طرف اهالی مطبوعات می شود و هم تلفن هایی که مثلا از طرف آدم هایی می شود که دوست دارند در کارهای آقای مقدم بازی کنند. تلاش می کنم با روی خوش و صبوری به همه این تلفن ها پاسخ بدهم.

بین مطبوعاتی ها شما به خانمی مهربان و صبور معروف هستید و خب شاید این از خوش شانسی آقای مقدم است که همسری چون شما دارد.

(با خنده) من خوش شانس ترم. چون آقای مقدم خیلی مرد خوبی است؛ مهربان، صبور، با گذشت و... شاید اخلاق او باعث شده که من این روحیه را در طول سال ها پیدا کنم. این را بدون تعارف می گویم که او خیلی خوب است. به آدم ها اهمیت می دهد. مرا آزاد گذاشت تا هر چه را دوست دارم انتخاب کنم. هیچ وقت با من مخالفت نکرد و این باعث شد تا زندگی مان پیشرفت کند.

 الهام غفوری و همسرش سیروس مقدم

 الهام غفوری و همسرش سیروس مقدم 

البته هر مردی دوست دارد که کارهایش را به همسرش بسپارد و خودش را راحت کند!

همیشه گفته ام که آقای مقدم فقط کارگردانی می کند و بقیه کارهای زندگی به عهده من است. از خرید و تعمیر ماشین و تعمیرات خانه و... هر اتفاقی که در زندگی می افتد من باید به آن رسیدگی کنم. شرایط را طوری برایش مهیا می کنم که او فقط با اعصاب راحت کارگردانی کند و کارش طبق نظم پیش برود.

صحبت های شما که چاپ شود خیلی از مردها آرزو می کنند همسری مثل شما داشته باشند!

اما خیلــی از خانم ها هم از روش من خوششان نمی آید. اما من معتقدم که خیلی نباید بین وظایف زن و شوهری تفکیک شود. بزرگ ترین اتفاقی که باید بین زن و شوهر رخ دهد، اعتمادسازی است. اگر این اتفاق بیفتد خیلی از مسائل حل می شود. خیلی به وظیفه زن و مرد یا مردسالاری و زن سالاری اعتقاد ندارم. زندگی مشترک باید بر مبنای دوستی و اعتماد بنا شود.

برخی می گویند هما در سریال پایتخت خانم غفوری است. نقی معمولا زیر سایه هما زندگی می کند و بیشتر اوقات بیکار است، اما هما کار می کند.

اما آقای مقدم زیر سایه من نیست. او خیلی فعال است و برای زندگی خیلی تلاش می کند. بیشتر طول سال سرکار است. معمولا در یک سال دو سریال می سازد. اما من دوست دارم آقای مقدم در کنار پرکاری آثار موفقی هم بسازد. برای همین بهترین هزینه را برایش می کنم تا در زمان کار کم نداشته باشد. دوست دارم روبه جلو حرکت کند. موفقیت او باعث افتخار من و پسرم می شود.

همه زندگی ام تلاش کردم پا به پای او حرکت کنم. معتقدم زن نباید از مرد عقب بماند. باید با هم حرکت کنند تا تعادل زندگی برقرار بماند.

شما مصداق کامل این گفته هستید:پشت سر هر مرد موفق یک زن ایستاده است.

ما یاد گرفتیم در کنار کار مشترک، زندگی مشترک داشته باشیم و یاد گرفتیم که هر کدام از ما چه سهمی از شکست یا موفقیت داریم و این را به رُخ یکدیگر نمی کشیم. من باعث موفقیت آقای مقدم نشدم، اما دوست دارم و تلاش می کنم که موفق باشد.

چقدر از زندگی احساس رضایت دارید؟

روزی صد هزار بار خدا را برای زندگی که دارم شکر می کنم. زندگی ام را فوق العاده دوست دارم و از آن احساس رضایت می کنم.

ناگفته های الهام غفوری از زندگی مشترک با همسرش سیروس مقدم

4.272
این مطلب مفید بود ؟6012
برگرفته از پارسینه - / ک
برچسب : الهام غفوری
1 نظر به ثبت رسیده است
یگانه اسدی1394-12-16
عالی بود خانم الهام غفوری من شما و آقای سیروس مقدم را خیلی دوست دارم از حرف های شما تجربه ی خوبی کسب کردم..من ۱۰ سال دارم
159
وبگردی