تقویت کیفیت اسپرم
مواد غذایی می تواند تاثیر بسزایی در تقویت کیفیت اسپرم ها داشته باشد برنامه غذایی خود را تغییر دهید تا شانس بیشتری برای بارداری داشته باشید.

20 بهترین غذا و ویتامین و مواد معدنی برای تقویت کیفیت اسپرم

با افزایش شیوع اختلالات بارداری و ناباروری در میان مردان تلاش برای پیدا کردن بهترین راه حل درمانی بیش از پیش ادامه دارد. مردانی که قصد پدر شدن دارند باید بدانند که برخی از ویتامینها در قوی شدن و بهبود کیفیت اسپرم نقش مهمی را ایفا می کنند.

رژیم غذایی یکی از اولین چیزهایی است که افراد برای کمک به باروری خود به آن توجه می کنند. شواهدی قوی وجود دارد مبنی بر اینکه رژیم غذایی سالم می تواند باروری را هم در مردان و هم زنان بهبود بخشد. اسپرم مشخصا به آنچه می خورید حساس هستند. آن ها به مواد غذایی کلیدی شامل اسید فولیک، سلنیوم، روی و بسیاری از آنتی اکسیدان ها برای بهبود نیاز دارند.

تقویت کیفیت اسپرم

تقویت کیفیت اسپرم با بهترین مواد غذایی

مواد غذایی و ویتامین های مفید و لازم برای تقویت اسپرم 

در این بخش از سلامت جنسی در نمناک لیستی از غذاهای غنی که پر از ویتامین و مواد معدنی است و می تواند آمار اسپرم و سلامت اسپرم را افزایش دهد آورده شده است.

 مارچوبه : مارچوبه تنها پر از مواد مغذی نیست که برای تولید اسپرم سالم حیاتی هستند بلکه خواص منحصر به فردی دارد که می تواند به سیستم قلبی و عروقی کمک کند و قند خون خود را کاهش دهد.

مارچوبه برای اسپرم

چگونه کیفیت اسپرم را تقویت کنیم؟ 

خوشمزه هایی عالی برای تقویت کیفیت اسپرم

آوکادو : کره طبیعی، آوکادو پر از روغن های سالم است که خوش مزه و خوب هستند. آن ها اسید فولیک، ویتامین ایی و ویتامین ث هستند که برای تکثیر دی ان ای و کمک به شناوری سلول های اسپرم بسیار مفید هستند. آن ها جایگزین عالی برای مایونز هستند و می توانند در انواعی از روش ها استفاده شوند تا صبحانه مغذی و شروع روز خوبی باشد.

 لوبیا: حبوبات اغلب بد هستند، زیرا هضم آن ها کمی دشوار است و گاهی اوقات می تواند موجب گاز معده شود. اما آن ها غنی از فیبر و پروتئین هستند و جایگزینی عالی برای نشاسته هستند. بیشتر لوبیا ها اسید فولیک بالایی دارند که یکی از مهم ترین ویتامین ها برای اسپرم و جنین در حال رشد است .

لوبیا قرمز

تقویت اسپرم و بهبود کیفیت آن با لوبیا 

تقویت کیفیت اسپرم با مواد غذایی مغذی

فلفل دلمه ای: این ماده مغذی چند منظوره را می توان به اغلب غذاها اضافه کرد. این ویتامین شامل بیش از 100% ویتامین ث (بیش از 2 برابر اندازه یک پرتقال معمولی)و مقدار قابل توجهی از تقریبا همه ویتامین های ب، ویتامین آ، ویتامین ایی و اسید فولیک دارد. 

توت: آن ها را روی جو دو سر ، سالاد و یا به عنوان میان وعده بخورید. میوه ها آنتی اکسیدان قوی هستند که اسپرم را هنگام رشد محافظت می کند. آن ها همچنین فیبر زیادی برای حفظ شیرینی دارند که آن ها را با شاخص پایین ترقند ترک می کند و زمانی که به چیزی شیرینی نیاز دارید، آن ها جایگزین خوبی هستند.

انواع توت

افزایش کیفیت و تقویت اسپرم با تغذیه 

تقویت کیفیت اسپرم با بهترین خوراکی ها

بروکلی : دلیلی وجود دارد که مادران می خواهند آن را بخورید. بروکلی تقریبا شامل تمام ویتامین ها و مواد معدنی است که با بهبود کیفیت منی (و سلامت کلی)مرتبط بوده اند. برخی دستور العمل های شگفت انگیز وجود دارند که می توانید بروکلی را به خود وعده غذایی تبدیل کنید. 

مرکبات: همه ما می دانیم که اب پرتقال برای ما خوب است چون ویتامین ث بالایی دارد، اما آیا می دانستید که ویتامین ث هم می تواند به حفاظت از اسپرم به هنگام رشد کمک کند؟ میوه های دیگر مرکبات از قبیل گریپ فروت، آناناس، لیمو آنتی اکسیدان شگفت انگیزی دارند و برای باروری عالی هستند. 

شکلات تلخ: شکلات غنی است؟ وقتی شکلات را به خاطر فواید سلامتی اش مصرف می کنید، در مورد تلخ آن صحبت می کنیم. هر چه تلخ تر باشد بهتر است. اغلب شکلات با یک تن چربی و شکر آماده می شود (برای شما خوب نیست).

با این حال، شکلات تیره با سطح خلوص برچسب خورده (ایده آل بالای 70 درصد)شامل مواد غذایی متعددی است که در بهبود اسپرم عالی است از جمله آنتی اکسیدان ها، روی و سلنیوم بسیار مفید هستند.

شکلات تلخ

تاثیر شکلات تلخ بر تقویت اسپرم و کیفیت آن

چیزهایی که باید برای تقویت کیفیت اسپرم بخورید

سبزی ها: بدون در نظر گرفتن این مساله. سبزی ها یکی از سالم ترین غذاها در این سیاره هستند. اگر هضم کلم پیچ کمی برای تان سخت است ، با اسفناج شروع کنید. آن را می توان تقریبا به هر بشقاب و یا به عنوان یک پایه سالاد به کار برد. 

گوشت گاو : گوشت قرمز چربی زیادی دارد و به خوبی آماده نمی شود. اما اگر شما بتوانید گوشت علف خورده، ارگانیک و کم چرب را پیدا کنید، مواد مغذی زیادی در آن وجود دارد که نشان می دهد کیفیت اسپرم از جمله - ، روی، و سلنیوم است.

همه چیز به حد اعتدال دارد. گوشت قرمز خیلی زیاد می تواند برای شما بد باشد، بنابراین آن را با مرغ، ماهی و غذای دریایی مخلوط کنید که به باروری مرتبط هستند.

گوشت قرمز گاو

تقویت کیفیت اسپرم با گوشت گاو 

موادغذایی فوق العاده برای تقویت کیفیت اسپرم

عدس: معمولا درسوپ مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها یکی از بهترین منابع اسید فولیک هستند که یک ماده مغذی مهم برای تکثیر دی ن ای است و برای بهبود سلامت اسپرم و کاهش نقص های تولد یافته شده است. 

قارچ : مطالعات انواع مختلفی از قارچ ها را با سیستم های ایمنی بهبود یافته و سلامت قلبی عروقی مرتبط ساخته اند. بسیاری از مردم فکر نمی کنند که قارچ ها دارای ارزش غذایی بالایی هستند اما می توانند حاوی بیش از 15 ویتامین مختلف، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها باشند که برای سلامتی و اسپرم عالی هستند.

قارچ برای اسپرم

فواید قارچ برای تقویت کیفیت اسپرم 

موثرترین خوردنی ها برای تقویت کیفیت اسپرم

آجیل: یک میان وعده بسیار عالی است آن ها غنی از چربی های سالم هستند و در بسیاری از مطالعات به کیفیت خوب منی ارتباط دارند. آجیل متفاوت دارای مواد غذایی متفاوت است. گردو امگا 3 بسیاری دارد و آجیل برزیلی منبع عالی سلنیوم است و بادام ویتامین ایی بالایی دارد. خوردن انواع آجیل فواید سلامتی این باروری را افزایش می دهد. 

جو: آن ها فیبر بالایی دارند و می توانند به کاهش کلسترول کمک کنند و حاوی مواد غذایی مرتبط با باروری اند.

قرص تقویت اسپرم

مواد غذایی مناسب برای تقویت کیفیت اسپرم 

تقویت کیفیت اسپرم چگونه ممکن است؟

روغن زیتونروغن زیتون بکر، ترکیبی منحصر به فرد از چربی های سالم و مواد مغذی است که آن را به یکی از سالم ترین غذاها تبدیل می کند. آن به هضم سالم تر، استخوان ها و عملکرد مغز مرتبط بوده و به محافظت در برابر بیماری های قلبی و عروقی و سرطان کمک می کند.

برای به حداکثر رساندن مزایای سلامتی، باید از پختن آن در دماهای بالا اجتناب بکنید. به طور ایده آل، بعد از این که غذا کاملا پخته شد، آن را به غذاها اضافه کنید. 

مرغ ارگانیک : سینه مرغ و بوقلمون پروتئین، سلنیوم، روی زیادی دارند. همانند گوشت گاو، انتخاب چراگاه با کیفیت بالا،در پرورش مرغ مهم است. وضعیت غذایی حیوانات می تواند بر کیفیت گوشت آنها تاثیر بگذارد.

مرغ ارگانیک

مزایای مرغ بر تقویت کیفیت اسپرم 

تقویت کیفیت اسپرم با غذاهای مفید و سالم

سالمون: ماهی سالمون اسیدهای چرب امگا 3 ، ویتامین های ب ، ویتامین د و سلنیوم دارند. بهترین نوع خرید سالمون در آلاسکا (تازه یا منجمد)است که کم ترین خطر آلودگی آلاینده را دارد.

 غذای دریایی: میگو مواد مغذی - سلنیوم، روی و ویتامین ایی دارد.

 سیب زمینی های شیرین: دلیلی وجود دارد که سیب زمینی های شیرین جایگزین سیب زمینی های معمولی شوند. آن ها منبع طبیعی ویتامین آ هستند، یک آنتی اکسیدان قوی که به شدت با تولید اسپرم مرتبط است.

 گوجه فرنگی: گوجه فرنگی آنتی اکسیدان قوی است که از سلامت کلی از جمله بهداشت باروری حمایت می کنند. آن ها می توانند به بهبود تعداد اسپرم، حرکت اسپرم و مورفولوژی اسپرم کمک کنند. برای به حداکثر رساندن مزایای سلامتی، سعی کنید از کل گوجه فرنگی، از جمله پوست آن استفاده کنید.

گوجه فرنگی

خوردنی های خوشمزه برای تقویت کیفیت اسپرم

ویتامین مخصوص تقویت کیفیت اسپرم

براساس نتایج تحقیقات اسید فولیک در تقسیم های سلولی نقش بسزایی دارد و حرکت و کیفیت اسپرم را بهبود می‏ بخشد و به عنوان بهترین ویتامین برای تقویت اسپرم پیشنهاد می شود . اسیدفولیک که با نام‏های فولات یا ویتامین B9 معروف است و پیش از این در بخش سلامت تغذیه در نمناک منابع آن را معرفی کرده ایم.

 

بهبود کیفیت اسپرم با این ویتامین + برنامه کامل تغذیه تقویت اسپرم

4.6105
این مطلب مفید بود ؟969
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : trakfertility / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : اسپرم
وبگردی