آنجلینا جولی و برد پیت
از میان زوج های سینمایی که همزمان نامزد دریافت جایزه اسکار شدند میتوان به آنجلینا جولی و برد پیت که مدتی است از یکدیگر جدا شده اند اشاره کرد.

زوج هایی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند

نامزد جایزه اسکار شدن یکی از موفقیت های بزرگ در دنیای هنر است که بسیاری از زوج های هنری و سینمایی آن را به طور همزمان تجربه کرده اند. از میان این زوج های هنری که به طور همزمان نامزد جایزه اسکار شدند میتوان به آنجلینا جولی و برد پیت که مدتی است از یکدیگر جدا شده اند اشاره کرد. در ادامه این مطلب با زوج هایی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند آشنا میشوید.

در طول تاریخ 90 ساله جوایز سینمایی اسکار، شش زوج توانسته اند به طور همزمان و در یک سال در این رویداد سینمایی نامزد جایزه شوند .

زوج هایی که با هم نامزد جایزه اسکار شدند

از اتفافات جالب جوایز اسکار امسال، نامزد شدن همزمان «گری اُلدمن» و همسر سابقش «لسلی منویل» در شاخه بازیگری است؛ این دو که برای اولین بار نامزد جایزه اسکار شده اند در سال 1987 ازدواج و در سال 1990 از هم جدا شدند .

« گری اُلدمن» امسال برای بازی در نقش «وینستون چرچیل» در فیلم « تاریک ترین ساعت» شانس اصلی شاخه بهترین بازیگر مرد محسوب می شود و «لسلی منویل» بازیگر با سابقه تئاتر نیز با نقش آفرینی در فیلم «ماجرای فانتوم » برای کسب اسکار بازیگری نقش مکمل زن رقابت می کند .

« ملویل» در گفتگویی درباره نامزد شدن همزمان با «گری اُلدمن»گفت:ما با هم در ارتباط هستیم و زمانی که فیلم های یکدیگر را می بینیم با هم تماس میگیریم. تنها به دلیل این که از کسی جدا شده اید به این معنا نیست که از او متنفرید .

زوج های سینمایی

گری اُلدمن و لسلی منویل زوجی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند


« پل نیومن» و «جوآن وودوارد» در طول 50 سال زندگی مشترکشان که تا زمان مرگ «نیومن» در سال 2008 به طول انجامید در 10 فیلم در کنار یکدیگر مقابل دوربین رفتند .

گرچه «وودوارد» چهار نامزدی اسکار و «نیومن» 10 نامزدی اسکار در کارنامه داشتند؛ تنها یک بار در سال 1968 برای فیلم «راشل، راشل» به طور همزمان نامزد اسکار شدند. «وودوارد» در این فیلم برای بازی در نقش یک معلم مدرسه نامزد اسکار بازیگری شد و «نیومن» تهیه کننده این فیلم در شاخه بهترین فیلم نامزد شد .

زوج های سینمایی

پل نیومن و جوآن وودوارد زوجی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند


« جنا رولندز» و «جان کاساوتیس» اولین بار زمانی با هم آشنا شدند که هیچ کدام معروف نبودند و «رولندز» مشغول تست بازیگری در مدرسه سینمایی بود؛ این دو چند ماه بعد ازدواج کردند. «کاساوتیس» که بیشتر برای بازی در فیلم «بچه رزماری» ( 1968) در نقش مقابل «میلا فارو» شناخته می شود، در طول دوران فعالیت خود چندین فیلم با بازی «رولندز» کارگردانی کرد اما فیلمی که نامزدی اسکار همزمان را برای این زوج به ارمغان آورد فیلم «زن تحت تاثیر » ( 1974 ) بود که با نامزدی «رولندز» در شاخه بازیگری و نامزدی «کاساوتیس» در شاخه کارگردانی همراه شد .

زوج های سینمایی

جنا رولندز و جان کاساوتیس زوجی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند


« سوزان ساراندون» بازیگر فیلم معروف «تلما و لوئیس» و «تیم رابینز» که بیشتر برای بازی در فیلم «رستگاری در شاوشنک» به شهرت رسیده، پیش از این که در سال 2009 از هم جدا شوند برای مدت 23 سال زندگی مشترک داشتند. در این مدت این دو در فیلم «راه رفتن مرد مرده» به کارگردانی «تیم رابینز» همکاری داشتند که این فیلم در جوایز اسکار سال 1995 در شاخه بهترین کارگردانی (تیم رابینز) و بازیگری زن (سوزان ساراندون) نامزد کسب جایزه شد .

زوج های سینمایی

سوزان ساراندون و تیم رابینز زوجی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند


« جوئل کوئن» و «فرانسس مک دورماند» که در سال 1984 ازدواج کردند بیشتر برای فیلم «فارگو» ( 1996) شناخته شدند. «مک دورماند» که امسال برای فیلم « سه بیلبورد» نامزد اسکار است برای بازی در فیلم «فارگو» برنده اسکار بازیگری شد و «جوئل کوئن» نیز به همراه برادرش «اتان» نامزد شاخه کارگردانی، بهترین فیلمنامه و تدوین شدند .

زوج های سینمایی

جوئل کوئن و فرانسس مک دورماند زوجی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند


« آنجلینا جولی» و «برد پیت» هم چنان در فرآیند جداشدن پس از 12 سال زندگی مشترک هستند. این دو سوپراستار هالیوودی در سال 2009 برای دو فیلم جداگانه نامزد اسکار شدند. «جولی» برای بازی در فیلم «بچه اشتباهی» نامزد جایزه شد و «پیت» نیز با بازی درخشان در فیلم «ماجرای عجیب بنجامین باتن » در میان نامزدهای اسکار بازیگری جای گرفت. این دو چهره در چندین فیلم از جمله «آقا و خانم اسمیت» نیز در کنار یکدیگر مقابل دوربین رفتند .

زوج های سینمایی

آنجلینا جولی و برد پیت زوجی که همزمان نامزد جایزه اسکار شدند

این زوج های سینمایی همزمان نامزد جایزه اسکار شدند

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی