خوردن ماهی در کودکان
ماهی یک ماده غذایی است که باید کودکان خود را به خوردن آن عادت دهید. خوردن ماهی در کودکان به باهوش تر شدن و کمتر شدن اختلالات خواب آن ها کمک می کند.

خواص و فواید خوردن ماهی در کودکان 

تغذیه مناسب کودکان در سنین رشد یکی از مسائل مهم به شمار می رود.از آنجایی که ماهی ارزش غذایی بسیار زیادی دارد و برای سلامت بدن ضروری است و باعث میشود کودکان باهوش تری داشته باشید باید کودکان خود را به خوردن این ماده غذایی ارزشمند عادت دهید.

خوردن ماهی در کودکان

تاثیرات مفید خوردن ماهی در کودکان

کودکانی که ماهی میخورند باهوش تر هستند؟

تحقیقات نشان داده مصرف ماهی بر روی هوش و خواب کودک شما تاثیر میگذارد از اینرو کودکانی که ماهی میخورند نسبت به دیگر کودکان از هوش بالاتری برخوردار هستندو خواب راحت تری دارند.

مزایای امگا 3 موجود در ماهی

اسیدهای چرب امگا 3 خطر ابتلا به بیماری آسم در کودکان را کاهش میدهد و باعث طول عمر بیمارانی میشود که دچار حملات قلبی شده اند. امگا 3 در معکوس کردن اثر ژن مغزی که به علت فرکتوز باعث بیماری میشود تاثیر مثبت دارد.

مطالعات نشان میدهد خوردن ماهی روند ادراک و خواب کودکان را بهبود میبخشد. یک تحقیق یک ساله بر روی 541 کودک دختر و پسر 9 تا 11 سال نشان داد کودکانی که در هفته یک بار ماهی میخورند از نظر تست آی کیو 4.8 نمرات بالاتری نسبت به کودکانی که به ندرت ماهی میخورند کسب کردند.

خوردن ماهی برای هوش کودکان

خوردن ماهی برای باهوش تر شدن و تنظیم خواب کودک

همچنین کودکانی که در ماه یک یا دو وعده ماهی میخورند نمراتشان 3.3 بیشتر از کودکانی است که اصلا ماهی نمیخورند. محققان در این تحقیق به این نتیجه رسیده اند که اختلالات خواب کودکانی که ماهی میخورند نسبت به سایر کودکان کمتر است و کیفیت خواب بهتری دارند.

مطالعات بر روی مزایای اسیدهای امگا 3 به عنوان جزء اصلی مواد غذایی نشان می دهد والدین باید مصرف ماهی در کودکان خود را جدی بگیرند و از این طریق اسیدهای چرب امگا 3 را به رژیم غذایی کودکانشان بیاورند و فقط به مکمل ها اکتفا نکنند.

محققان بر این باورند والدین باید ماهی را سر میز شام بیاورند تا به فرزندان خود در تحصیل کمک کنند تا هم عملکرد تحصیلی آنها بهبود پیدا کند و هم خواب راحتی داشته باشند. همچنین افزودن اسیدهای چرب امگا 3 رفتارهای ضد اجتماعی کودکان را کاهش می دهد و مصرف ماهی در کودکان نتایج شگفت انگیزی خواهد داشت.

سن خوردن ماهی برای کودکان

مقدار و سن خوردن ماهی در کودکان

چقدر ماهی به کودکانمان بدهیم؟

درست است خوردن ماهی فواید بسیاری برای کودکانمان دارد اما مصرف بیش از حد هر چیزی برای بدن مضر است بنابراین مادران عزیز باید مقدار مناسبی از ماهی را به رژیم غذایی کودکانشان اضافه کنند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.

به کودکان 1 تا 2 سال روزی 28 گرم ماهی بدهید.

به بچه های 3 تا 6 سال روزی 42 گرم ماهی بدهید.

کودکان 6 سال به بالا روزی 56 گرم ماهی میتوانند مصرف کنند.

 

خوردن ماهی در کودکان و تاثیرات مهم خوردن ماهی در کودکان

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی