سیگار کشیدن مجدد
ترک سیگار آخرین مرحله رهایی از این ماده اعتیادآور نیست.بلکه راههایی وجود دارد که ی تواند شما را ترغیب به استفاده مجدد از آن کند.برای جلوگیری از بازگشت مجدد به سوی سگار روشهای مفیدی وجوددارد.

سیگار کشیدن خود را بااین روش ها ترک کنید.

 

مصرف سیگار در بدن انسان تغییراتی ایجاد می کند که پس از ترک آن زمانی طول می کشد تا آن تغییرات پاک شود و بدن به حالت طبیعی و عادی برگردد.با این که ترک کردن این ماده اعتیادآور سخت است ولی تاثیرات خوبی که ترک سیگار بر بدن می گذارد ارزش کمی سختی را دارد. پس از ترک سیگار بهتر است از یک سری روش های مفید برای جلوگیری از بازگشت مجدد به آن استفاده کنید!

ترک سیگار 

نکاتی برای بعد از ترک سیگار 

 
پس از ترک سیگار بهتر است این نکات را رعایت کنید: 
 
* از مصرف نوشیدنی های کافئین دار بپرهیزید: پس از ترک سیگار بهتر است حداقل به مدت 3 تا 4 روز از نوشیدن قهوه اجتناب کنید؛ زیرا با مصرف کافئین ممکن است هوس سیگار کشیدن کنید.
 
* دوری از استرس و اضطراب:زمانی که فرد سیگاری دچار استرس می شود، برای برطرف کردن آن به سیگار کشیدن رو می آورد. بنابراین بهتر است پس از ترک سیگار از قرار گرفتن در محیط های پراسترس پرهیز شود.
 
* انجام کارهای چالش برانگیز را به تأخیر بیندازید:کارهای چالش برانگیز باعث ایجاد استرس و اضطراب می شود از طرفی انجام آن به تمرکز نیاز دارد. در این شرایط این احتمال وجود دارد که مجدداً به سیگار کشیدن گرایش پیدا کنید.
 
* دوری از بحث یا بگومگو کردن: سعی کنید با نزدیکان و دوستان بگومگو نکنید تا مجدداً به سمت سیگار کشیدن گرایش پیدا نکنید.
 
* خودداری از مصرف مشروبات الکلی: پس از ترک سیگار از مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید. مشروبات الکلی علاوه بر عوارض بسیاری که دارد، میل به سیگار کشیدن را افزایش می دهد.
 
* مهمانی ها: از درهمی هایی که افراد در آن سیگار می کشند، دوری کنید تا وسوسه نشوید.
* خودتان را فریب ندهید:نگذارید این وسوسه که «این سیگار آخرین نخ سیگارم خواهد بود» شما را گول بزند؛ زیرا این موضوع می تواند به عنوان یک دام عمل کند و این عادت مخرب در شما ادامه پیدا کند.

راههای جلوگیری از سیگار کشیدن مجدد

441
این مطلب مفید بود ؟338
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تعامل-/ف
برچسب : ترک سیگار
وبگردی