سیروز کبدی
انتخاب نوع نوشیدنی ها در شیوه زندگی سالم مؤثر هستند.محققان تأثیر نوشیدن قهوه در پیشگیری و کنترل سیروز کبدی را یک عامل درمانی بالقوه در بیماران کبدی شناخته اند.

جدیدترین روش درمان بیماری سیروز کبدی

بیماری مزمن کبدی یا همان «سیروز» یازدهمین علت مرگ و میر شناخته شده در جهان است. محققان در آخرین یافته های علمی خود اعلام کردند، نوشیدن قهوه در روز، خطر مرگ ناشی از سیروز کبدی را  تا 65 درصد کاهش می دهد. 

محققان مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک دریافته اند که نوشیدن قهوه در صبح و بعداز ظهر واقعاً به بهبود سیروز کبدی کمک می کند. بیماری سیروز کبدی سالانه موجب مرگ بیش از یک میلیون نفر در سراسر دنیا می شود.

تاثیر قهوه در درمان بیماری سیروز کبدی

محققان در این مطالعه به بررسی 9 مطالعه ای که در مجموع شامل 430 هزار شرکت کننده بود و 1990 از آنها مبتلا به سیروز کبدی بودند، پرداختند.

در هشت مطالعه مشخص شد هر فردی که قهوه بیشتری مصرف می کرد، کمتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار داشت. نوشیدن یک فنجان قهوه در روز با 22 درصد کاهش ریسک بیماری، دو فنجان قهوه با کاهش 43 درصد، سه فنجان قهوه با کاهش 57 درصد و چهار فنجان قهوه با کاهش 65 درصدی ریسک ابتلا به بیماری در مقایسه با افرادی که اصلا قهوه نمی خوردند همراه بود.

به گفته محققان، قهوه ترکیب پیچیده ای است که حاوی صدها نوع ترکیب شیمیایی بوده و هنوز مشخص نیست که کدامیک از این ترکیبات مسئول حفاظت از کبد هستند.

البته محققان معتقدند با وجودی که قهوه حاوی ترکیباتی دارای فواید ضداکسایشی و ضدالتهابی است، اما نوشیدن قهوه موجب بازگشت آسیب های سیستماتیک ناشی از چاقی یا اضافه وزن، عدم تحرک، مصرف بیش از اندازه الکل یا رژیم غذایی بد نمی شود.

معجزه نوشیدن قهوه برای درمان سیروز کبدی

4.351
این مطلب مفید بود ؟447
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر-/ف
برچسب : کبد
وبگردی