روش سنتی تعیین جنسیت
در زمان های قدیم افراد مسن روشهای جالبی همچون شکل ظاهری و رنگ ادرار مادر و ... را برای تعین نوع جنسیت به کار می بردند که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

تعیین جنسیت جنین به روش مادر بزرگ ها

در گذشته به علت نبود روش سونوگرافی برای تشخیص جنسیت جنین ، خانم های مسن تر از روی حالت زنان باردار جنسیت جنین آنان را حدس می زدند . گرچه این تشخیص برخی از مواقع درست از آب در نمی آمد و روش قطعی برای تشخیص جنسیت نبود اما بسیاری از مواقع نیز این تشخیص ها درست بود . اگر هنوز جنین تان آنقدر بزرگ نشده که سونوگرافی بتوانید جنسیتش را تشخیص دهد و دیگر تحمل بی خبری برایتان آسان نیست، از روش مادربزرگ ها برای تعیین جنسیت جنین کمک بگیرید.در این بخش از بارداری و نوزاد نمناک روش های قدیمی را برای تعیین جنسیت جنین برای شما آورده ایم که در نوع خود جالب است و دانستن آنها میتواند در عین جذابیت و تفاوت مفید باشد.

روش سنتی تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین با توجه به خشکی دست

مادر بزرگ ها عقیده دارند خانم هایی که در بارداری خشکی دست را تجربه می کنند ، جنین پسر در شکم دارند ولی خانم هایی که در بارداری پوست دستشان نرم و لطیف است ، احتمالا جنین آنها دختر است !

تعیین جنسیت جنین با توجه به ویار

یکی از روش هایی که قدیمی ها برای تشخیص جنسیت جنین از آن استفاده می کردند ، تغییرات ذائقه و اشتهای خانم باردار بود . مادربزرگ ها می گویند زنانی که جنینشان دختر است ، تمایل زیادی به خوردن مرکبات دارند اما پسردارها میل زیادی به این میوه ها ندارند.

روش تعیین جنسیت جنین با توجه به علائم مادر

معمولا تا 20 هفتگی جنسیت جنین مشخص نمی شود و سونو گرافی ها قبل از این موعد از جنسیت جنین پرده برنمی دارندو اظهار نظری در مورد آن نمی کنند. شما می توانید در این مدت با استفاده از روش های زیر تشخیص دهید جنینی که در شکم دارید پسر است یا دختر اما بدانید این روش ها صد در صد قابل اطمینان نیستند.

تعیین جنسیت جنین با توجه به حالت خواب

برای تشخیص جنین خود به حالت خوابتان توجه کنید . اگر حالت خوابتان یعنی جهتی که در آن به خواب می روید به سمت چپ باشد ، احتمالا فرزندتان پسر است و اگر به سمت راستتان می خوابید ، فرزند شما دختر است .

تعیین جنسیت جنین با توجه به وضعیت معده

بسیاری از خانم هایی که جنین آنها دختر است بد ویار هستند و حالت تهوع بیشتری دارند و اوضاع معده شان نابسامان تر است. اگر ویار صبحگاهی دارید و وزنتان کم شده و وضعیت معده تان نابسامان است ، احتمال دختر دار شدن تان زیاد است.

تعیین جنسیت جنین با توجه به زیبایی مادر

اگر در دوران بارداری ، صورتتان پر از جوش شده احتمالا دختر دار خواهید شد زیرا دختردار شدن هورمون های مادر را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث جوش جوشی شدن مادران باردار می شود.این موضوع را نمی توان با علم ثابت کرد اما این روش در زمانقدیم برای تعیین جنسیت متداول بوده است . مادرانی که جنین پسر در شکم دارند ، در دوران بارداری زیباتر خواهند شد.

تعیین جنسیت جنین با توجه به فعال بودن مادر

از نظر زنان قدیمی مادرانی که جنین پسر در شکم دارند ، بی دست و پا می شوند و دائما سکندری می خورند اما زنانی که قرار است دختردار شوند، از قبل از بارداری شان هم تواناتر می شوند و بسیار فعال هستند.

تعیین جنسیت جنین با توجه به شکل ظاهری

برای اینکه تشخیص دهید جنین شما دختر است یا پسر به اجزای صورتتان دقت کنید . اگر صورتتان تپل تر شود و دماغتان چاق گردد ، احتمالا دختردارمی شوید پس همین الان در آیینه نگاه کنید شما هم می توانید مانند قدیمی ها با دیدن چهره خود تشخیص دهید جنسیت فرزندتان چیست .

تعیین جنسیت جنین با توجه به تمایل به شوری

 مادربزرگ ها می گویند اگر نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید و دوست دارید هر خوراکی شوری را امتحان نمایید ، فرزند پسر به دنیا می آورید. اما اگر به خوردن بستنی، شکلات و دیگر خوراکی های شیرین تمایل دارید احتمالا جنینتان دختر است . ممکن است شما قبل از بارداری خوراکی شور دوست داشته باشید اما در دوران بارداری میل بیشتری به خوردن خوراکی های شیرین بیابید علت این تغییر ذائقه در جنسیت جنین شما است .

تعیین جنسیت جنین با نمک

تعیین جنسیت جنین با توجه به رنگ ادرار

در مطلب دیگری در نمناک گفتیم که خانم های قدیمی با رنگ ادرار نیز می توانستند جنسیت جنین را تشخیص دهند . آنها معتقد بودند زنانی که رنگ ادرارشان زرد روشن است، قرار است پسر دار شوند اما خانم هایی که ادرارشان به رنگ زرد تیره است ، جنینشان دختر است .

تعیین جنسیت جنین با توجه به خوردن نان

قدیمی ها معتقدند خانم های بارداری که در این زمان ، ته مانده نان را نمی خورند قرار است دختر دار شوند اما خانم هایی که ته مانده نان را می خورند در آینده پسردار می شوند.

تعیین جنسیت جنین با توجه به خرید لباس

اولین لباسی که برای نوزاد خریده می شود می تواند جنسیت جنین را تعیین کند.اگر لباسی که خریده اید پهن باشد، احتمالا فرزندتان پسر می شود اما اگر لباس جمع و جورتری خریده اید، فرزند تان دختر است .

تعیین جنسیت جنین با توجه به وضعیت اعصاب

اگردر دوران بارداری کم طاقت ، دل نازک شده اید و اشکتان سر مشکتان است به طوری که سر مسائل جزئی اعصابتان به هم می ریزد ، قرار است دختردار شوید . این اتفاق برای همه باردارها نمی افتد، بلکه سراغ کسانی می رود که انتظار وارد شدن یک دختر به خانواده را دارند.

تعیین جنسیت جنین با توجه به شکل شکم

مادر بزرگ ها از روی شکل شکم نیز می توانستند جنین را تشخیص دهند ، آنها به شکم زنان باردار نگاه می کردند و تشخیص می دادند قرار است شاهزاده به دنیا آورند یا پرنسس . اما این تشخیص چگونه بود؟ آنها معتقد بودند خانم هایی که قرار است دختر دار شوند شکم شان بالاتر است درحالی که شکم پسردارها انگار به پایین افتاده است.

خانم هایی که قرار است دختردار شوند ، در ابتدای بارداری شکمی برآمده ندارند و تازه در ماه های آخر شکمشان پیدا می شود اما زنانی که قرار است پسردار شوند، شکمی تیز و رو به جلو دارند.

تعیین جنسیت جنین با شکل شکم

تعیین جنسیت جنین با توجه به نشان دادن دست

برخی از زنان قدیمی خود را جنین شناس تجربی می دانند و ادعا می کنند تشخیص آنها درست است . این خانم های مدعی می گویند ، اگر به یک خانم باردار بگویید دستش را به شما نشان دهد و او روی دستش را به شما نشان داد ، شما قرار است دختردار شود اما اگر پشت دستش را به شما نشان داد، جنین پسر در شکم دارد!

تعیین جنسیت جنین با استفاده از کودک نو پا

مادر بزرگ ها برای تشخیص جنسیت جنین ، از یک کودک نوپا کمک می گیرند زیرا معتقدند بچه های کوچک را هم می توان جنین شناس دانست. اگر پسر کوچولویی به شکم شما توجه کرد، یعنی دختر به دنیا می آورید و اگر یک دختر کوچولو توجهش به شکم شما جلب شد یعنی قرار است پسردار شوید.

تعیین جنسیت جنین با توجه به ضربان قلب

از نظر قدیمی ها یکی از راه های تشخیص جنسیت جنین ، تعداد ضربان های قلب جنین شما است . شما قرار است دختر دار شوید ، اگر قلب جنین تان بیشتر از 150 بار در دقیقه می زند اما اگر تعداد ضربان قلب جنین کمتر از 150 بار در دقیقه باشد، یعنی قرار است صاحب فرزند پسر شوید.

تعیین جنسیت جنین با توجه به نا متقارن شدن سینه ها

در زمان بارداری اندازه سینه مادر به علت آماده شدن او برای شیردهی افزایش می یابد اما قدیمی ها می گویند اندازه سینه مادران باردار همیشه یکسان نیست. آنها می گویند اگر سینه راست از چپ بزرگ تر باشد، یعنی قرار است دختر دار شوید اما اگر سینه چپ بزرگ تر باشد، قرار است پسردار شوید.

تعیین جنسیت جنین با توجه به رنگ سینه

رنگ نوک سینه مادر روشی دیگر برای تشخیص جنین است ، اگر محدوده دور نوک سینه مادر تیره تر شود، فرزند او پسر است اما اگر نوک سینه زیاد تیره نباشد ، جنین دختر است.

تعیین جنسیت جنین با توجه به چرخش حلقه

برای تشخیص جنسیت جنین ، می توانید از این روش قدیمی ها هم استفاده نمایید تنها کافی است ، حلقه ازدواج خود را به یک نخ وصل کنید و روی شکم تان قرار دهید. اگر حرکات آن دایره وار بود، پسردار خواهید شد اما اگر حرکات پاندول شکل بود، جنینتان احتمالا دختر است.

با روش مادربزرگها جنسیت جنین خود را تعیین کنید !

3.5279
این مطلب مفید بود ؟19683
منبع : سبک زندگی نمناک /ن/ف
وبگردی