جویدن آدامس
برای رفع ایلئوس پس از عمل جراحی سزارین راهکارهای متعددی را به بیمار پیشنهاد می کنند که جویدن آدامس یکی از آنهاست. جویدن آدامس باعث می شود، بزاق در دهان تولید شود و سیگنال هایی به روده فرستاده شود تا حرکت خود را مجدد شروع کند.

چرا جویدن آدامس پس از جراحی سزارین توصیه می شود

جویدن آدامس برای لاغری - رهایی از افسردگی و دهها مشکل دیگر توصیه می شود اما جدیدترین فواید جویدن آدامس برای زنانی است که جراحی سزارین انجام داده اند بکار میرود.

نتایج یک بررسی نشان می دهد جویدن آدامس سه بار در روز که مدت 30 دقیقه ادامه پیدا کند می تواند به زنان کمک کند تا پس از جراحی سزارین و وضع حمل، عملکرد روده شان به حالت طبیعی بازگردد.

طبق این بررسی از هر پنج زن که تحت جراحی سزارین قرار می گیرند یک نفر دچار "ایلئوس" (نارسایی در تحرک روده ها) می شود. به گونه ای که حرکت طبیعی روده ها کند شده یا گاهی اوقات حتی به طور کامل متوقف می شود.

جویدن آدامس

جویدن آدامس بعد از عمل سزارین

این کند شدن حرکت روده ها می تواند به بروز علائمی همچون حالت تهوع، درد شکمی و نفخ منجر شود. همچنین به طور طبیعی این وضعیت سه یا چهار روز پس از عمل جراحی از بین می رود اما در صورت تداوم، مشکل ساز می شود.

پزشکان برای رفع ایلئوس پس از عمل جراحی راهکارهای متعددی را به بیمار پیشنهاد می کنند که جویدن آدامس یکی از آنهاست. جویدن آدامس باعث می شود، بزاق در دهان تولید شود و سیگنال هایی به روده فرستاده شود تا حرکت خود را مجدد شروع کند.

فایده جویدن آدامس پس از جراحی سزارین

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
برگرفته از ایسنا-/ ر
برچسب : آدامس سزارین
وبگردی