بهداد سلیمی طلا

بهداد سلیمی: فرقی نمی کند من طلا بگیرم یا سعید حسینی!

تاریخ انتشار : 5 شهریور 1397کد مطلب : 71070زمان مطالعه : 4 دقیقه
بهداد سلیمی قهرمان المپیک وزنه برداری گفت: در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا فرقی ندارد که خودش طلا بگیرد یا سعید علی حسینی بلکه نام کشور ایران از هر چیزی مهم تر است.

صحبت های بهداد سلیمی درباره مدال گرفتن در بازی های آسیایی

مشرق:خیلی ها از همین حالا روی مدال طلای بهداد سلیمی حساب باز کرده اند. از مردم قبل از سفر به جاکارتا که سوال می کردیم می گفتند:«طلا و نقره سنگین وزن برای ایران است. بهداد سلیمی و سعید علی حسینی دو طلایی کاروان خواهند بود.» بهداد هفته آینده به روی تخته خواهد رفت اما این روزها با جدیت در جاکارتا تمرین می کند تا بتواند دل مردم را شاد کند.

با بهداد در سالن تمرین در اندونزی حرف زدیم. نکته اینجاست که او سعید در کنار هم تمرین می کردند و دوربین های رسانه های مختلف خارجی بودند که برای فیلمبرداری از این دو پهلوان ایرانی به سراغ شان می آمدند. او ابتدا درباره تمرینات خودش و آمادگی برای مسابقه امروز می گوید:«در ماه های گذشته و به خصوص در هفته های اخیر تمرینات خوبی را انجام داده ام. شرایط خوب است و باید ببینیم که در مسابقات چه پیش می آید. ما که تمرینات مان را انجام داده ایم و حالا منتظر هستیم تا رقابت ها آغاز شود.»

از او سوال کردیم که مردم ایران دوست دارند که بهداد سلیمی و سعید علی حسینی مدال طلا و نقره این رقابت ها را به دست بیاورند.به نظر خودت این اتفاق خواهد افتاد؟ که او این واکنش را نشان داد:«مردم از ما توقع دارند.همیشه نگاه ها روی سنگین وزن است.امیدوارم شرمنده مردم نشویم.ما تلاش می کنیم تا مدال بگیریم که رنگ آن طلایی باشد.هدف اصلی ما موفقیت ایران است.فرق زیادی هم نمی کند من یا سعید طلا بگیریم.امیدوارم شرایط طوری پیش برود که مدال طلا و نقره برای ایران باشد.ما باید دل مردم را شاد کنیم و هم من،هم سعید و هم همه بچه ها هدفی غیر از این نخواهند داشت.»

بهداد سلیمی طلا

صحبت های بهداد سلیمی درباره مدال طلای جاکارتا

بهداد درباره عملکرد کلی کاروان ورزشی ایران هم حرف زد و گفت:«امیدوارم رکورد دوره قبل شکسته شود و ورزشکاران سایر رشته ها هم بتوانند مدال های خوشرنگی را کسب کنند.»

سلیمی در پایان گفت:«به نسبت جایی که هستیم شرایط خوب است.من نمی دانم که امکانات باید چطور باشد.در هر صورت اتاق خوب،امکانات خوب و وضعیت غذایی شان هم که خوب است.در کل گله زیادی نیست.مگر چند روز اینجا هستیم؟سالن تمرین ما نزدیک است،امکانات خوبی در اختیار ما قرار داده اند.همه وسایل نو هستند و همین امکانات را خیلی ها ندارند.»

بدشانسی های زیادی آورده. آن از محرومیت هشت ساله که البته با سختی های زیاد به پایان رسید و این هم از عمل جراحی که چند ماه قبل انجام داد.با این حال سعید علی حسینی قدرتمندتر از این است که بخواهد با چنین اتفاق هایی جا بزند.یکی از قهرمان های سنگین وزن ایران در بازی های آسیایی که اتفاق شانس مدال هم هست این روزها شرایط خوبی دارد.سعید امروز به روی تخته خواهد رفت اما آنقدر انگیزه دارد که خیلی ها احتمال می دهند کار را حتی برای بهداد سلیمی هم سخت کند.با علی حسینی که حرف می زدیم فقط می گفت:«مردم ما را دعا کنند،ما اینجا هستیم تا پرچم مقدس ایران را بالا ببریم.»

سعید درباره آخرین آمادگی خودت حرف بزن.شرایط چطور است؟

خدا را شکر شرایط بدنی ام خوب است.در آخرین رکوردگیری که انجام دادیم به بهترین فرم خودم رسیده ام و نسبت به کاه های قبل که عمل زانو انجام دادم در شرایط بهتری قرار دارم.خوبی اش این است که الان دارم بدون درد تمرین می کنم.امیدوارم برای مسابقات هم وضعیت به همین شکل باشد.

تو و بهداد برای کسب طلا می جنگید.تو طلا می گیری یا بهداد؟

به امید خدا،ما تلاش خودمان را می کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.من و بهداد در این روزها بهترین تمرین ها را انجام داده ایم و کمترین مزد ما این است که به مدال طلا برسیم.سعید می شود در این رقابت ها رکورد زد؟مثلا حمله کنید به رکورد تالاخادزه؟شک نکنید که پس گرفتن رکورد جهان یکی از اهداف بچه های وزنه برداری ایران است.تالاخادزه رکوردهایی زده که حاج حسین رضازاده اسطوره وزنه برداری ما زده بود.هیچ چیزی دور از دسترس نیست.ما پتانسیل های زیادی داریم،خوب تمرین می کنیم و انشاءالله اگر موقعیت اش باشد رکورد را هم نه من که بچه های ایران یک روز این رکورد را جابجا خواهند کرد.

بهداد سلیمی و سعید علی حسینی

دو نماینده خوب سنگین وزن ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

نظرت در کل درباره بچه های وزنه برداری چیست؟

از نظر مدال و مقام که سهراب و کیانوش رستمی را که دیدید.آقا سهراب مثل همیشه عالی است.کیانوش هم یکی از ستارگان وزن خودش بود که به تازگی راهی 94 کیلوگرم شده است.او نخبه هست.درست است که نتیجه نگرفت اما قطعا از او در آینده بیشتر خواهید شنید.در 105 کیلوگرم هم دیروز بچه ها روی تخته رفتند.هم علی و هم محمدرضا هر دو شایسته این بودند که روی سکو بروند.

این تغییر وزنی که پس از بازی ها اتفاق می افتد.نظرت درباره آن چیست؟

در وزن ما که اتفاق خاصی نمی افتد.دید ما باید المپیکی باشد.این تغییر وزن برای سهراب مرادی ایده آل است.شرایط برای کیانوش سخت می شود و جدا از این باید با سهراب مرادی هم رقابت کند.در کل باید دید مان را المپیکی کنیم و با همین دید پیش برویم.

حرفی مانده که بخواهی بزنی؟

مردم برای ما دعا کنند.ما اینجا هستیم تا آنها را شاد کنیم و پرچم مقدس ایران را بالا ببریم.امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/ح.ب

بهداد سلیمی: فرقی نمی کند من طلا بگیرم یا سعید حسینی!

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : بهداد سلیمی
وبگردی