خرناس کشیدن
براساس نتایج به دست آمده از مطالعات اخیر دانشمندان خرناس کشیدن بلند به خصوص در شب پیامدهای نگران کننده ای دارد.

خرناس کشیدن سرطان را تشدید می کند

خرناس کشیدن در خواب عادتی است که برخی از افراد دچار آن هستند. شاید به نظر خرخر کردن و خرناس امری طبیعی به نظر برسد اما دانشمندان در این رابطه هشدار دادند.مطالعه اخیر نشان می دهد خرناس کشیدن بلند در شب دارای پیامدهای نگران کننده زیادی است.
دانشمندان آمریکایی و اسپانیایی با قرار دادن موش های مبتلا به سرطان کلیه در مقابل اکسیژن کاهش یافته دریافتند کمبود اکسیژن در بدن می تواند آغازگر رشد تومورهای سرطانی باشد.

خرناس کشیدن

خرناس کشیدن چه رابطه ای با سرطان دارد

در حال حاضر آپنه خواب یا اختلال در خواب با مشکلاتی نظیر چاقی، دیابت، فشار خون بالا، حملات قلبی و سکته مرتبط است.
دکتر آنتونیا ویلاسکا، پزشک بیمارستان بارسلونا، در این باره می گوید:«این تحقیق نشان می دهد شرایطی که موجب محدود شدن اکسیژن می شود ممکن است باعث بروز سرطان شود.»
نتایج این مطالعه بیانگر این موضوع است که چقدر یک خوب بد شبانه همراه با خرخر کردن می تواند باعث تشدید پیشرفت بیماری سرطان شود و اینکه چرا مبتلایان به سرطان که ورزش کرده و اکسیژن بیشتری را پمپاژ می کنند، بهتر با سرطان مبارزه می کنند.

خرناس کشیدن یک هشدار است!

3.727
این مطلب مفید بود ؟207
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر /ن
وبگردی