کشیدن دندان از بینی

کشیدن دندان از بینی! + تصاویر

کد مطلب : 9964زمان مطالعه : 1 دقیقه
آیا میشود از دندان هم دندان کشید؟ مردی 22 ساله پس از خونریزی های مکرر از ناحیه بینی خود پزشکان را به تکاپو انداخت تا دندانی که در بینی دارد را بیرون بکشند.

مردی عربستانی بر اثر خون دماغ های مکرر به پزشک مراجعه کرد و پزشک پس از بررسی متوجه توده ای استخوانی شد که آن توده استخوانی چیزی جز دندان نبود.

زمانی که این مرد دچار خونریزی بینی شد، شاید هیچکس نمی توانست دلیل آن را حدس بزند. این مرد 22 ساله در طول 3 سال گذشته، هر ماه دست کم یک بار خون دماغ می شد و وقتی به پزشک مراجعه کرد، متوجه شدند یک توده استخوانی یک سانتی متری در بینی او در حال رشد است که پس از مشاوره با دندانپزشک، معلوم شد این توده چیزی جز یک دندان اضافه نیست که در بینی او درآمده.
 

عکس دندان در بینی


«LIVE SCIENCE» گزارش کرده، کشف این دندان باعث شگفتی زیادی شد چون این مرد دندان های مرتبی داشت. در هر حال، پزشکان او را بیهوش کردند و دندانش را کشیدند و حالا مجله آمریکایی «Case Reports» نوشته، بعد از 3 ماه، زخم این بیمار جوش خورده و خونریزی بینی اش هم بند آمده است و خون دماغ نمی شود.
 

عکس جالب از دندان در بینی

جراحی دندان از طریق بینی


دکتر «هلسن» یکی دیگر از پزشکان معالج توضیح داد:نزدیک به یک سوم دندان ها رشد وارونه دارند و به سمت بینی حرکت می کنند؛ مطالعات قبلی نشان داده اند  3٫9% از مردم دندان هایی دارند که در جایی غیر معمول قرار گرفته و رشد می کند.

کشیدن دندان از بینی! + تصاویر

4.822
این مطلب مفید بود ؟211
منبع : نمناک - / ل
برچسب : کشیدن دندان
وبگردی
    not found