سهمیه بنزین

حواستان به سهمیه بنزین باشد

تاریخ انتشار : 27 تیر 1399کد مطلب : 42891زمان مطالعه : 2 دقیقه
این ماه سهمیه سوخت به خودروهایی که تاکنون از سهمیه سوخت خود استفاده نکرده اند، تعلق نمی گیرد.

ایسنا: آبان ماه سال گذشته بنزین سهمیه بندی شد و کارت های سوخت با سقف ذخیره 360 لیتر برای شش ماه روی کار آمدند اما شیوع ویروس کرونا و کاهش ترددهای مردم حساب و کتاب شرکت ملی پخش را به هم زد و این شرکت در روزهای آخر ماه ششم اعلام کرد که سقف سهمیه بنزین به 9 ماه و 540 لیتر افزایش یافته است. 

در واقع از ابتدای آبان ماه تا انتهای ماه جاری 540 لیتر سهمیه سوخت به افراد داده شد که اگر شخصی از این سهمیه استفاده ای نکرده باشد سهمیه مرداد ماه به آن شخص و یا در واقع خودرو مذکور تعلق نمی گیرد.

به عبارت دیگر هر کارت سوخت گنجایش ذخیره 540 لیتر ذخییره بنزین را دارد. به طور مثال اگر فردی از این میزان تنها 30 لیتر را استفاده کرده باشد، 510 لیتر در کارت خود ذخیره دارد و فقط نیمی از سهمیه مرداد ماه که 30 لیتر می شود را دریافت می کند. 

با این حساب افرادی که تاکنون هیچ استفاده ای از سهمیه سوخت خود نکرده اند لازم است که به این نکته توجه کنند اما افرادی که حداقل نیمی از سهمیه سوخت خود را طی این 9 ماه استفاده کرده اند نگران نباشند و با خیال راحت به روال سابق ادامه دهند. 

فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی - نیز به تازگی در این باره به ایسنا گفت:اگر شخصی از ابتدای زمان سهمیه بندی 24 آبان 1398 تاکنون از سهمیه کارت سوخت خود استفاده نکرده باشد، سهمیه ای به کارت سوخت آن اضافه نمی شود، سقف ذخیره 540 لیتر تعیین شده و اگر فردی فقط 30 لیتر از این میزان را استفاده کرده باشد تنها 30 لیتر مرداد ماه به سهمیه آن شخص اختصاص داده می شود. 

به گفته وی، افراد به هیچ عنوان نگران سهمیه سوخت خود نباشند و عدد باقیمانده در کارت سوخت آنان محفوظ باقی می ماند. 

طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، میزان سهمیه ماهانه برای خودروهای شخصی بنزین سوز 60 لیتر، دوگانه سوز 30 لیتر و موتورسیکلت ها 25 لیتر است.

انتهای پیام/م

حواستان به سهمیه بنزین باشد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : قیمت بنزین
وبگردی