شهریه مدارس

حداکثر شهریه مدارس غیر دولتی ابتدایی ، متوسطه اول و دوم سال 98

تاریخ انتشار : 4 خرداد 1398کد مطلب : 51928زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس سازمان مدارس غیردولتی حداکثر شهریه برای مدارس غیر دولتی در مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم را برای سال تحصیلی 98-99 اعلام کرد.

شهریه مدارس غیردولتی در سال 98

ایسنا: رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش سقف شهریه دریافتی برای مدارس غیردولتی تهران را برای مقطع ابتدایی 9 میلیون و400 هزار تومان، برای مقطع متوسطه اول 11 میلیون تومان و برای مقطع متوسطه دوم 15 میلیون تومان اعلام و اظهار کرد:میزان افزیش شهریه مدارس، بر حسب الگو و بر اساس شاخص هایی تعیین شده و به این ترتیب منطقه به منطقه و حتی مدرسه به مدرسه متفاوت است. 

مجتبی زینی وند جزئیاتی از شهریه مدارس غیردولتی و سازوکار نظارتی بر مدارس بیان کرد و گفت:شهریه مدارس تهران و البرز از اواخر هفته گذشته در سامانه مشارکت ها قابل مشاهده از سوی اولیا است. 

وی افزود:شهریه سایر استان ها نیز بتدریج و حداکثر تا پانزدهم خردادماه اعلام می شود. 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش سقف شهریه دریافتی برای مدارس غیردولتی تهران را برای مقطع ابتدایی 9 میلیون و400 هزار تومان، برای مقطع متوسطه اول 11 میلیون تومان و برای مقطع متوسطه دوم، 15 میلیون تومان اعلام و اظهار کرد:میزان افزیش شهریه مدارس، بر حسب الگو و بر اساس شاخص هایی تعیین شده و به این ترتیب منطقه به منطقه و حتی مدرسه به مدرسه متفاوت است. 

زینی وند با اشاره به تغییر نرخ شهریه امسال در مقایسه با سال گذشته گفت:تقریباً شهریه ها مانند سال گذشته است، اما با توجه به شاخص ها متناسب سازی شده است. میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی پیش رو از حدود شش درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می شود، نوسان دارد. 

وی ادامه داد:در این میان تعدادی از مؤسسان هنوز اطلاعات مدارس خود را وارد نکرده اند که تا پایان خرداد ماه به آنها مهلت دادیم، در غیراینصورت اجازه ثبت نام دانش آموز جدید را نخواهند داشت. 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش همچنین با اشاره به استقرار تیم های نظارتی در مناطق یک تا شش تهران گفت:در سایر مناطق نیز در روزهای مشخص، ناظرانی حضور پیدا می کنند. اگر اولیا شکایتی از دریافت وجوهات اضافه و بالاتر از نرخ مصوب مشاهده کردند با شماره 4317 تماس بگیرند و موارد را گزارش کنند تا سریعاً رسیدگی کنیم. اولیا می توانند از طریق پرتال سازمان، سامانه سناد و اپلیکیشن استعلام میزان شهریه از نرخ های اعلامی مطلع شوند. البته مدارس موظف به نصب شهریه در تابلوی اعلانات خود نیز هستند. 

زینی وند با بیان اینکه از سوی دیگر اگر مؤسسان اعتراضاتی درباره شهریه های اعلامی داشته باشند مورد رسیدگی قرار می گیرد، گفت:اعتراضات در کارگروه های استانی و در نهایت در شورای سیاست گذاری مرکزی بررسی می شوند.

انتهای پیام/م 

حداکثر شهریه مدارس غیر دولتی ابتدایی ، متوسطه اول و دوم سال 98

1.913
این مطلب مفید بود ؟58
وبگردی