فریبا کوثری
فریبا کوثری (متولد 1 آذر 1345 در زاهدان ) بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر ایران است. وی دارای مدرک تحصیلی دیپلم اقتصاد می باشد.

بیوگرافی کامل فریبا کوثری

نام :فریبا

نام خانوادگی :کوثری

تولد :1 آذر 1345

محل تولد :زاهدان

فعالیت :بازیگر

شروع فعالیت :1376

فریبا کوثری (متولد 1 آذر 1345 در زاهدان ) بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر ایران است. وی دارای مدرک تحصیلی دیپلم اقتصاد می باشد. 

fariba kowsari

فریبا کوثری و نعمیه نظام دوست

مصاحبه با فریبا کوثری

سرعت تغییرات زیاد شده است

فریبا کوثری:اینکه می گویید نسل ما به نوعی سنبل عصر طلایی زنان در ایران هست و هنوز هم بسیاری پز خصوصیات اخلاقی ما را می دهند و یاغی گری کمتری در میان آنها وجود داشته، شاید از جهتی درست باشد اما به نظرم این خصوصیات در مورد نسل قبل ما هم صدق می کرد، با این تفاوت که زنان هم نسل من آزادی های بیشتری برای حضور در جامعه و تصمیم گیری های فردی برای خودشان داشتند

چرا که بسیاری از زنانی که در دوره قبل از ما به سر می بردند و به نوعی هم نسل مادران ما هستند از حقوق های ساده ای نظیر ادامه تحصیل، انتخاب همسر، اظهار نظر و حضور در جامعه محروم بودند اما زنان هم نسل من حضور پررنگی را در جامعه داشتند و می توانستند در کنار رسیدگی به خانواده در محیط کار هم حضور داشته باشند.

این نشان می دهد که نسل به نسل، افراد برای به دست آوردن جایگاه شان در جامعه تلاش بیشتری کردند و برای دستیابی به این جایگاه دست به یاغی گری هم زده اند.

این موضوع حکایت از تفاوت نسل ها را با هم دارد، منتهی، آن چیزی که در این میان وجود دارد این است که در گذشته تغییرات و به دنبال آن شکاف میان نسل ها با کندی رخ می داد و شاید هر ده سال یک بار ما شاهد تغییرات بودیم اما الان این تغییرات روزانه شده است و ما هر لحظه شاهد تغییر در دنیای پیرامون مان هستیم.

 

فریبا کوثری

زندگینامه و عکس های فریبا کوثری

در میهمانی ها، همه سراغ پسورد وای فای را می گیرند

فریبا کوثری:دنیا این روزها با شتاب به سمت تکنولوژی رفته و مسائل مختلف را تحت تاثیر خودش قرار داده است، همین موضوع باعث شده که اینترنت، کامپیوتر، گوشی های هوشمند و … در زندگی ما نقش پررنگی را بازی کنند و به نوعی تکنولوژی جای روابط انسانی و خانوادگی را در زندگی ما گرفته است. در گذشته، خبر، تنها از طریق چند روزنامه محدود و دو شبکه تلویزیونی به ما منتقل می شد اما این روزها ما در هجوم اطلاعات بسیاری قرار داریم.

این موضوع از جهتی خوب است اما از جهتی دیگر باعث تنهاش دن ما شده است. در گذشته اگر میهمانی برگزار می شد، افراد سعی در معاشرت با یکدیگر داشتند اما این روزها وقتی به خانه هم می آیند، اولین چیزی که سراغش را می گیرند، پسورد «وای فای» است.

این موضوع باعث می شود که میهمان ها، بیشتر از معاشرت با یکدیگر، تمایل داشته باشند که خودشان را با تلفن های همراه شان سرگرم کنند و این بی شک باعث فاصله افتادن میان آدم ها می شود.

fariba kowsari

 

زندگی نامه فریبا کوثری

 

مجبورم خودم را به نسل سوم برسانم

فریبا کوثری:سرعتی که در پیشرفت جامعه به جهت ورود تکنولوژی وجود داشته، باعث شده که نسل ما هم سعی کنند خودشان را به نسل جوان برسانند. هر چند که ممکن است این حرکت در قیاس با نسل جوان کمی کندتر انجام شود ولی خب اگر من نخواهم خودم را به نسل سوم برسانم، بی تردید تعامل در این جامعه برایم سخت می شود.

هیچ وقت یادم نمی رود سال ها قبل که می خواستم کار با کامپیوتر را یاد بگیرم، تمام نکات مربوط به آن را یادداشت می کردم در حالی که جوان ترها نیازی به این کار ندارند اما با هر ترفندی که بود سعی کردم استفاده از تکنولوژی را یاد بگیرم تا از جامعه عقب نمانم.

این روزها هم به لطف اینستاگرام و فیس بوک ارتباطم را با مخاطبان حفظ کردم و به نوعی به آنها نزدیکتر شدم. این واقعیت این روزهاست، نمی توانی به آنها پشت کنی…

یک دفاع تمام عیار از نسل خودم

فریبا کوثری:با حرف های مژده کاملا موافقم. بعضی از خانواده ها به دلیل تجربه هایی که طی سال ها کسب کرده اند، موافق برخی معاشرت ها و تصمیم گیری های بچه هایشان نیستند اما چون این موضوع را با لحن خوبی مطرح نمی کنند، بیشتر در بچه ها گارد ایجاد می کنند. به نظرم اگر ما یاد بگیریم در مورد مسائل مختلف با یکدیگر صحبت کنیم، میزان چالش را در خانواده ها به حداقل می رسانیم. 

فریبا کوثری

 

فریبا کوثری و هستی مهدوی فر

 

وابستگی به خانواده

فریبا کوثری: من به شدت به خانواده ام وابسته هستم. این وابستگی توأم با احترام باعث شده بود که در طول سال ها دلم بخواهد همواره به مادر و برادرم نزدیک باشم، به همین خاطر در مقطعی فکر می کردم ممکن است ازدواج بین من و آنها جدایی بیندازد یا باعث شود در زندگی مشترک من خللی ایجاد شود.

از طرفی من همیشه برای زندگی مشترک احترام قائل بودم و اعتقادم بر این بود فردی که زندگی جدیدی را شروع می کند باید با تمام وجود در خدمت زندگی اش باشد و به نوعی هرگز به جدایی و مسائلی از این دست فکر نمی کردم. این تصورات به نوعی من را از ازدواج دور کرد هر چند که من ازدواج کردن را به پای قسمت هم می گذارم.

نسرین مقانلو و فریبا کوثری

فریبا کوثری و نسرین مقانلو

البته من ارتباط بسیار نزدیکی با برادرزاده هایم دارم و کنار آنها بودن مرا آرام می کند، آنان را به مانند بچه های خودم دوستدارم و حضورشان باعث می شود که من خلأ مادر نشدن را کمتر حس کنم. خوشبختانه آنها بسیار خوب تربیت شده اند و یاد گرفته اند در جامعه و خانواده چطور حضور داشته باشند.

هنوز هم با مادرم رودربایستی دارم

فریبا کوثری: من وابستگی بسیار زیادی به اعضای خانواده دارم و دوری از آنها برایم غیرممکن است. من و مادرم تنها با هم پانزده سال اختلاف سنی داریم و همین موضوع باعث شده که نسبت به هم احساس نزدیکی بیشتری داشته باشیم. وقتی که کم سن و سال بودم، پدرم فوت کرد و مادرم به نوعی ما را به دندان گرفت.

او در تربیت ما زنی سختگیر بود و تمام حواسش را معطوف به این می کرد که ما خوب تربیت شویم و حد و حدود را زیر پا نگذاریم. یادم است سال ها قبل وقتی که هجده سالم بود به تولد دوستی دعوت شده بودم. این اولین باری بود که مادرم اجازه می داد من به تنهایی تولد بروم، هر چند که تا خانه دوستم من را همراهی کرد.

یادم است آن روز مادرم از من خواست ساعت 9 به خانه بازگردم اما من نیم ساعت دیرتر برگشت و او به قدری با من برخورد تندی داشت که هرگز جرأت نکردم بعد از آن ثانیه ای دیرتر از آن چیزی که مادرم برایم تعیین کرده بود به خانه برسم.

حساسیت های او در این مقطع به خاطر این بود که ما به قوانین خانواده احترام بگذاریم، شاید باورتان نشود، با گذشت سال ها هنوز من با مادرم رودربایستی دارم و محال است برخوردی دور از احترام با او داشته باشم.

خانواده فریبا کوثری

 

فریبا کوثری و مادرش

 

فیلم شناسی فریبا کوثری

سینما

نام فیلمکارگردانسال تولید
بی تابی بیتامهرداد فرید1390
فرزندخواندهوحید نیکخواه آزاد1390
دل شکستهعلی رویین تن1387
سوپر استارتهمینه میلانی1387
شرقیعبدالرضا منجزی1386
نگاهسپیده فارسی1383
یک داستان واقعیابوالفضل جلیلی1374
پایان کودکیکمال تبریزی1372
نصف جهانمرتضی شاملی1371
خسوفرسول ملاقلی پور1371
آقای بخشدارخسرو معصومی1370
آواز تهرانکامران قدکچیان1370
نقش عشقشهریار پارسی پور1369
جستجو در جزیرهمهدی صباغزاده1369
ابلیساحمدرضا درویش1369
مرگ پلنگفریبرز صالح1368
دندان مارمسعود کیمیایی1368
صنوبرهای سوزانعباس شیخ بابایی1368
در مسیر تندبادمسعود جعفری جوزانی1367

تلویزیون

نام مجموعهکارگردانسال تولید
بازگشتحسین عامری1395
مسابقه ستاره بیست  
فوق سریمهدی فخیم زاده1393
بوی بارانحسین تبریزی1392
یاورعلی شاه حاتمی1391
یلدا (مجموعه تلویزیونی)حسن میرباقری1391
پنجرهقدرت الله صلح میرزایی1390
سقوط یک فرشتهبهرام بهرامیان و حمید بهرامیان1390
دیوارسیروس مقدم1390
مختارنامهداوود میرباقری1389
بانوفرید سجادی حسینی1389
دلنوازانحسین سهیلی زاده1388
بی صدا فریاد کنمهدی فخیم زاده1387
بی گناهاناحمد امینی1386
معصومیت از دست رفتهداوود میرباقری1380
جوانیسعید سلطانی1380
شمارش معکوسمحرم زینال زاده 
هدف گم شدهیوسف سیدمهدوی 
عقیقحمید تمجیدی 
بخش چهار جراحیمسعود فروتن

 

 عکس فریبا کوثری

 

فریبا کوثری در بازار فرش

 

آلبوم عکس های فریبا کوثری

فریبا کوثری

تولد فریبا کوثری

بیوگرافی فریبا کوثری

مریم امیرجلالی در کنار فریبا کوثری

فاطمه گودرزی و فریبا کوثری

فاطمه گودرزی و فریبا کوثری در کنار هم

فریبا کوثری ، زندگینامه کامل فریبا کوثری

4.2111
این مطلب مفید بود ؟9417
منبع : نمناک - / ع.ب
برچسب : فریبا کوثری
وبگردی