علائم سرطان در مردان
مشکلات و بیماری هایی در بدن مردان رخ می دهد که ممکن است از علائم سرطان های مختلف باشد با شناخت این نشانه ها می توان نوع سرطان را سریع تر تشخیص داد و درمان کرد.

10 علائم اولیه برای سرطان در مردان

سرطان یکی از شایع ترین علل مرگ در مردان بالغ است در حالی که رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به انواع سرطان ها را کاهش دهد.زمانی که سرطان پخش می شود, درمان آن مشکل می شود. دانستن علائم سرطان در مردان که این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند می تواند به شما کمک کند که به دنبال درمانی برای بهبودتان بروید.

نشانه های اولیه سرطان در مردان :

 • تغییرات روده ای
 • خونریزی مقعد
 • تغییرات ادرار
 • خون در ادرار
 • درد کمر مداوم
 • برآمدگی هایی در بیضه
 • سرفه غیر عادی
 • خستگی بیش از حد
 • کاهش وزن
 • برآمدگی هایی در سینه

علائم سرطان در مردان

خستگی بیش از حد از علائم سرطان در مردان

علائم سرطان در مردان را بشناسید

1. تغییرات روده ای:

مشکلات اتفاقی روده طبیعی است, اما تغییرات روده ها ممکن است سرطان کولون یا مقعد را نشان دهد. اینها مجموعاً سرطان های کولورکتال نامیده می شوند. سرطان کولون می تواند در هر بخشی از کولون گسترش یابد, در حالی که سرطان رکتوم, بر رکننوم تاثیر می گذارد، که کولون و مقعد را به هم متصل می کند.

اسهال و یبوست مکرر ممکن است نشانه های سرطان باشند, به ویژه اگر این تغییرات روده به طور ناگهانی رخ دهد. این مشکلات با گاز معدهمکرر و درد شکمی نیز ممکن است همراه باشند. تغییر کالیبر یا اندازه حرکت روده شما ممکن است نشانه سرطان باشد.

2. خونریزی رکتوم:

خونریزی رکتوم می تواند نشانه اولیه سرطان رکتوم باشد. به ویژه در صورتی که خونریزی ادامه داشته باشد و یا اگر به خاطر فقدان خون، کم خونی و فقر آهن داشته باشید. همچنین ممکن است متوجه خون در مدفوع خود شوید.

اگر چه دلایل دیگری برای خونریزی مقعد مانند بواسیر وجود دارند, اما نباید سعی کنید خودتان تشخیصی را دهید. درباره نگرانی های خود با پزشک تان صحبت کنید.

خونریزی مقعدی در مردان

خونریزی مقعد از نشانه های سرطان رکتوم

علائم اولیه سرطان در مردان چیست؟

3.تغییر ادراری:

بی اختیاری و دیگر تغییرات ادراری ممکن است با سن شما گسترش پیدا کنند. با این حال, برخی علائم ممکن است نشان دهنده سرطان پروستات باشند. سرطان پروستات در مردان بالای 60 سال بسیار شایع است.

علائم رایج مشکلات ادراری شامل:

 • نشت ادرار
 • بی اختیاری
 • ناتوانی در ادرار کردن با وجود تمایل به رفتن دستشویی
 • به تاخیر انداختن ادرار
 • تلاش برای دفع ادرار

خون در ادرار مردان

بی اختیاری ادرار نشان دهنده سرطان پروستات در مردان

نشانه ها و علائم سرطان در مردان

4. خون در ادرار:

اگر خون در ادرارتان دارید، نباید آن را نادیده بگیرید. این یک علامت شایع برای سرطان مثانه است.

این نوع سرطان در افراد سیگاری شایع تر از افرادی است که هرگز سیگار نکشیده اند. پیش از این هم در بخش سلامت نمناک گفتیم که پروستاتیت, سرطان پروستات و عفونت های دستگاه ادراری نیز می توانند باعث وجود خون در ادرار شما شوند. سرطان پروستات اولیه نیز می تواند باعث وجود خون در منی شود.

5. کمر درد مداوم:

کمردرد یکی از علل شایع ناتوانی است, اما افراد کمی درک می کنند که ممکن است نشانه سرطان باشد. علائم سرطان ممکن است تا زمانی که به قسمت های دیگر بدن شما مانند استخوان های ستون فقرات شما گسترش یابد, نشان ندهد.

برای مثال, سرطان پروستات به ویژه مستعد گسترش به استخوان ها است و ممکن است باعث ایجاد این علایم در استخوان های ران و کمر شود. برخلاف دردهای عضلانی اتفاقی, سرطان استخوان باعث شکنندگی و ناراحتی استخوان شما می شود.

کمر درد مداوم مردان

کمردرد های مداوم از علائم جدی سرطان در مردان

علائمی که نشان دهنده سرطان در مردان است

6. بر آمدگی های بیضه:

سرطان بیضه در مردان کم تر از سرطان های پروستات, ریه ها و کولون است. با این حال, نباید علائم اولیه را نادیده بگیرید. برآمدگی های بیضه نشانه های سرطان بیضه هستند. پزشکان در طول بررسی های سلامتی به دنبال این هستند. برای تشخیص باید آن را یک بار در ماه بررسی کنید.

7. سرفه غیر عادی:

سرفه, تنها مختص افراد سیگاری یا افراد مبتلا به سرماخوردگی و یا آلرژی نیست. سرفه مداوم نشانه اولیه سرطان ریه است. اگر علائم دیگری مانند گرفتگی بینی یا تب دارید, احتمالاً سرفه تان ناشی از ویروس یا عفونت نیست. سرفه همراه با خلط خونی نیز همراه با سرطان ریه در مردان است.

سرفه غیر عادی مردان

علائم سرطان ریه در مردان با سرفه های مداوم

علائم سرطان در مردان که باید بدانید

8. خستگی بیش از حد:

خستگی می تواند به تعدادی از بیماری های مزمن و اختلالات پزشکی مربوط باشد. خستگی بیش از حد روش بدن شماست که به شما بگوید چه چیزی درست نیست. همان طور که سلول های سرطانی رشد و تولید مثل می کنند، بدن شما نیز ممکن است شروع به دویدن کند.

خستگی یک نشانه شایع سرطان ها است. اگر خستگی بیش از حد دارید که بعد از یک خواب خوب شبانه از بین نمی رود، به پزشک خود مراجعه کنید.

9. کاهش وزن غیر قابل توضیح:

حفظ وزن با افزایش سن مشکل می شود، بنابراین می توانید کاهش وزن را به عنوان یک چیز مثبت در نظر بگیرید. اما کاهش ناگهانی و غیرقابل توضیح وزن می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی سلامتی از جمله تقریباً هر نوع سرطان باشد.

اگر شما به سرعت وزن خود را بدون تغییر رژیم غذایی و یا افزایش میزان ورزشتان از دست دهید، این موضوع را با پزشک خود مورد بحث و بررسی قرار دهید.

کاهش وزن شدید

کاهش وزن شدید از علائم سرطان در مردان

مردان این علائم سرطان را جدی بگیرند

10. بر آمدگی هایی در پستان:

سرطان سینه منحصر به زنان نیست. مردان همچنین باید مراقب باشند و به دنبال برامدگی های مشکوکی در ناحیه سینه باشند. این اولین نشانه های قابل تشخیص سرطان سینه در مردان است.

اگر متوجه یک توده شده اید، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید. ژن ها می توانند در سرطان سینه مرد نقش ایفا کنند، اما ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه یا سطوح بالای استروژن رخ می دهد. برآمدگی های پستان عموماً در مردان بالای 60 سال یافت می شوند.

 

علائم و نشانه های اولیه 10 سرطان رایج در مردان

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : healthline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی