سهمیه بنزین

نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می شود

تاریخ انتشار : 30 اسفند 1399کد مطلب : 59959تعداد نظرات : 1 نظر
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: اولین سهمیه بنزین یارانه در سال 1400 امشب در کارت های سوخت خودروها بدون تغییر نسبت به ماه های گذشته واریز می شود.

ایرنا: «فاطمه کاهی» با اشاره به اینکه سهمیه بنزین هر ماه در ساعت صفر اولین روز آن ماه در کارت های سوخت شارژ می شود، ادامه داد:سهمیه بنزین فروردین 1400، امشب در کارت های سوخت واریز خواهد شد.

به گفته کاهی، این سهمیه بدون تغییر نسبت به ماه های گذشته خواهد بود و تغییری نیز در میزان ذخیره بنزین در کارت های سوخت ایجاد نشده است.

وی افزود:سهمیه بنزین برای خودروهای سواری شخصی بنزینی 60 لیتر، خودروهای سواری شخصی دوگانه سوز 30 لیتر و برای موتورسیکلت ها نیز 25 لیتر در ماه است و می توان در هر کارت سوخت، سهمیه 9 ماه را ذخیره کرد.

به گزارش ایرنا، سهمیه بندی بنزین از آبان سال 1398 آغاز شد. اینکار با هدف مدیریت مصرف بنزین و همچنین بهینه سازی آن انجام و در کنار آن توسعه سوخت سی. ان. جی به عنوان سوخت جایگزین مورد توجه قرار گرفت.

با توجه به کاهش مصرف بنزین با اجرای سهمیه بندی، فضا برای صادرات بنزین نیز فراهم شد که در شرایط تحریم های سخت نفتی، باعث افزایش درآمدهای ارزی شد.

انتهای پیام/م

 

نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می شود

51
این مطلب مفید بود ؟10
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی