بهداد سلیمی

بهداد سلیمی : قربانی اختلاف مرادی با جلود شدم!

تاریخ انتشار : 18 آذر 1396کد مطلب : 60957زمان مطالعه : 3 دقیقه
بهداد سلیمی درباره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در آمریکا اظهار داشت من قربانی اختلاف جلود با علی مرادی شدم.

بهداد سلیمی در حال جمع بندی برای خداحافظی

دارنده مدال طلای وزنه برداری المپیک گفت:فکر می کنم قربانی اختلاف جلود با علی مرادی شدم. بهداد سلیمی درباره عملکردش در مسابقات جهانی وزنه برداری گفت:هم خوب بود، هم خوب نبود. برای من که خوب نبود چون اتفاقات گذشته تکرار شد اما برای تیم خوب بود چون موفق به کسب عنوان قهرمانی شدیم.

وی افزود:دقیقاً همان اتفاقاتی که در المپیک افتاد تکرار شد و از همانجا ضربه زدند همان شخص با همان سیستم همان کار را انجام داد و به من ضربه زدند.

دارنده مدال طلای وزنه برداری المپیک درباره خداحافظی اش از دنیای قهرمانی گفت:در حال جمع بندی هستم باید فکر کنم باید با دوستان و مربیانم مشورت کنم و تصمیم نهایی را بگیریم همچنان فکر می کنم و حتماً با دوستانم مشورت خواهم کرد.

سلیمی در پاسخ به این سؤال که آیا می توانست در این مسابقات با تالاخادزه می توانست رقابت کند و آیا در آینده امکان بازپس گیری عنوان قوی ترین مرد جهان را دارد، گفت:در این مسابقات که نمی شد او را شکست داد شرایط بدنی خیلی بهتری از من داشت و وزنه هایی زد که من تا به حال در مسابقات نزده بودم او 4 کیلوگرم رکورد جهان را ارتقا داد. از طرفی با این شرایط داوری فکر نمی کنم بتوانم کاری کنم. هرچند که با تمریناتی که انجام داده بودم خیلی آماده بودم.

بهداد سلیمی

بهداد سلیمی قربانی اختلاف دو نفر دیگر شد

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اختلاف مرادی و آیان رئیس فدراسیون جهانی) در این تصمیمات تأثیرگذار بوده است گفت:با آیان نه اما با جلود چرا، فکر می کنم قربانی اختلاف این دو نفر شدم. زمانی که اعضای ژوری را معرفی می کردند نامی از جلود نبود اما آمد و در جایگاه ژوری نشست و تصمیمات را عوض کرد. متأسفانه فدراسیون در زمینه لابی هم ضعیف عمل می کند.

بیوگرافی بهداد سلیمی:

بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری آسیا در تانگ لینگ چین در وزن فوق سنگین با مجموع 458 کیلوگرم (208 کیلوگرم در یکضرب و 250 کیلوگرم در دو ضرب) قوی ترین مرد آسیا شد. بهداد سلیمی وزنه بردار دسته 105+ ایران در حرکت یک ضرب وزنه برداری بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی توانست وزنه 210 به ثبت برساند.

سلیمی در مرتبه اول وزنه 200 کیلوگرمی را بالای سر برد و در مرتبه دوم وزنه 210 کیلوگرمی را مهار کرد. وی در مهار وزنه 215 کیلوگرم ناکام ماند تا با 210 کیلوگرم رکورد بازی های آسیایی را بشکندو در دو ضرب بامهار وزنه255بهداد سلیمی با بالا بردن مجموع 465 کیلوگرم علاوه بر کسب مدال طلای اینچئون، رکود بازی های آسیایی را هم جابجا کرد.

سلیمی در سال 2010 قهرمان وزنه برداری دستهٔ 105+ کیلو جهان شد و دومین وزنه بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده، شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می آورد. او در این مسابقات با 208 کیلوگرم در یک ضرب پس از یوگنی چیگیشف روس دوم شد و در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با 245 کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد و به دو مدال نقره در یک ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با 453 کیلوگرم رسید.

بهداد سلیمی

بهداد سلیمی قربانی اختلاف دو نفر دیگر شد

وی موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت های جهانی وزنه برداری در فرانسه، با بالا بردن وزنه 214 کیلوگرمی رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند و رکورد حسین رضازاده را بشکند. سلیمی در سال 1389 نشان ملی جوان ایرانی را نیز دریافت کرد.

بهداد سلیمی : قربانی اختلاف مرادی با جلود شدم!

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از فارس،ویکی پدیا/ی
برچسب : بهداد سلیمی
وبگردی