داشتن فرزند
پژوهشگران دریافتند که افرادی که در خانه فرزند دارند نسبت به افرادی که فرزندی در خانه ندارند از زندگی شان راضی ترهستند پس داشتن فرزند ارتباط مستقیمی با حس خوشبختی والدین دارد.

داشتن فرزند باعث افزایش حس خوشبختی میشود

واضح است که هر پدر و مادری فرزندش را بی حد و اندازه دوست دارد و بچه ها با خود دنیایی از شادی و لذت را برای زندگی هر زوجی به ارمغان می آورند، آنها لحظات شادی آفرینی به والدینشان هدیه می کنند که با دشواری و سختی بزرگ کردنشان قابل مقایسه نیست . در این مطلب شما رابا داشتن فرزند و ارتباط آن با خوشبختی و شادی زوج ها بیشتر آشنا می کنیم.

تاثیر داشتن فرزند در زندگی زناشویی

به گفته یکی از محققان، در بچه دار شدن یک فایده بزرگ در بزرگ کردن بچه ها وجود دارد:نوه ها.
آیا پدر و مادر شدن آرامش و لذت را از آدم می گیرد، یا کلیدی برای خوشبختی است؟
موضوع قابل توجهی است:پژوهش جدید اعلام کرده است که افرادی که در خانه فرزند دارند نسبت به آنهایی که فرزندی در خانه ندارند از زندگی شان راضی تر هستند. طبق یک پژوهش، افرادی که فرزند دارند نسبت به کسانی که فرزند ندارند سعی می کنند تا زندگی بهتری داشته باشند و زندگی شان را به سطح بالاتری برسانند، آن هم به طرق مختلف:آنها پولدارتر هستند، تحصیلات بالاتری دارند و سالم تر هستند.
زمانی که این چیزها را کنترل می کنید، اساسا هیچ اختلافی در ارزیابی و برآورد زندگی وجود ندارد. افرادی که بچه دارند، بطور کلی طالب بچه هستند و افرادی که بچه ندارند، به نحوی خواهان بچه نیستند. بنابراین آیا می توان انتظار داشت یکی از آنها خوشحال تر و شادتر باشد؟

داشتن فرزند

باویژگی های مثبت داشتن فرزند بیشتر آشنا شوید

نتایج متناقض
پژوهش ها روی والدین نتایج متناقض و مغایری به همراه داشته است. بعضی از مطالعات حاکی از آنند که برای والدین جوان، شادی و خوشبختی با تولد بچه بیشتر کمتر و متزلزل تر می شود اما افرادی با خانواده های بزرگ در میانسالی لذت بیشتری را تجربه می کنند.
برخی از مطالعات نشان می دهد که والدین از افرادی که فرزند ندارند خوشحال تر و شادترند. هنوز هم مطالعات بیشتر نشان می دهد که فرزندان نقش آتش خاموش کن در رضایت از زندگی مشترک و ازدواج را دارند. یک پژوهش اخیرا بر روی 1.07 میلیون نفر در 161 کشور انجام شده، در این مطالعه از افراد خواسته شده چنانچه فرزندی در خانه دارند به چندین سوال پاسخ بدهند و به این سوالات از 0 تا 10 امتیاز دهند، 10 بهترین و 0 بدترین امتیاز است.
از آنها پرسیده شده آیا آنها احساس خوشبختی، خشم، نگرانی، شادی و سایر احساسات می کنند، «زیاد» یا «کمتر» از قبل. در کل، افرادی که در خانه فرزندی دارند نسبت به آنهایی که فرزندی ندارند به زندگی شان امتیازات بالاتری داده اند. اما بعد از بررسی عوامل دیگر مانند میزان درآمد، سلامت و ایمان- تفاوت ها تا حدی ذوب شد. بنابراین این پژوهش کاملا نتوانست تایید کند که آیا والدین صاحب فرزند از سایرین شادترند یا خیر؟ چرا که آشیانه خالی، والدین بی سرپرست و سایرین که فرزندان شان با آنها زندگی نمی کنند را مشخص نکرده بود.

شاه کلید حق انتخاب است
در دنیای مدرن امروز، داشتن فرزند تصمیم بسیار بزرگی است. انتخاب می تواند منجر به شادی و خوشبختی شود، و افراد متفاوت برنامه های گوناگونی را برای زندگی شان بر می گزینند. اما مادر بزرگها و برخی افراد نظر متفاوتی دارند، آنها به افرادی که تصمیمی برای بچه دار شدن ندارند می گویند که بعد از بچه دارشدن خیلی بیشتر از حالا خوشحال و خوشبخت خواهید بود؟!!!
افرادی که بچه نمی خواهند، شاید بگویند خوب ما بدون بچه هم خوشبخت و شادیم، خصوصا اگر در زندگی چیزهای راضی کننده تری داشته باشند. اما افرادی که فرزند دارند علی رغم اینکه حتی در طول روز احساسات متفاوتی از خشم، خنده، ترس، نگرانی، خستگی و... را یک جا تجربه می کنند، اما بر این باورند که فرزند به آنها انگیزه رشد، سلامت و تلاش می دهد. اما به گفته یکی از محققان، در بچه دار شدن یک فایده بزرگ در بزرگ کردن بچه ها وجود دارد:نوه ها

داشتن فرزند

ویژگی های مثبت داشتن فرزند

«شواهد بسیاری وجود دارد که نوه خیلی باعث مسرت و شادی شما می شود». در این شکی وجود ندارد. این گفته محققی است که خودش یک نوه دارد.
نظر شما چیست آیا داشتن فرزند خوشبختی و شادی بیشتری برایتان به ارمغان می آورد؟

شکرگزاری
سپاسگزار بودن برای نعمت هایی هرچند کوچک که خداوند به شما ارزانی داشته، رضایتمندی و شادی تان را در زندگی افزایش می دهد. سپاسگزار بودن تلقین ناخودآگاه مثبت اندیشی است و هرچه مثبت تر بیندیشید متوجه خواهید شد شادی تا چه حد قابل دستیابی و کنترل است.
بعضی از مردم فکر می کنند شادی حسی است که باید منتظر باشید تا برای شما اتفاق بیفتد اما حقیقت این است که احساسات به دنبال افکار به وجود می آیند و نه قبل از آنها. برای شادی سه رکن را در نظر بگیرید:لذت، رضایت و مفید بودن. مادر شدن در هر لحظه می تواند حداقل یکی از این سه رکن را به شما ارزانی کند.

داشتن فرزند حس خوشبختی را در شما بالاتر میبرد؟!

3.39
این مطلب مفید بود ؟63
برگرفته از زندگی آنلاین _نی نی بان / ف
برچسب : خوشبختی
وبگردی