واکسن کرونا

علت فوت بیماران کرونایی بعد از تزریق 2 دوز واکسن

تاریخ انتشار : 19 مهر 1400کد مطلب : 67734تعداد نظرات : 1 نظر
دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت: هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که 100 درصد جلوی مرگ و میر یا بستری بیماران را بگیرد.

مهر:حمید رضا جماعتی، به جلسات کمیته علمی کشوری کووید 19 که به صورت هفتگی برگزار می شود، اشاره کرد و افزود:جلسه روز گذشته این کمیته در خصوص پروتکل های درمانی کرونا و به روز رسانی آخرین درمان های این بیماری بود.

وی ادامه داد:در جلسه روز گذشته در خصوص داروهای مصرف شده برای درمان بیماری کرونایی و تأثیر و کارایی آنها بحث شد و پروتکل جدید که بر اساس مراحل مختلف بیماری کرونا است، در حال تصویب است.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 در خصوص علت فوت برخی افراد با وجود تزریق 2 دوز واکسن کرونا، گفت:تزریق واکسن باعث کاهش مرگ و میر و بستری شدن بیماران در بیمارستان ها می شود ولی به طور کلی هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که 100 درصد جلوی مرگ و میر یا بستری بیماران را بگیرد.

جماعتی با بیان اینکه ابتلاء به کرونا و مرگ و میر افراد بستگی به بیماری های زمینه ای دارد، افزود:ایمنی به کرونا بعد از دو تا سه هفته از تزریق دوز دوم واکسن در بدن ایجاد می شود. در صورتی که برخی افراد بعد از تزریق دوز اول واکسن و یا بلافاصله بعد از تزریق دوز دوم مبتلا به کرونا می شوند.

وی گفت:از دیگر عوامل ابتلاء به کرونا، بیماری های زمینه ای است که سیستم ایمنی این افراد بسیار ضعیف است و با زدن واکسن هم ایمنی لازم در بدن آنها ایجاد نمی شود و مانع بستری یا مرگ این افراد نمی شود.

جماعتی با بیان اینکه سن بالای افرادی که بیماری زمینه ای دارند نیز عامل دیگری برای ابتلاء و مرگ این بیماران می شود، افزود:گاهی افراد دارای بیماری زمینه ای در برابر تعداد بسیار زیادی از ویروس کرونا قرار می گیرند و به رغم اینکه واکسن کرونا را هم تزریق کرده باشند، سیستم ایمنی این افراد تاب بیماری را نمی آورد.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 تاکید کرد:باید علاوه بر تزریق 2 دوز واکسن، اقدامات لازم بهداشتی از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، اجتناب از دور همی ها و مسافرت ها را نیز انجام دهیم تا از ابتلاء به کرونا جلوگیری شود و اینکه تصور کنیم تنها با زدن واکسن از ابتلاء و مرگ پیشگیری می شود، فکر خامی است.

جماعتی افزود:علاوه بر واکسیناسیون و رعایت اصول بهداشتی، باید مراقب باشیم که خودمان را در برابر ویروس قرار ندهیم.

انتهای پیام/م 

علت فوت بیماران کرونایی بعد از تزریق 2 دوز واکسن

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : ویروس کرونا
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی