سردار آزمون

دور شدن سردار آزمون از رکورد علی دایی

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397کد مطلب : 68338زمان مطالعه : 2 دقیقه
سردار آزمون در جدول برترین گلزنان ملی ایران در جایگاه پنجم قرار دارد و با جواد نکونام که بالاتر از اوست، 15 گل تفاوت دارد.

ماجرای ناکامی های سردار آزمون در گلزنی

علی دایی 109 گل در 149 بازی ملی به ثمر رساند و در سال 2006 بازنشسته شد، اما این رکورد شاید توسط جوان ایرانی شکسته شود. سردار آزمون زمان کافی برای رسیدن به رکورد دایی دارد. ملی پوش 21 ساله ایرانی بسیار خوب کار می کند و در 17 بازی ملی 14 گل به نام خود ثبت کرده است.

سردار آزمون با وجود افت در فصل جدید در نتیجه باشگاهی، همچنان یکی از بهترین و بلکه به باور بسیاری، بهترین مهاجم نوک فوتبال ایران است. او در 31 بازی ملی، 23 گل زده که آماری فاحشی به حساب می آید.

آزمون در جدول برترین گلزنان ملی ایران در جایگاه پنجم قرار دارد و با جواد نکونام که بالاتر از اوست، 15 گل تفاوت دارد.

سردار آزمون

عملکرد ملی سردار آزمون

اما مساله بااهمیت در راجع کارکرد ملی این بازیکن، میانگین گل زده در هر بازی است.

مهاجم ترکمنی فوتبال ایران آمار 0.74 گل در هر بازی را به ثبت رسانده که حتی از علی دایی هم بهتر است. دایی میانگین 0.73 در هر بازی را دارد. البته باید توجه داشت که هرچه تعداد بازی ملی افزایش یابد، احتمال کاهش میانگین نیز بیشتر می شود.اکنون اگر سردار بتواند در بازی مقابل ترکیه گلزنی کند، آمارش حداقل به 0.75 در هر بازی خواهد رسید که عملکرد فوق العاده اش در بازی های ملی را نشان می دهد.

اما نقطه دیگر داستان، ناکامی در گلزنی است که او را از رکورد علی دایی دور می کند.

سردار آزمون

 آمار گل سردار آزمون 

همچنین نباید فراموش کرد که در آستانه جام جهانی مهاجم تیم ملی کشورمان باید بی توجه نسبت به این رکوردها تمام تلاش خود را کند و برای میدان بزرگ روسیه آماده شود.

انتخاب گل سردار آزمون در بین 10 گل برتر فصل روبین کازان

سردار آزمون ، مهاجم جوان تیم ملی فوتبال ایران، با نظر کارلوس کی روش به تیم ملی ایران اضافه شد. آزمون مهاجمی است که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به او اعتقاد زیادی دارد و از او به عنوان “رودفان نیستلروی” جدید یاد می کند. حالا امید یک ملت در جام جهانی به این مهاجم جوان است تا بتواند با درخشش خود باعث خوشحالی مردم کشورش شود.

سردار آزمون

سردار آزمون در جدول برترین گلزنان ملی ایران

درخشش مهاجم ایرانی در لیگ روسیه و همین طور لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا فوتبال ایران به داشتن یک مهاجم بزرگ به خود ببالد. فوتبالی که قبلا مهاجمانی همچون علی دایی داشت.

سردار آزمون به دنبال بیشتر کردن اختلاف با دایی

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از ورزش سه / پارس فوتبال / ر
وبگردی