مریلا زارعی
به بهانه سالروز تولد مریلا زارعی مروری بر ماندگارترین نقش او در سینما داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

نقش ماندگار مریلا زارعی در سینما

مریلا زارعی بانوی هنرمند سینما و تلویزوین کشورمان امروز 25 فروردین ماه 98 تولد 46 سالگی اش را جشن گرفت.

این بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در نقش های ماندگار زیادی مقابل دوربین رفت و جوایز زیادی در جشنواره های مختلف سینمایی دریافت کرد اما یکی از ماندگارترین نقش های او بازی در فیلم سینمایی شیار 143 است.

به بهانه سالروز تولد این بانوی هنرمند نگاهی بر این نقش ماندگار او در سینما داشته ایم.

مریلا زارعی در نقش مش الفت شیار 143

مریلا زارعی از آن دست هنرمندانی است که با درک بالا و ایجاد حسی عمیق نقش های ماندگار زیادی را در سینما و تلویزیون خلق کرده است و باعث ثبت ماندگارترین ها در ذهن مخاطب شده است و در برخی از آثار اگر او و نقشش را حذف کنیم چیز ارزشمندی از فیلم باقی نخواهد ماند.

مریلا زارعی

شیار 143 فیلمی به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی است که سال 92 ساخته شد و مورد استقبال زیادی در سینماها قرار گرفت و با حضور در چندین جشنواره بین المللی جوایز ارزشمندی دریافت کرد.

مریلا زارعی

مریلا زارعی نقش اصلی این فیلم یعنی مش الفت قصه را بازی میکند که بازی درخشان او یکی از ماندگارترین نقش هایش را خلق کرد.

مش الفت مادر رنج کشیده روستایی است که در انتظار بازگشت پسر رزمنده اش 15 سال چشم انتظاری و رنج را تحمل میکند و به امید شنیدن خبری از پسرش سالها رادیوی کوچکی را به کمر میبندد و با شنیدن هر خبری از رزمنده ها امید تازه ای در دلش زنده میشود.

مریلا زارعی

بازی در نقش جوانی، میانسالی و پیری شخصیت اصلی قصه شیار 143 شهامت و جسارتی را طلب میکرد که مریلا زارعی بعد از مدتها کنکاش با خودش موفق به اجرای آن شد و بار دیگر هنر بازیگری اش را به رخ کشید و مورد توجه بسیاری از منتقدین قرار گرفت.

مریلا زارعی

بازی در لحظه های انتظار برای رسیدن خبری از تنها دارایی زندگی که سالهاست خبری از او نیست نقشی بود که مریلا زارعی توانست به خوبی ادا کند و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن سی و دومین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

مریلا زارعی

مریلا زارعی در همان سال دو بار دیگر برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن برای بازی در فیم شیار 143 در جشنواره فجر قم و مشهد شد.

مریلا زارعی

یکی از مهم ترین جوایز مریلا زارعی برای بازی در این فیلم، جایزه بهترین بازیگر در جشن منتقدان و نویسندگان بود.

مریلا زارعی

ماندگارترین و درخشان ترین نقش مریلا زارعی به بهانه تولدش

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
برچسب : مریلا زارعی
وبگردی