آفتاب گرفتن

زمان مناسب برای آفتاب گرفتن

کد مطلب : 9462زمان مطالعه : 2 دقیقه
نور خورشید یکی از مهم ترین منابع ویتامین D است اما اگر آفتاب گرفتن بیش از اندازه باشد برای پوست مضر است. در ادامه با توجه به نوع پوستتان بدانید که چه میزان نور خورشید برایتان کافی است.

بهترین زمان و نحوه صحیح آفتاب گرفتن

 

ویتامین دی یکی از مهم ترین ها در میان ویتامین هاست همانطور که می دانید کمبود ان برای استخوان بندی و بخش های دیگر بدن خطرساز می شود. ما به ویتامین دی نیاز داریم تا سالم بمانیم اما چطور و چگونگی دریافت آن راههای مختلفی دارد که یکی از آنها آفتاب گرفتن می باشد.

تحقیقات بسیار گسترده ای در استرالیا در این زمینه انجام شده است که نتیجه آن به طور کامل ماه پیش منتشر شد و در قسمتی از آن به مدت زمان مناسب برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید با توجه به نوع پوست و فاکتورهای بسیار دیگری اشاره شده بود.

میزان نور خورشیدی که ما باید دریافت کنیم بستگی به فاکتورهای مهمی همچون نوع پوست - فصل  - محل زندگی و محیط زیست اطراف یا همان کشورمان است.

محققان افرادی که پوست روشن تری دارند را تا حد 3 مرتبه در هفته برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید مجاز می دانند. البته باید بدانید که کرم ضد آفتاب لازمه حضور در معرض آفتاب است. به دلیل آنکه آفتاب در پوست های روشن سبب پیری زودرس و ابتلای فرد به سرطان پوست می شود با بروز مشکل  به جای آن مکمل های ویتامین D مصرف کنند.

نور آفتابا

نحوه صحیح آفتاب گرفتن 

 

فراد با پوست های تیره تر به دفعات 4 الی 5 بار در طول هفته می توانند در معرض نور خورشید قرار گیرند.

در صورتیکه فرد به منظور تأمین ویتامین D بدن خود هر روز به مدت 20 دقیقه در معرض آفتاب قرار بگیرد کافی است 

فردی که کمبود ویتامین D دارد تنها به وسیله آفتاب نمی تواند نیاز خود به این ویتامین را تأمین کند به خصوص کوکانی که از شیر مادر محروم هستند باید بیشتر در معرض نور آفتاب قرار گیرند.
 به دلیل آنکه آفتاب در پوست های روشن سبب پیری زودرس و ابتلای فرد به سرطان پوست می شود و به جای آن مکمل های ویتامین D مصرف کنند.
 
یک نکته:
مصرف کرم ضد آفتاب برای خانم هایی که به سن یائسگی رسیده اند توصیه نمی شود.

زمان مناسب برای آفتاب گرفتن

1.8307
این مطلب مفید بود ؟110197
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : ویتامین d
وبگردی