کپشن در اینستاگرام

آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام

کد مطلب : 5779زمان مطالعه : 4 دقیقه
اینستاگرام یکی از برنامه های پربازدید صفحات مجازی است که باید با آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام به خوبی پست های مناسب و پربازدیدی را برای کسب و کار بهتر رعایت کنید.

آموزش نوشتن کپشن در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از برنامه های پربازدی و محبوب این روزها در دنیای مجازی می باشد که دارای طرفداران و کاربران بسیار زیادی است که تمام کاربران می توانند بدون هر گونه هزینه اضافی در این صفحه مجازی فعالیت کنند و تبدیل به فردی محبوب شوند. با این حال ترفندهای گوناگونی در این صفحه مجازی وجود دارد که می توانند در موفقیت شما موثر و تاثیرگذار باشند. 

اگر شما به دنبال کسب و کار اینترنتی هستید تا خودتان و برندتان را به افرادی که در منطقه سکونت شما زندگی می کنند را هر چه بهتر و آسان تر معرفی کنید، با استفاده از برخی ترفندها که فرایند آن کمی به زمان نیاز دارد، می توانید شناخته و محبوب شوید و از این گونه اقدام به فروش محصولات خود کنید.

به همین دلیل ما قصد داریم یکی از مهم ترین نکاتی که باید در این زمینه رعایت کنید، کپشن اینستاگرام می باشد که یکی از اصلی ترین نکاتی است که در حین انتشار پست باید با شیوه درست بنویسید تا با استفاده از آن بتوانید در میان رقبای خود به مرور زمان محبوبیت بیشتری پیدا کنید را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

کپشن اینستاگرام چیست ؟

کپشن صحیح

کپشن اینستاگرام چیست

بطور کلی کپشن اینستاگرام عبارت است از نوشته یا متنی که در پائین پست اینستاگرامی وجود دارد که گویای تصویر منتشر شده است و با استفاده از این متن در برخی از پست ها می توانید از نکات بیشتری مطلع شوید.


نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام

اینستاگرام محیطی کاملا بصری می باشد که در آن اکثر کاربران سعی می کنند تا با استفاده از تصاویر جالب و خلاقانه به محبوبیتی که به دنبال آن بودند دست پیدا کنند. با این حال در کنار کپشن مناسب برای اینستاگرام شما نیاز به تصویر کاملا یونیک و منحصر بفرد خود دارید. بنابراین قدم اول را می توان انتخاب تصویر مناسب می باشد.

بعد از انتخاب تصویر مناسب در زمینه ای که فعالیت دارید و نام صفحه را بر اساس آن ساخته اید، نوبت به انتشار آن می رسد که باید در ابتدا کپشن مناسب را بنویسید. با این وجود باید با نکاتی حاوی " روش نوشتن کپشن در اینستاگرام  " آشنا شوید تا کپشن را هر چه جذاب تر و زیباتری با کاربران صفحه خود به اشتراک بگذارید. 


طرز نوشتن کپشن در اینستاگرام

1- طول جملات در کپشن اینستاگرام

پستی که شما در حال انتشار آن هستید قرار است توسط کاربرانی دیده شود که تمامی آنها گوشی هوشمند دارند و زمانیکه پست شما منتشر شود آنها قرار است با اسمارت فون خود پست شما را مشاهده نمایند. با این وجود باید به این نکته توجه کنید که طول مناسبی را برای جملات خود انتخاب نمایید. با این حال طول هر جمله شما باید حداکثر 3 یا 3.5 خط ( 3 یا 3.5 خط در نمایشگر گوشی ) باشد تا بعد از باز شدن پست، به کاربر حس زننده ای دست ندهد و از پست شما به سرعت عبور نکند.


2- رعایت علائم نگارشی فارسی در کپشن اینستاگرام

نکات اصلی در نوشتن اینستا پست

نکات مهم در نوشتن کپشن اینستاگرام

در حین نوشتن کپشن اینستاگرام و با رعایت طول جملات در آن باید علائم نگارشی فارسی را در نیز در آن بگنجانید و در موقعیت مناسب از آنها استفاده کنید تا زیبایی نوشتاری در کپشن اینستاگرام شما وجود داشته باشد و این نکته گرچه ساده بنظر برسد، می تواند در جذب کاربر به مطالعه پست اینستاگرامی شما موثر واقع شود.

برای مثال می توانید از علائم نگارشی فارسی اعم از ویرگول، نقل قول، نقطه ویرگول، دو نقطه و... استفاده نمایید.


3- مرتبط بودن عکس و کپشن!

مرتبط بودن عکس و کپشن!

شاید تاکنون پیش آمده باشد که در جستجو اینستاگرام، با برخی پست هایی روبرو شده باشید که در آن نه تصویر و نه کپشن موجود پائین تصویر با یکدیگر مطابقت ندارند. با این حال بازدید و همچنین دیده شدن این پست بسیار کم خواهد بود و هر کاربری شاید آنرا پسند نکند!


4- استفاده از هشتگ های مرتبط

یکی دیگر از موارد باید بصورت جدی آنرا رعایت کنید، هشتگ های اینستاگرام می باشد که باید به بیشترین میزان ممکن به آن اهمیت بدهید و با دقت بسیار زیادی آنها را انتخاب کنید.

استفاده از هشتگ های مرتبط

هستشگ های مناسب اینستاگرام

توجه داشته باشید که هشتگ های انتخابی شما نباید بقدری زیاد باشند که بتوانند بیش از 3 یا 4 خط جای بگیرند چرا که می توانند منجر به زشت شدن پست شما شوند و کاربر بدون مطالعه پست، از آن رد خواهد شد و توصیه بعدی این است که در انتخاب هشتگ ها عجله نکنید و آنها را مطابق پست اینستاگرامی خود بنویسید.


5- انتخاب لوکیشن صحیح

5  انتخاب لوکیشن صحیح

نکاتی که باید در نوشتن کپشن اینستا رعایت شوند

بعد از انجام مراحل بالا، نوبت انتخاب لوکیشن مناسب می رسد که باید لوکیشن محل کار خود را انتخاب کنید تا بعد از آنکه کاربر پست اینستاگرامی شما را مشاهده کرد، بر روی آدرس و یا لوکیشن در بالای پست اینستاگرامی کلیک کند و سپس این گونه شما تبدیل به یک برند در زمینه کاری خود در آینده ای نه چندان دور خواهید شد.


6- استفاده از استیکرهای مناسب و جذاب در کپشن اینستاگرام

نکاتی که باید در اینستاگرام رعایت شود

استیکرهای مناسب در پست اینستا

زمانیکه شما با خلاقیت تمام شروع به نوشتن پیغامی مناسب برای کپشن پست اینستاگرامی خود می کنید، می توانید برای جذابیت هر چه بیشتر متن از استیکرهای جالب و مناسب استفاده کنید که می تواند در زیبایی متن شما موثر باشد و حس و حال متفاوتی را به کاربر منتقل کند. با این حال این نکته یکی دیگر از اصلی ترین نکات است که باید در نوشتن کپشن اینستاگرام موثر واقع شود.

آموزش نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام

3.727
این مطلب مفید بود ؟207
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی