فواید تخمه هندوانه
مقداری تخمه هندوانه را در آب بجوشانید و میل کنید خواص آن سوای فواید تخمه هندوانه است و از کنترل دیابت تا زیبایی پوست مو را در بر می گیرد.

فواید جوشانده ی دانه ی هندوانه

به دلیل گرمای شدید تابستان علاقه و اشتیاق فراوانی برای غذاهای خنک و سرد وجود دارد که اولین گزینه ای که به ذهن می رسد هندوانه است چون آب فراوانی دارد.در این متن از سایت نمناک به فواید تخم هندوانه و آب آن می پردازیم.

بعضی افراد این تخم ها را خشک می کنند و بو می دهند که حاوی ویتامین، مواد معدنی و خواص دارویی دیگری هم هست. تخم هندوانه خواص تأثیرگذاری در جلوگیری و درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا، سنگ کلیه ، مشکلات قلبی و عملکرد ضعیف مغز دارد.

فواید تخمه هندوانه

تقویت قلب و کلیه و کاهش فشار خون با فواید تخمه هندوانه

فواید شگفت انگیز تخمه ی هندوانه

1. کنترل دیابت : آیا تا به حال چای با تخم هندوانه درست کرده اید؟ نوشیدن چای تخم هندوانه به کاهش قند خون و کنترل دیابت کمک می کند. تخم هندوانه را له کنید و با یک لیتر آب 15 دقیقه بجوشانید. سه روز پشت سرهم بنوشید و یک روز فاصله بیاندازید و دوباره تکرار کنید.

2. سلامت قلب :برای سلامت قلب جوشانده تخم هندوانه مفید می باشد چون حاوی منیزیم است.

3. موهای زیبا : اگر موهای قوی و زیبایی را دوست دارید، نوشیدن جوشانده تخم هندوانه بهترین گزینه است. با نوشیدن جوشانده آب تخم هندوانه از شکنندگی و ریزش و خارش موی سر جلوگیری کنید.

4. درخشندگی پوست : به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی فراوان تخم هندوانه به درخشندگی پوست نیز کمک می کند و از چروکیدگی پوست جلوگیری می کند.

5. بالا بردن سیستم ایمنی : تخم هندوانه حاوی مواد مغذی و ویتامین هایی است که ایمنی بدن را بالا می برد و با بیماری ها مبارزه می کند.

6. فشار خون منظم :تخم هندوانه در تنظیم فشارخون معجزه می کند و حاوی آرژنین است که فشارخون را منظم میکند.

7. تقویت استخوان ها و بافت ها : بدن انسان آمینو اسیدهایی مثل آرژنین و لیزین نیاز دارد که به عملکرد بدن کمک میکند. تخم هندوانه این آمینو اسید ها را به مقدار فراوان دارد و متابولیسم بدن را بالا میبرد همچنین استخوان ها را تقویت می کند.

8. تنظیم سیستم عصبی : آیا می دانید تخم هندوانه حاوی ویتامین b 3 است ؟ این تخم حاوی نیاسین ، فولات ، پانتوتنیک اسید و ویتامین b6 است. نیاسین در عملکرد سیستم عصبی فوق العاده است.

فواید جالب جوشانده تخمه هندوانه از زیبایی تا سلامت

513
این مطلب مفید بود ؟130
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : هندوانه
وبگردی