اولین گوشی سامسونگ
سامسونگ یکی از بزرگترین قطب های دنیا در زمینه گوشی های هوشمند است که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک به بررسی “اولین گوشی سامسونگ” خواهیم پرداخت.

تصاویری از اولین گوشی سامسونگ

سامسونگ از بزرگترین شرکت های شناخته شده جهانی است که این روزها همه ما با این شرکت آشنا هستیم و از محصولات آن که محبوب ترین آنها اسمارتفون های این شرکت است، استفاده می کنیم و این شرکت هر سال چند محصول جدید را رونمایی و به بازارهای جهانی عرضه می کند که هر سال با ستقبال فراوانی روبرو می شوند.

با این وجود با بررسی طراحی این گوشی ها، یقینا می توانیم تفاوت و برتری نسل جدید را نسبت به نسل قبل درک کنیم و هر سال مشکلات و باگ هایی که در سال های گذشته وجود داشت، برطرف و رفع می شوند. اما سرمنشاء تمام گوشی های امروزی سامسونگ از کجا شروع شد؟! در اصل اولین گوشی سامسونگ چگونه بود و چگونه توانست در طی این سال ها بدین میزان از پیشرفت برسد؟!

سامنسونگ

قدیمی ترین گوشی سامسونگ که نه تنها اولین موبایل سامسونگ بود بلکه اولین گوشی همراه بود که در کره جنوبی طراحی و ساخته شد، به نام سامسونگ SH- 100 بود که در سال 1988 به بازارهای جهانی همزمان با بازی المپیک ساخته و عرضه شد. در آن سال شرکت نوکیا تنها 3 گوشی را طراحی کرده بود که نام آنها عبارتند از؛

  • Mobira Talkman 450
  • Talkman 900
  • Mobira Senator

با این حال سامسونگ توانست به موفقیت بزرگی در این زمینه برسد و متاسفانه به دلیل فروش کم که طبق گفته ها و شنیده ها تنها 1000 تا 2000 نسخه از آنها بفروش رسید. از این رو برای سامسونگ این می توانست یک شکست بزرگ باشد اما چنین چیزی رخ نداد و این تنها یک شروع قدرتمند برای سامسونگ بود و این روزها شاهد پیشرفت چشمگیر این شرکت در سطح جهان هستیم.

اولین گوشی سامسونگ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، میزان تغییری که سامسونگ در طی سالیان گذشته پشت سر گذاشته است، نیازی به توضیح خاصی ندارد و هنوز این پیشرفت در حال ادامه یافتن می باشد. گوشی بزرگی که در سمت راست تصویر بالا مشاهده می کنید، متعلق به اولین گوشی سامسونگ است.

مشخصات اولین گوشی سامسونگ

از مهم ترین مشخصات اولین گوشی سامسونگ می توان به بزرگ بودن ابعاد این گوشی و صفحه نمایش بسیار کوچک آن اشاره کرد که نگهداری و حمل آن کار سختی بود. اما این گوشی جزء لاکچری ترین گوشی ها در زمان خودش بود که اگر بخواهید امروز یکی از این گوشی ها را خریداری کنید، باید حداقل 5000 یورو هزینه کنید!

اولین گوشی سامسونگ چه مشخصاتی داشت؟! + تصاویر

4.477
این مطلب مفید بود ؟6710
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی