بارداری
مصرف برخی از آنتی بیوتیک ها مانند مترونیدازول ها و برخی دیگر که در مقالعه زیر نام برده شده است در دوران بارداری منجر به افزایش خطر سقط جنین می شود.

کدام آنتی بیوتیک ها در دوران بارداری ممنوع است

یکی از مقولات مهم دوران بارداری استفاده از داروها در این دوران و تاثیرات آن بر جنین می باشد. هرچند در اغلب موارد پزشک در صورت اطلاع از بارداری در تجویز دارو دقت کافی دارد اما دانستن یکسری اطلاعات برای همه خانمهای باردار و کسانی که قصد بارداری دارند میتواند مفید باشد.
زنانی که در اوایل دوران بارداری هستند باید از مصرف بعضی از آنتی بیوتیک ها اجتناب کنند، زیرا منجر به افزایش سقط جنین می شود. اما گاهی این زنان به دلایلی همچون عفونت نیاز به مصرف آنتی بیوتیک دارند که باید از آنتی بیوتیک هایی استفاده کنند که خطری برای جنین نداشته باشد.
برارد آنیک، داروساز در دانشگاه مونترال کانادا اظهار کرد:مصرف برخی آنتی بیوتیک ها در دوران بارداری مانند پنی سیلین، سفالوسپورین و اریترومایسین مشکلی ایجاد نمی کند.

بارداری

مصرف آنتی بیوتیک در بارداری

نتایج این مطالعه نشان داد برخی از آنتی بیوتیک ها مانند ماکرولیدها، کینولون ها، تتراسایکلین ها، سولفونامیدها و مترونیدازول ها با افزایش خطر سقط جنین در اوایل بارداری مرتبط هستند.
اما مصرف نوعی از خانواده ماکرولیدها که اریترومایسین است با افزایش خطر سقط همراه نیست.
همچنین مصرف بعضی از داروهای غیر استروئیدی ضدالتهابی و ضدافسردگی هم با خطر سقط همراه است.
محققان توصیه می کنند زنان باید در دوران بارداری از مصرف دارو بدون تجویز پزشک دوری کنند.

خوردن برخی آنتی بیوتیک در بارداری خطرناک است

3.312
این مطلب مفید بود ؟84
وبگردی