ماسک گوجه فرنگی
گوجه فرنگی برای انواع پوست صورت خواص بسیار زیادی دارد و ساخت ماسک آن با مواد طبیعی دیگر به درمان انواع مشکلات پوستی کمک می کند.

ماسک گوجه فرنگی برای انواع مختلف پوست های صورت

ماده ای معجزه آسا برای پوست شما داریم - گوجه فرنگی ! اگر گوجه فرنگی را شگفت آور نمی دانید ، صبر کنید تا آن را امتحان کنید و نتایجش را مشاهده کنید .

این میوه حاوی مواد مغذی عالی مانند ترکیبات فنولی ، کاروتنوئید ، اسید فولیک، و ویتامین سی است . فواید آن را در مطلب خواص گوجه فرنگی در بخش سلامت نمناک کامل توضیح دادیم که برای یادآوری خواص آن برای پوست را بازگو کرده ایم که به شرح زیر است.

فواید گوجه فرنگی برای پوست

 • فعالیت های آنتی اکسیدان و آنتی تیروسیناس ها اغلب برای روشن شدن رنگ و همچنین حفاظت از پوست در مقابل آسیب ها مورد استفاده قرار می گیرند .
 • هنگامی که به طور روزانه اعمال شود ، اثرات ضد پیری دارد و خطوط ظریف ، چین و چروک و لکه های سنی را محو می کند .
 • شامل لیکوپن است که در مقابل فتودمیج ها حفاظت می کند .
 • ویتامین C تولید کلاژن و الاستین پوست را بهبود می بخشد و آن را انعطاف پذیر و سفت می سازد .
 • خمیر گوجه فرنگی طبیعتا ضد باکتری و ضد قارچ است .
 • میزان PH پوست را متعادل می کند، که به نوبه خود روغن طبیعی تولید شده توسط پوست را متعادل می کند .
 • سلول های مرده را از بین می برد و منافذ را می بندد .

با چنین دامنه وسیعی از مزایا، گوجه می تواند برای انواع مختلف پوست ها و برای حل مشکلات مختلف پوستی مورد استفاده قرار گیرد . حتما الان دوست دارید بدانید که چگونه می توانید از گوجه برای صورتتان استفاده کنید . در این قسمت از سایت نمناک راه هایی برای استفاده از گوجه فرنگی برای انواع مختلف پوست ها و مسائل مختلفش وجود دارد .

ماسک گوجه فرنگی

درمان مسائل پوست با این ماسکهای پوستی گوجه فرنگی :

1. ماسک صورت گوجه فرنگی برای آکنه :

مواد لازم :

 • 1 / 2 گوجه فرنگی
 • 1 قاشق چای خوری روغن جوجوبا
 • 3 - 5 قطره روغن درخت چای

دستورالعمل :

خمیر گوجه را با روغن ها مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید و این مخلوط را روی صورتتان بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و بعد با آب ولرم بشویید و سپس با آب سرد شستشو دهید و این کار را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید .

*روغن جوجوبا به راحتی جذب پوست می شود و آن را هیدراته می کند . این ماده روغن اضافی که توسط پوست تولید می شود را کنترل می کند و منافذ را مسدود می کند ، روغن درخت چای ضد عفونی کننده است که عفونت و آکنه حاصل را از بین می برد .

2. ماسک گوجه فرنگی برای لکه صورت :

مواد لازم :

 • 2 قاشق سوپ خوری خمیر گوجه فرنگی
 • 1 قاشق چای خوری عسل

دستورالعمل :

مخلوط عسل و خمیر گوجه فرنگی را روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب ولرم بشویید و از این روش دو بار در هفته استفاده کنید.

*در حالی که گوجه فرنگی لکه ها را روشن می کند ، عسل با تامین مواد مغذی ضروری و آنتی اکسیدان ها به فرآیند درمان کمک خواهد کرد .

3. ماسک صورت گوجه فرنگی برای جوش های سر سیاه:

مواد لازم :

 • 1 - 2 قاشق سوپ خوری خمیر گوجه فرنگی
 • 1 قاشق سوپ خوری بلغور جو
 • 1 قاشق سوپ خوری ماست ساده

دستورالعمل :

ماست و خمیر گوجه فرنگی را مخلوط کنید و سپس به آرامی جو را به مخلوط اضافه کنید و آن را به آرامی گرم کنید و به خوبی مخلوط کنید و زمانی که خنک شد ، این پک را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا برای 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب معمولی بشویید و از این روش دو بار در هفته استفاده کنید .

*بلغور جو به عنوان یک تمیز کننده عمیق عمل می کند و تمام ناخالصی های موجود در منافذ را از بین می برد . ماست دارای اسید لاکتیک است که با بیرون کشیدن سلول های مرده در این فرایند پاکسازی کمک می کند و وقتی منافذ تمیز باشند ، جوش های سر سیاه محو خواهد شد.

4. ماسک صورت گوجه فرنگی برای پوست های ترکیبی :

مواد لازم :

 • 1 قاشق سوپ خوری خمیر گوجه فرنگی
 • 1 قاشق سوپ خوری آووکادو له شده

دستورالعمل :

هر دو ماده را مخلوط کرده و آن را روی صورت تان بمالید و سپس بعد از 10 دقیقه بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید و می توانید این کار را تا دو بار در هفته انجام دهید.

*ویژگی های سفت کنندگی گوجه فرنگی ، تولید روغن در پوست را متعادل خواهد کرد . آووکادو شامل مرطوب کننده و مواد مغذی است که پوست شما را سالم نگه می دارد و هم چنین فرآیند سالخوردگی پوست را با تامین ویتامین C و E کاهش می دهد .

ماسک گوجه فرنگی و آووکادو

5. ماسک گوجه فرنگی برای سیاهی دور چشم :

مواد لازم :

دستورالعمل :

مخلوط را با دقت بر ناحیه زیر چشم بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس آن را آبکشی کنید و این کار را یک یا دو بار برای گرفتن نتایج سریع انجام دهید.

*چنانچه پیش از این هم در بخش سلامت پوست نمناک گفته شد خمیر گوجه فرنگی دارای خواص ضد عفونی کننده پوستی است که تیرگی زیر چشم ها را روشن می سازد و همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است که پوست را جوان می کند و علائم سالخوردگی را نیز کاهش می دهند .

*دقت کنید :

مراقب باشید که این ژل را به چشمان خود نزنید که اگر اتفاق افتاد ، به طور کامل با آب تمیز چشمانتان را بشویید .

6. ماسک گوجه فرنگی برای پوست خشک :

مواد لازم :

دستورالعمل :

گوجه فرنگی را به دو قسمت برش دهید و آب یک نصف اش را در کاسه فشار دهید و بعد روغن زیتون را اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید و این مخلوط را روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید و این کار را دو بار در هفته انجام دهید .

*این ماسک ، پوست شما را نرم و مرطوب می کند زیرا روغن زیتون حاوی اسید های چرب ضروری است که پوست را تغذیه می کنند و خشکی را به راحتی از بین می برند .

7. ماسک صورت گوجه فرنگی برای رنگ دهی فوری :

مواد لازم :

 • 1 عدد گوجه فرنگی
 • 2 قاشق سوپ خوری پودر چوب صندل
 • کمی زرد چوبه

دستورالعمل :

گوجه فرنگی را نصف کنید و دانه ها را تفکیک کنید و پودر زرد چوبه و پودر چوب صندل را به نیمی از گوجه فرنگی اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و بعد این خمیر را به طور مساوی روی صورت خود بمالید و اجازه دهید حدود 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید و از دیدن نتیجه در روز اول شگفت زده خواهید شد و برای دیدن بهترین نتایج می توانید یک روز درمیان این کار را انجام دهید .

*چوب صندل اغلب در پک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد تا به درخشش پوست کمک کنند . هر تغییر رنگی را از بین می برد و پوست شما را نرم می کند و زردچوبه هم به عنوان تقویت کننده رنگ شناخته شده است .

8. ماسک صورت گوجه فرنگی برای لکه های سیاه

مواد لازم :

 • 1 قاشق چای خوری خمیر گوجه فرنگی
 • 3 - 4 قطره آب لیمو

دستورالعمل :

آب لیمو را به خمیر گوجه فرنگی اضافه کنید و خمیر را به قسمت آسیب دیده اعمال کنید و بگذارید برای 10 تا 12 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب ولرم آبکشی کنید و بعد پوستتان را خشک کنید و سپس مرطوب کننده بزنید و این کار را یک یا دو بار در روز تکرار کنید .

*ویژگی های سفید کنندگی گوجه فرنگی با ویژگی های مشابه آب لیمو برای سرعت بخشیدن به روشن شدن لکه های تیره تقویت می شود .

درمان انواع مشکلات پوستی

9. ماسک گوجه فرنگی برای پوست چرب :

مواد لازم :

 • 1 / 2 گوجه فرنگی
 • 1 / 4 خیار

دستورالعمل :

اب گوجه فرنگی را به داخل یک کاسه بریزید و در این حالت خیار رنده یا له شده را اضافه کنید .

این مخلوط را با کمک پنبه و یا با دست خود به صورتتان بمالید و بعد از 15 تا 20 دقیقه آن را بشویید و این کار را می تونید دو بار در هفته انجام دهید .

*خیار پوست را روشن کرده و pH آن را متعادل می کند و هم چنین منفذ های پوست را می بندد که معمولاً وقتی پوست چربی دارید باز می شوند . این پک پوستی نیز به جلوگیری از آکنه کمک خواهد کرد چون پوست را عاری از روغن نگه می دارد .

10. ماسک صورت گوجه فرنگی برای پوست های تیره :

مواد لازم :

 • 1 عدد گوجه فرنگی کوچک
 • 1 قاشق چای خوری ماست
 • 2 قاشق سوپ خوری آرد
 • 1 / 2 قاشق چای خوری عسل
 • کمی زرد چوبه

دستورالعمل :

گوجه فرنگی را به طور کامل له کرده و تمام مواد لازم را برای به دست آوردن خمیری نرم مخلوط کنید و آن را روی پوستتان بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس آن را با آب بشویید و از این روش یک یا دو بار در هفته استفاده کنید .

*آرد گرم که معمولاً در هند بسان نامیده می شود ، سلول های مرده را حذف می کند و پوست شما را روشن تر خواهد کرد و تمام اجزای این پک پوست را نرم ، سالم و درخشان می کنند .

11. ماسک صورت گوجه فرنگی برای از بین بردن منافذ باز :

مواد لازم :

دستورالعمل :

خمیری از این مواد اولیه درست کنید و روی صورت خود بمالید و پس از خشک شدنش یا پس از 10 دقیقه آن را با آب گرم بشویید و سپس صورتتان را خشک کرده و از مرطوب کننده استفاده بکنید .

این ماسک صورت را هر 3 - 4 روز یک بار اعمال کنید .

*گل رخت شویی حفره های مسدود شده را از بین می برد و تاثیر شدیدی بر سفت شدن آن ها دارد .

12. ماسک صورت گوجه فرنگی برای از بین بردن رنگ برنزه پوست

مواد لازم :

 • یک عدد گوجه فرنگی
 • 1 قاشق سوپ خوری آب لیمو
 • 1 قاشق سوپ خوری ماست بدون طعم

دستورالعمل :

گوجه فرنگی را به دو قسمت ببرید و آب یکی از نیمه ها را با فشار دادنش بگیرید و آب لیمو و ماست را به این مخلوط اضافه کنید و آن را بر روی صورت خود بمالید و بعد از 15 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید .

برای گرفتن بهترین نتیجه این پک را روزانه و یا حداقل یک روز درمیان اعمال کنید .

*خاصیت سفید کنندگی تمام این سه جز در پاک کردن برنزگی آفتاب واقعاً خوب عمل می کند و ماست هم چنین پوست را با مواد مغذی ، ویتامین ها و مواد معدنی اش تغذیه می کند .

13.ماسک گوجه و شکر بهترین ماسک برای رفع لک های سیاه پوست

همانطور که در بخش سلامت نمناک و در مطلب معرفی تمام ماسک های زیبایی پوست صورت با گوجه فرنگی گفته شده است برای رفع لک های سیاه پوست ، رفع دانه های سر سیاه و شفافیت پوستتان ، برشی از گوجه را بردارید ،در ظرفی کمی شکر بریزید و این برش گوجه را در شکر بزنید و آنرا روی پوست بگذارید و به حالت دورانی روی پوست ماساژ دهید.بعد از 10 دقیقه صورت خود را با آب بشویید.

همچنین شما می توانید نیمی از گوجه فرنگی خرد شده را با یک قاشق چایخوری ماست و 2 قاشق چای خوری شکر

ترکیب کنید و این مخلوط را بر روی پوست به صورت دورانی ماساژ دهید. سپس بعد از گذشت ده دقیقه و خشک شدن اسکراب ، صورتتان را با آب بشویید. این مخلوط به علت داشتن گوجه فرنگی که حاوی آلفا هیدروکسی اسید می باشد لک و تیرگی های پوست را برطرف میکند و به علت اسید لاکتیک موجود در ماست، منافذ باز پوستتان را می بندد و شکر نیز مانند یک لایه بردار ملایم عمل می کند.

دستور العمل چند ماسک فوری و راحت با گوجه فرنگی

1. ماسک گوجه فرنگی برای خلاص شدن از جوش صورت و آکنه

گوجه فرنگی می تواند برای درخشان کردن پوست استفاده شود وهمچنین از بسیاری از مشکلات پوستی نظیر آکنه و جوش جلوگیری می کند. برای اینکه از بروز آکنه بر روی پوست جلوگیری نمایید هر روز بر روی صورت تکه های گوجه فرنگی را قرار دهید.

برای درمان جوش و خلاص شدن از شر آنها ، به مدت 15 دقیقه نیمی از گوجه فرنگی را روی پوست با حرکت دورانی بمالید.

گوجه فرنگی برای جوش

2. ماسک گوجه فرنگی برای بسته شدن منافذ پوست

برای بسته شدن منافذ پوست یک قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی را با چهار قطره آب لیمو مخلوط کنید و بر روی منافذ باز پوست قرار دهید.

3. پاکسازی پوست صورت با ماسک گوجه فرنگی

برای پاکسازی پوست صورت خمیری از گوجه فرنگی با دانه و آواکادو (بدون هسته) تهیه کنید و روی صورت بزنید و این ماسک را پس از 20 دقیقه بشویید.

4. ماسک گوجه یک خنک کننده عالی

با مخلوط کردن ماست و گوجه فرنگی یک پوره نرم تهیه کنید و آن را 10 دقیقه به عنوان یک خنک کننده زیربغل، صورت و گردن استفاده کنید و سپس بشویید.

5. ماسک گوجه فرنگی برای پوست های چرب

برای کاهش چربی پوست و بسته شدن منافذ باز آن تنها کافی است قبل از خواب از آب گوجه فرنگی و آب خیار ، استفاده نمایید.

6. پوست صاف و درخشان با ماسک گوجه

برای اینکه پوست صاف و درخشانی داشته باشید ،مخلوط گوجه فرنگی له شده با کمی عسل را در طول شب بر روی پوست خود قرار دهید.

برای داشتن پوستی طبیعی و درخشان گوجه فرنگی را با شیر مخلوط کنید و و دوبار در روز بنوشید.

7. لایه برداری پوست با ماسک گوجه و دانه های ذرت

اگر می خواهید سلولهای مرده پوست را لایه برداری نمایید تا پوست شفاف تری داشته باشید ، دانه های ذرت را با گوجه فرنگی له کنید و این مخلوط را روی پوست خود مالش دهید .

8. ماسک گوجه فرنگی مفید برای انواع سوختگی

آب گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان است و علایم آفتاب سوختگی را درمان می کند. هنگام آسیب یا سوختگی پوست بر اثر بخار یا آشپزی از دوغ به همراه آب گوجه فرنگی استفاده نمایید.

9. رفع خستگی با حمام گوجه فرنگی

برای رفع خستگی می توانید 900 گرم گوجه فرنگی را له کرده و روی همه اندام خود بمالید و بدین طریق حمام گوجه فرنگی بگیرید.

10. زیبایی پاها با ماسک گوجه فرنگی

اگر می خواهید انگشتان پای شما زیبا و نرم شود ، هر روز انگشتان پای خود را با گوجه فرنگی به شکل کلاه و به مدت 1 ساعت بپوشانید.

*علاوه بر استفاده از گوجه فرنگی در ماسک های صورت ، خوردن آن نیز فواید زیادی دارد . البته در صورتی که گوجه فرنگی به طور منظم در رژیم غذایی شما گنجانده شود ، خواصش بر روی پوست شما منعکس خواهد شد . از رژیم غذایی سالمی حاوی گوجه فرنگی استفاده کنید تا بیش ترین مزایا حاصل از این میوه شگفت انگیز را به دست آورید .

بیش از 20 ماسک گوجه فرنگی برای زیبایی باورنکردنی پوست

4.4320
این مطلب مفید بود ؟28139
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : hairbuddha / bellatory / india / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی