نادر گلچین

بیماری نادر گلچین پدر مرجانه گلچین چیست؟

تاریخ انتشار : 4 شهریور 1396کد مطلب : 55401زمان مطالعه : 2 دقیقه
نادر گلچین خواننده پیشکسوت کشورمان و عموی مرجانه گلچین بازیگر سینما و تلویزیون در بیمارستان بستری شد.

نادر گلچین به علت بیماری ریوی در بیمارستان بستری شد

نادر گلچین خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی و عموی بزرگوار بانو مرجانه گلچین بازیگر طنز تلویزیون به دلیل بیماری ریوی در بیمارستان بستری شد.

بستری نادر گلچین در بیمارستان

نادر گلچین که مدت هاست از بیماری ریوی رنج می برد، با شدت گرفتن بیماری؛ در بیمارستان گاندی بستری شد.

 
نادر گلچین

بستری شدن نادر گلچین خواننده پیشکسوت

این خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی طی چند روز اخیر در بخش مراقبت های ویژه نگهداری شده و پروسه درمانی او همچنان ادامه دارد. وی شهریور ماه سال گذشته نیز به دلیل بیماری ریوی و قلبی در بیمارستان بستری شده بود.

نادر گلچین از خوانندگان قدرتمند موسیقی ایرانی محسوب می شود که آثاری چون یوسف گم گشته ، مرغ سحر، ناوک مژگان، قصه شهر عشق، مسبب، من دیگه بچه نمیشم و آلبوم های گریز، نفس باد صبا، زلف بنفشه را اجرا کرده است.

وی در سال 1315 در رشت متولد شده است. نادر گلچین در سال 1339 به تهران آمد و فعالیت های هنری خود را در اداره هنرهای زیبا و وزارت فرهنگ و هنر آغاز کرد. اولین برنامه خود را با ارکستر محمود تاج بخش اجرا کرد و تا سال 1354 در این اداره به ترتیب با ارکسترهای فرامرز پایور، عباس خوشدل، عبدالکریم مهرافشان، عماد رام و مصطفی پورتراب ادامه همکاری داد.

او در سال 1350 همکاری خود را با رادیو ایران شروع کرد که تا سال 1362 این همکاری ادامه پیدا کرد. گلچین در برنامه های مختلف رادیو، به ویژه برنامه گلها فعالیت چشمگیری داشت و با هنرمندانی چون فرامرز پایور، منصور صارمی، پرویز یاحقی، حبیب اله بدیعی، علی اصغر بهاری، جلیل شهناز، فرهنگ شریف، فضل اله توکل، جهانگیر ملک، امیرناصر افتتاح، محمد اسماعیلی، آبتین اجلالی و منصور نریمان همکاری کرد.

از کارهای او که بسیار مورد استقبال شنوندگانش واقع شد، اجرای آهنگ «آمد نوبهار» اثر مهدی خالقی بود که به رهبری فرهاد فخرالدینی بازسازی و با گروه کر رادیو اجرا شد

بیماری نادر گلچین پدر مرجانه گلچین چیست؟

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از ایلنا / م.ف
وبگردی