شماره حساب بانکی

5 میلیون شماره حساب بانکی مخدوش مسدود شد

تاریخ انتشار : 12 تیر 1398کد مطلب : 62704زمان مطالعه : 2 دقیقه
علی مویدی رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از شناسایی 6 میلیون شماره حساب بانکی مخدوش خبر داد و صحبت هایی در رابطه با این موضوع کرد.

5 میلیون شماره حساب بانکی مخدوش مسدود شد

علی مویدی در نشستی خبری که هم اکنون در حال برگزاری است، اظهار داشت:با تلاشی که صورت گرفت در ایام اخیر دیگر شاهد خروج کالاهای اساسی از کشور نبوده ایم.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به مبارزه با قاچاق پوشاک، گفت:سال پیش واردات پوشاک ممنوع بود و شاهد ارتقای تولید پوشاک در کشور بودیم و امروز برند تولیدات به صورتی شده است که تمایل به قاچاق کاهش یافته است.

وی ادامه داد:اگر از ورود کالاهای کامل به کشور جلوگیری کنیم، شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

مویدی به رجیستری تلفن همراه اشاره کرد و افزود:با همکاری دستگاه های مربوطه شاهد رجیستری تلفن همراه بودیم. اگرچه مافیا کارشکنی های زیادی کرد اما در این مسیر گام های خوبی برداشتیم و امروز شاهد برقرار بودن ارتباط گمرک و ناجا در جهت احقاق حق دولت هستیم و راه را بر قاچاقچیان بستیم.

وی همچنین با اشاره به شفاف سازی فرایند تجارت و اقتصاد کشور، گفت:در سال 92 شاهد فعالیت 6 میلیون شماره حساب مخدوش در کشور وجود داشت که در بحث پولشویی و قاچاق فعال بودند؛ در طی این سال ها تلاش شد و بیش از 5 میلیون شماره حساب را شناسایی و مسدود کردیم. امروز شماره حسابی نداریم که مربوط به فردی باشد که مظنون است.

این مقام مسئول اظهار داشت:همچنین بیش از 3 میلیون شماره حساب برای افراد حقوقی بود که از این تعداد بیش از 2 میلیون شماره حساب مسدود و 700 هزار شماره هم پالایش و در اینده نزدیک تعیین تکلیف می شود.

وی افزود:از سویی دیگر 582 هزار حساب بانکی فاقد شماره فراگیر اتباع بیگانه که با تخلف بانک ها و افراد باز شده بودند همگی مسدود شد و کمتر از 10 هزار شماره حساب باقی مانده است.

مویدی گفت:در این راستا دستگیری هم داشتیم.

 

انتهای پیام/ح.ب

 

5 میلیون شماره حساب بانکی مخدوش مسدود شد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : سیستم بانکی
وبگردی