خشکی واژن
متخصصان طب سنتی توصیه میکنند برای درمان خشکی واژن غذاهای خشک مثل برنج و سرخ کردنی­ها را کمتر استفاده کنید .

با طب سنتی خشکی واژن را درمان کنید

خشکی واژن یک اختلال شایع در میان زنان در سنین باروری است که با شروع دوران یائسگی در میان آنها تشدید میشود . خشکی واژن که بر اثر آتروفی واژن ایجاد می شود، وضعیت ناراحت کننده و دردناکی است که بسیاری از زنان از آن رنج می برند اما صحبتی درباره آن نمی کنند.

خشکی واژن بر اثر کاهش سطح هورمون ها در زنانی که در دوران یائسگی قرار دارند، به تازگی ازدواج کرده اند و یا به طورکل واژن های تحریک پذیری دارند، ایجاد می شود.

خشکی واژن در زنان ناشی از التهاب دیواره های داخلی واژن است و به دلیل کاهش ترشح استروژن در بدن به وجود می آید. این عارضه بیشتر در دوران یائسگی شایع است و باعث بروز سوزش و التهاب در ناحیه واژن، نزدیکی جنسی دردناک و گاهی خونریزی بعد از انجام نزدیکی می شود. بیشترین شکایت بیماران ناشی از درد، سوزش و خارش ناحیه واژن به خصوص هنگام انجام رابطه جنسی است.

اصلی ترین دلیل خشکی واژن، کاهش ترشح استروژن است که عواملی نظیر یائسگی، زایمان، شیردهی، انواع شیمی درمانی ها و پرتودرمانی ها، برداشتن تخمدان با عمل جراحی، کشیدن سیگار و بروز اختلال در سیستم ایمنی بدن در کاهش سطح استروژن بدن مؤثر است.

تدابیر رفع خشکی واژن در طب سنتی

- غذاهای خشک مثل برنج و سرخ کردنی­ها کمتر استفاده کنید.

- از غذاهای آبکی مثل آش جو و سوپ بیشتر مصرف کنید.

خشکی واژن

خشکی واژن یک اختلال شایع در میان زنان است

- یک قاشق خاکشیر در یک لیوان آب جوش و کمی عسل صبح ناشتا میل کنید.

- یک مشت گل ختمی در آب جوش بریزید و پس از ولرم شدن در آن یک ربع هر روز بنشینید.

- غذاهای سودازا(مواد غذایی که باعث ایجاد خلط سودا در افراد می­شوند) مصرف نکنید.

مواد غذایی سودازا عبارتند از:
کلیه مواد غذایی سرد و خشک + مواد غذایی ذیل که هرچند دارای طبع سرد و خشک نیستند ولی خوردن آنها سودازا می باشد که باید از مصرف آنها نیز خودداری نمایند که عبارتند از:

بادنجان، چای، سیب زمینی، کلم بروکلی و انواع کلم ، فلفل دلمه ای، انواع ترشی و گوشت گاو، کنسرو، نوشابه و اکثر مواد غذایی کارخانه ای مخصوصاً آب میوه های صنعتی، فرآوردهای گوشتی مانند سوسیس، کالباس و همبرگر و هله ه­وله­ هایی همچون چیپس و پفک.

راهکار طلایی طب سنتی برای درمان خشکی واژن

3.9245
این مطلب مفید بود ؟19253
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سایت دکتر روازاده / م.ف
وبگردی