کشنده ترین انگل
میوه ها در مسیر پرورش و رشد بستر برخی از انگل ها و میکروب ها می شوند که با شستشو از بین می روند اما میوه هایی هم با داشتن کشنده ترین انگل خطری جدی برای سلاکتی ایجاد می کنند.

کشنده ترین انگل ها روی پوست خیار و توت فرنگی

توت فرنگی یکی از اولین نوبرانه های بهاری است که زود سر و کله اش پیدا و اغلب این موقع از سال زینت بخش سفره های ایرانی می شود اما در کنار طعم مطبوع و شیرین و خواص فوق العاده ی آن از جمله تقویت بینایی ، مقابله با ورم مفاصل و نقرس، بهبود عملکرد مغز، پایین آمدن فشار خون بالا و پیشگیری از بیماری های قلبی ، رعایت نکردن برخی نکات بهداشتی در مصرف این میوه می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد .

آشنایی و معرفی کشنده ترین انگل های میوه

کشنده ترین انگل

کشنده ترین انگل های میوه ها

دکتری انگل شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه در خصوص بیماری که از طریق توت فرنگی می تواند به انسان منتقل شود، گفت:با توجه به اینکه توت فرنگی یک میوه بوته ای است ، امکان پخش انگل اکینو کوکوس گرانو لوزوس از سگ در حال تردد از مزرعه بر روی آن وجود دارد .

این انگل شناس در خصوص بیماری که از طریق انگل اکینو کوکوس گرانو لوزوس به انسان منتقل می شود، می گوید:این انگل در روده سگ زندگی می کند و از طریق مدفوع آن به محصولات سطح مزرعه و پس از آن در صورت عدم رعایت بهداشتی در خصوص میوه به انسان منتقل می شود .

انگل برنجی شکل که در بدنتان دم می کشد

وی با اشاره به عوارض ورود این انگل به بدن انسان عنوان کرد:تخم این انگل شبیه به دانه های کوچک برنج است که به راحتی و با کمی دقت بر روی میوه ها و سبزیجات قابل مشاهده هستند .

کشنده ترین انگل

انگل برنجی کشنده ترین انگل داخل بدن

وی افزود:متاسفانه توت فرنگی به دلیل وجود نا همواری ها روی سطح آن به خوبی شسته نمی شود و می تواند موجب انتقال این انگل به بدن انسان شود .

اغلب در کبد جا خشک می کند

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه ورود این انگل موجب ایجاد کسیت هیداتید در نقاط مختلف بدن می شود، تصریح کرد:کیست هیداتید در درجه اول در کبد،و سپس در ریه و سایر نقاط بدن رشد می کند . با توجه به بخشی از بدن که این انگل برای رشد و نمو انتخاب می کند، دوره کومون متفاوت است. به طور مثال ممکن است 5 تا 10 سال فرد از وجود این کیست در بدن خود اطلاع نداشته باشد .

کشنده ترین انگل ها

کشنده ترین انگل های کبد

زبان این بیماری فقط درد است

ایشان در خصوص روش تشخیص وجود این انگل در بدن اظهار کرد:کیست هیداتید با گذشت زمان سنگین و به عضوی از بدن فشار وارد می کند .  فشاری که کیست هیداتید بر روی عضو بدن وارد می کند اغلب درد زیادی را به همراه دارد که از نشانه های رشد این انگل محسوب می شود .

نسخه ای که یک انگل شناس می پیچد

این انگل شناس در خصوص روش های درمان این کیست ها در بدن عنوان کرد:دو روش درمانی جراحی و استفاده از دارو برای درمان کیست هیداتید به کار می رود که اغلب دارو درمانی زمان بر و همراه با عوارض است .

وی ادامه داد:بسیاری از بیماران از جمله زنان باردار، افراد مسن و افراد دیابتی نمی تواند از روش دارو درمانی برای حذف این کیست ها استفاده کنند چرا که می تواند عوارض جبران ناپذیری برای آنها داشته باشد .

خیار وگوجه هم از این غافله عقب نیستند

خیار و گوجه هم از جمله گیاهان بوته ای هستند که احتمال وجود این انگل بر روی آنها زیاد است اما به دلیل سطح صاف و شست وشوی آسان ، این انگل به راحتی از روی آن شسته می شود .

وی در پایان توصیه کرد:باید در شست وشوی میوه توت فرنگی که سرشار از خاصیت است بیشتر دقت کنیم تا از ابتلا به این بیماری در امان بمانیم .

کشنده ترین انگل ، شناخت کشنده ترین انگل روی میوه

4.594
این مطلب مفید بود ؟859
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
برچسب : انگل
وبگردی