خواب

نحوه صحیح بیدار کردن کودک از خواب

کد مطلب : 37566زمان مطالعه : 2 دقیقه
بیدارکردن کودک در هرسنی باید به آرامی انجام شود چراکه نحوه بیدار کردن از خواب بر رفتار کودک در طول روز تاثیر میگذارد.

ترفندهای بیدار کردن کودک از خواب

خواب برای سلامتی بسیار مهم است و برای نوزادان از اهمیت بیشتری برخوردار است. خواباندن نوزاد خیلی سخت است اما با تغییر مداوم الگوی خواب در نوزادان، بیدار کردن نوزاد خوابیده بدون این که گریه کند، می تواند یک وظیفه ی مهم باشد. سعی کنید به هنگام بیدار کردن او، مهربان، ملایم و صبور باشید.مراحل اولیه ی مادری هم برای مادر و هم برای نوزاد سخت و دشوار است. در طول این مرحله، بزرگ ترین و باید بگویم تنها نگرانی، سلامت نوزاد است. وقتی نوزاد تازه به دنیا می آید، بیشتر می خوابد تا بیدار باشد. وقتی نوزاد رشد می کند، تغییری در الگوهای خواب و عادات او به وجود می آید. اما بیشتر نوزادان بر عکس ریتم شبانه روزی کار می کنند و دوست دارند بیشتر طول شب را بیدار بمانند و در طول روز بخوابند.
خواب مهم است و طبق گفته ی متخصصان سلامت، خواب تا وقتی که سالم باشد و بر تغذیه و غذا دادن کودک تأثیر نگذارد، خوب است.

بیدارکردن کودک در هرسنی باید به آرامی انجام شود سعی کنید در نحوه خوابیدن و بیدارشدن فرزندتان تجدید نظر کند با توجه به بازگشایی مدارس بهتر است سعی کنید ساعت خواب انها را تنظیم کنید این امر در الگوی خواب روزانه آن ها تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت سعی کنید با لحنی آرام آن ها را از خواب بیدار کنید تا به مدرسه بروند.

یک روان شناس و مشاور بیان کرد:تغییر ساعت خواب دانش آموزان خصوصاً پایه های پایین تر و بیدارکردن آن ها در ایام مدرسه یکی از مشکلات والدین است که در نتیجه موجب دیر رسیدن آن ها به مدرسه می شود و در این بین رفتار پدر و مادر و زود خوابیدن آنها باعث ایجاد الگو پذیری مثبت برای فرزندان است.

بیدار کردن از خواب

بیدارکردن کودک در هر سنی باید به آرامی انجام شود

وی در ادامه بیان کرد:والدین باید وانمود کنند که خودشان خواب هستند و اگر فرزند خوابش نمی برد از وی بخواهید گرچه به این کار تمایل ندارد، اما در تخت خود بماند و در صورتی که کودک تنهایی در اتاق تاریک خود می ترسد فقط یک چراغخواب برایش روشن کنید، پس از مدتی کودک به این روال عادت می کند و خودش سرساعت مشخص می خوابد.

در مورد بیدار کردن کودک نیز بهتر است از یک ساعت زنگ دار، البته با نظارت و تنظیم آن توسط والدین استفاده شود و صبح زمانی که ساعت زنگ خورد صبر کنید تا کودک از خواب بیدار شود و آن را قطع کند و اگر نشد او را آرام تکان دهید و بگویید که زمان خواب تمام شده است.

این روان شناس در پایان گفت:روزهای اول ممکن است فرزندتان کمی به سختی از خواب بیدار شود اما باید توجه داشت که هرگز نباید وی را با اضطراب از خواب بیدار کنیم و مدام به کودک نگویید که مدرسه دیر شد، زیرا رفتن به مدرسه برای وی به یک تجربه پر استرس تبدیل می شود.

نحوه صحیح بیدار کردن کودک از خواب

2.617
این مطلب مفید بود ؟98
برگرفته از خبر فارسی / م.ف
برچسب : خواب کودک
وبگردی