تغییر فونت کروم

آموزش تغییر فونت گوگل کروم

کد مطلب : 13483زمان مطالعه : 2 دقیقه
تا به حال حتما به این فکر کرده اید که فونت مرورگر کروم کمی زننده است. از این رو در این مطلب از نمناک ما قصد داریم شما را با نحوه تغییر فونت کروم آشنا سازیم.

نحوه تغییر فونت کروم

مرورگر کروم همراه یکی از محبوب ترین و در عین حال امن ترین مرورگرهای جهان می باشد که متعلق به مجموعه گوگل است و هر یک از ما برای جستجوهای روزمره خود، بی شک از این مرورگر حرفه ای و کاملا ایمن استفاده می کنیم. از این رو این مرورگر دارای قابلیت های متعدد و فراوانی است که می تواند نیاز هر کاربری را با هر رینج سنی با سرعت سرچ بالای خود برطرف کند.

از این رو فونت فارسی گوگل کمی زشت و ناخوشایند می باشد که می تواند احساس بدی به هر یک از ما بدهد. برای مثال وقتی ما شروع به نوشتن در برنامه ورد مایکروسافت آفیس می کنیم، فونت ابتدایی و دیفالت آن واقعا حس بدی دارد و شخصا همیشه ابتدا فونت را تغییر می دهم و سپس اقدام به نوشتن می کنم!

با این وجود آیا روشی برای تغییر فونت گوگل وجود دارد؟! خوشبختانه بله! مجموعه فونت ایران، که یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مجموعه ها در زمینه فونت فارسی می باشد، افزونه ای را متناسب با نیازهای کاربر عرضه کرده است که به کمک این افزونه می توانید به راحتی اقدام به تغییر فونت گوگل کروم خود کنید! واقعا کمک بزرگی هستش! در ادامه این مطلب با این افزونه بیشتر آشنا خواهید شد.

آموزش تغییر فونت گوگل کروم

1- با کلیک بر روی لینک زیر، افزونه تغییر فونت کروم را دانلود و نصب کنید.

افزونه فونت کروم

2- بعد از نصب افزونه، آیکون کوچکی در بالا سمت راست مرورگر شما به نام "Fontiran Font Changer" افزوده خواهد شد که می توانید این افزونه را کنترل و مدیریت کنید. برای مثال می توانید محدودیت هایی را برای این برنامه در نظر بگیرید. مثلا این افزونه در سایت هایی همچون گوگل ترنسلیت، اینستاگرام، لینکدین، گوگل و... فعال باشد و بجز این سایت ها همگی غیر فعال باشند. این یکی از مزیت های افزونه فونت ایران است.

فونت فارسی

توجه : عکس زیر متعلق به قبل از نصب افزونه می باشد؛

فونت فارسی

اما بعد از نصب افزونه شاهد این تفاوت خواهید بود؛

فونت کروم

توجه 2 : سرعت افزونه بالا است و تنها در چند صدم ثانیه می تواند تغییرات لازم را اعمال کند.

افزونه کاربردی و جالب تغییر فونت گوگل کروم

3.249
این مطلب مفید بود ؟3118
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی