عوارض بستن سينه بند
عوارض بستن سینه بند نامناسب بسیار خطرناک است و سلامتی شما را به خطر می اندازد پس سعی کنید با رعایت این نکات سلامتی خود را حفظ کنید.

 عوارض استفاده از سینه بندهای نامناسب بر روی سلامتی

بسیاری از خانم ها متاسفانه از سینه بندهایی با اندازه های نامناسب استفاده می کنند . پوشیدن سینه بندهای نامناسب در طولانی مدت به بافت پستان آسیب رسانده و موجب ابتلا به سرطان پستان خواهد شد . اگر نمی دانید انتخاب نا مناسب سینه بند چه تاثیرات بدی در سلامتی می گذارد ، با این بخش از نمناک همراه شوید .

فشار به کمر به علت استفاده از سینه بند تنگ

سینه بندهایی را انتخاب نمایید که بندهای تنگ نداشته باشد :

 زیرا سینه بندهایی که داراری بندهای پشتی تنگی هستند ، به کمر فشار وارد می کنند و در درون بدنتان فرو می روند و سبب برجسته شدن توده های چربی بر پشت بدن و قرمز شدن پشت می شود ، اینگونه سینه بندها نه تنها بر روی سلامت تاثیر گذارند بلکه ظاهر را نیز نا زیبا نشان می دهند پس بهتر است سینه بندی با اندازه ی بند بزرگتر را انتخاب کنید . همچنین استفاده از سینه بند تنگ سبب ایجاد فشار به گردن و کمر مخصوصا در خانم هایی که سینه های بزرگی دارند می شود .

 بستن سینه بند

فشار به شانه ها به علت انتخاب سینه بندهایی با بند تنگ

بندهای شانه ای سینه بند 20% مسئولیت پشتیبانی از سینه را بر عهده دارند و بندهای پشتی 80% این مسئولیت را برعهده دارند . در صورت فرو رفتن بندهای شانه ای به درون شانه هایتان بند پشتی سینه بند های شما شل است زیرا فشار زیادی بر بندهای شانه ای قرارمی گیرد . میان این دو بند بهتر است تناسب 80 به 20 برقرار باشد .

آسیب به بافت سینه به علت انتخاب بد سینه بند

انتخاب سینه بند نا مناسب سبب می شود که تبادل هوا در دو طرف سینه بند وجود نداشته باشد و به بافت سینه آسیب وارد گردد .

سرطان پستان به علت پوشیدن سینه بند در خواب

پوشیدن سینه بند در خواب سبب ابتلای خانم ها به سرطان پستان خواهد شد و شانس ابتلا را تا 70 درصد افزایش می دهد .

همچنین سوتین تنگ سبب مختل شدن گردش خون طبیعی سینه شده و همچنین با پوشیدن سینه بند تنگ در بافت سینه بر خلاف جهت قفسه سینه فشار ایجاد می شود و سموم در خلاف جهت حر کت کرده و به سمت سینه باز می گردند که این دلایل ، ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد .

سینه بند تنگ

افتادگی سینه ها از عوارض پوشیدن سینه بند نا مناسب

اگر برای بزرگتر نشان دادن سینه ها و یا کوچک نشان دادن آنها از سینه بندهایی با سایزهای بزرگتر و یا کوچکتر استفاده نمایید . این کار منجر به افتادگی سینه ها و بد فرم شدن آنها و اشکال در غدد شیردهی در طولانی مدت خواهد شد .

بروز جوش های پوستی عوارض پوشیدن سوتین تنگ

اگر به مدت طولانی از سینه بندهای تنگ استفاده کنید ، جوش های پوستی ایجاد می شوند و ممکن است به عفونت مبتلا شوید .

فشار بر روی دیافراگم

یکی از عوارض پوشیدن سینه بندهای تنگ ، ایجاد فشار بر روی دیافراگم است. این فشار در طولانی مدت تاثیرات منفی بر دستگاه گوارش می گذارد .

اثرات منفی بر روی عصب لنفاوی

برداشت مایع بینابینی از بافت ها و جذب و انتقال اسیدهای چرب و چربی ها بر عهده عصب رگهای لنفاوی می باشد . پوشیدن سوتین تنگ با تاثیر منفی بر این اعصاب سبب مختل شدن کار آن می شود .

علت عفونت و قارچ سینه و خارش های پوست پستان

یکی از علت های ابتلا به قارچ و عفونت پستان و خارش آن انتخاب سینه بند نا مناسب است . اگر سینه بند شما تنگ باشد و یا جنس آن طوری باشد که سببب عرق کردن سینه های شما شود ، سینه های شما دچار خارش می شود و ممکن است مبتلا به قارچ شوید زیرا شرایط گرم و تاریک و مرطوب به رشد قارچ کمک می کند .

از دیگر علت های عفونت های قارچی اطراف سینه نوعی مخمر است .

درما توفیت نیز ازعلت های دیگر این عفونت می باشد .

این خطرات در زنانی که سایز سینه بزرگتری دارند و یا در منطقه ای زندگی می کنند که دائم در حال عرق کردن می باشند ، بیشتر است .

نکته دیگر این است که عفونت های قارچی در برخی نقاط دیگر بدن با خاراندن آن ممکن است به ناحیه سینه منتقل شود.

از نشانه های ابتلا به عفونت و قارچ ، قرمزی، خارش زیر سینه ها و رنگ پریدگی پوست و ترک پوست می باشد .

برای درمان عفونت و قارچ سینه پس از انتخاب یک لباس زیر مناسب و رعایت بهداشت به پزشک مراجعه نمایید و هیچگاه لباس های زیرتان را با دوستانتان تعویض نکنید.

عفونت و قارچ

عوارض سینه بند فنردار

در سینه بندهای فنر دار برای شکل دهی بهتر به گودی ها از فنر استفاده می کنند . این نوع سینه بندها را دائمی و طولانی مدت استفاده نکنید زیرا به پستانها فشار وارد کرده و سبب ایجاد سرطان می شود.

در انتخاب سینه بند موارد زیر را رعایت کنید :

  • سینه بند نخی باشد.
  • تهیه شده از مواد با کیفیت باشد.
  • قابل شستشو باشد تا آب نرود و تغییر سایز ندهد.
  • سبب عرق کردن شما نشود یعنی جنس آن را به درستی انتخاب کنید .
  • رد آن روی بدن باقی نماند و و پوست بدن شما را کبود یا قرمز نکند.
  • سایز آن به درستی انتخاب شود .

کلام آخر :

اگر فکر می کنید پوشیدن سوتین در هنگام خواب منجر به پیشگیری از افتادگی سینه تان می شود، تنها با این کار در سلامتی خود عوارضی ایجاد کرده اید و شانس ابتلا به سرطان را بالا برده اید . اگر می خواهید از این عوارض جلوگیری نمایید سعی کنید ، سینه بند مناسبی را برای روز خود انتخاب کنید .

وقتی سینه بند شما بیمارتان می کند !

4113
این مطلب مفید بود ؟9122
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی