شناخت کامل همسر

شیوه شناخت کامل همسر در 3 سال

کد مطلب : 65540زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرایند شناخت کامل همسر، پروسه ای طولانی است که مراحل تکمیلی آن در ایام تا سه سال پس از ازدواج اتفاق می افتد.

تداوم زندگی زناشویی با شناخت کامل همسر پیش از ازدواج

انتخاب همسر، یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین انتخاب زندگی هر فرد است، برای انتخاب همسر شناخت کامل همسر از اهمیت ویژه ای برخوردار است .در این مطلب توضیحات بیشتری در رابطه با شناخت کامل همسر قبل از ازدواج ارائه می کنیم.

اهمیت فرآیند شناخت کامل همسر پیش از ازدواج

بسیاری از مشکلاتِ پس از ازدواج که منجر به طلاق و شکست می شود، به روزگار قبل از ازدواج و به مرحله انتخاب بر می گردد .یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان قبل از ازدواج، شناخت مطمئن همسر آینده شان است و این جا نقطه تمرکز نگرانی های دختران و پسران است... اما اکثرا از این آسان ترین، کم هزینه ترین و درست ترین شیوه، غفلت می کنند! این راهکار مطمئن «حذف موارد اشتباه و نادرست در گام نخست» است .
اساساً فرایند شناخت کامل همسر و هم زبانی و تفاهم با او، پروسه ای طولانی دارد و مراحل تکمیلی آن در ایام پس از ازدواج (بین 6 ماه تا 3 سال پس از ازدواج وتشکیل خانواده) اتفاق می افتد و در آن مدت نباید به انتظار معجزه نشست، چون ازدواج با برخی افراد ریسک بسیار زیادی دارد و از آغاز آشنایی قابل پیش بینی است و صرف ابراز علاقه یا... چیزی را عوض نمی کند. آن گونه ازدواج ها در تمام موارد به شکست (اعم از طلاق و جدایی و سردی روابط و...) منجر می شود. راهکار عاقلانه و مطمئن، حذف انتخاب های نادرست است .

شناخت کامل همسر

پیامد های عدم شناخت کامل همسر 

جوانی و فرصت های ناب و البته زودگذر آن قابل برگشت نیست .
با این افراد اصلا ازدواج نکنید :
1. معتاد (مگر ترک انگیزه ای کند و دیگر معتاد به حساب نیاید)
2. بیمار روانی (بیماری که ارتباط اش را با واقعیت از دست داده، یا کاملا درمان نشده)
3. بی دین و لامذهب ( رعایت این توصیه برای تمام افراد بشر با هر دین و مذهبی مفید است)
4. بداخلاق و تندخو (کسی که اخلاق اش قابل پیش بینی نیست)
5. مادی و بخیل
6. مجرم خو، تبه کار و خلاف کار
7. دوست باز افراطی (و مطلقا بی تمایل نسبت به خانواده)
8. بیکار و علاف
9. زن زیبا از خانواده فاسد
10. بچه ننه (شدیدا وابسته به مادر و خانواده)

شناخت کامل همسر

تداوم زندگی مشترک با شناخت کامل همسر

معیارهای اصلی و کلیدی برای ازدواج
معیارهای اصلی، آن دسته از ملاک هایی هستند که وجودشان برای یک زندگی موفق و رسیدن به کمال حتماً لازم است و این معیارها عبارتند از :
الف. تدیّن :
یکی از مهمترین معیارهای انتخاب همسر تدین و ایمان است. انسان متدین به علّت ترس از خدا و عاقبت کارش دست تعدّی به همسر خویش دراز نمی کند، مگر اینکه متدین حقیقی نباشد .
ب. اخلاق نیک :
منظور از اخلاق نیک «صفات و ویژگی های پسندیده در نظر عقل و شرع» است. از جمله مصداق های اخلاق نیک خوش خلقی، حق پذیری، تواضع، راست گویی، خوش بینی، وقار و متانت، مهربانی، گذشت، ادب، نرم خویی، وفاداری و سخاوت است . اخلاق نیک نه تنها از بهترین مزایای یک همسر شایسته است، بلکه از مزایای واقعی هر انسانی به شمار می آید.

ج. شرافت خانوادگی :
یکی از ملاک های انتخاب همسر اصالت خانوادگی است. منظور از شرافت خانوادگی، شهرت و ثروت و موقعیت اجتماعی نیست، بلکه مراد نجابت و پاکی، تدین و تقوای خانواده است.

شیوه شناخت کامل همسر در 3 سال

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از الو دکتر ، فارس / ف
وبگردی