فیلم های مبتذل
یکی از مهم ترین دلایل علاقه و تمایل مردان متاهل به دیدن فیلم های مبتذل سردی در رابطه و کمبود محبت می باشد که باید با تقویت رابطه زناشویی از پیامدهای آن جلوگیری کنید.

تاثیر فیلم های مبتذل در زندگی زناشویی

به طور یقین فهمیدن این موضوع که همسرتان به طور پنهانی فیلم های مبتذل مشاهده می کند شما را ناراحت کرده و تجربه ای استرس زا محسوب شود. البته برخی از مردان از سر کنجکاوی به دیدن فیلم یا عکس مستهجن گرایش دارند اما روانشناسان معتقدند که تبدیل شدن این گرایش به عادت می تواند نوعی اعتیاد باشد.

افرادی که با مشاهده همسرشان در حال تماشای تصاویر مبتذل مواجه می شوند اغلب احساس شوک، ناامیدی و حتی خیانت می کنند؛ زیرا تماشای این تصاویر را معادل خیانت می دانند.

از نظر علمی، یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمون های جنسی، نگاه است. نگاه به نامحرم هر چند بدون هدف باشد می تواند زمینه تحریک شهوت انسان را هنگام و یا بعد از تماشای آن ایجاد کند.

تماشای فیلم های مبتذل می تواند بنیان خانواده ها را فرو ریزد و احترام میان زوج ها را از بین برد، در نتیجه بی علاقگی به رابطه زناشویی، نارضایتی، یأس و ناامیدی در زندگی مشترک زوجها ایجاد می شود.

تماشای فیلم های مبتذل

علائم اعتیاد به تماشای فیلم های مبتذل

بسیاری از علائم می تواند اعتیاد همسرتان را به تماشای فیلم های مبتذل و مستهجن نشان دهد. برخی از این علائم شامل موارد زیر می باشد:

 1. تماشا کردن فیلم های پورن به طور مخفیانه و به دور از چشم شما
 2. عادت کردن به دیدن فیلم های مبتذل به طور که مانع از انجام مسئولیت های روزانه شده و رفتارهای عادی همسرتان را تحت تاثیر قرار داده است.
 3. اختلال در عملکرد جنسی همسرتان مانند زود انزالی یا ناتوانایی جنسی
 4. ادامه دادن به تماشای فیم های جنسی حتی در صورتی که شغل و روابط های خود را از دست بدهد.
 5. ترجیح دادن فیلم های غیر اخلاقی به داشتن رابطه جنسی با شما
 6. خود ارضایی همسرتان
 7. تماشای بی رویه و فراتر از روال عادی فیلم های بد و مبتذل
 8. تغییر رفتار همسرتان، مثلا تندخویی و پرخاشگری بعد از تماشای فیلم های مبتذل

دیدن فیلم مبتذل توسط همسر

علت تماشای فیلم مبتذل توسط مردان

 • نیاز به محبت غیرجنسی
 • رابطه خیالی با معشوق جذاب
 • احساس تنهایی و کمبود محبت

تماشای فیلم های مبتذل که شامل تصاویر صمیمیت جنسی است به سادگی می تواند سبب تمایل به خلق روابط پاراسوشال (ارتباط خیالی با معشوق خیالی) شود. همچنین ارگاسم ناشی از خود ارضایی باعث ترشح هورمون های مرتبط با دریافت محبت ازجمله دوپامین، پرولاکتین و اکسی توسین خواهد شد. بنابراین ممکن است برخی از افراد متاهل در پاسخ به کمبود دریافت محبت از سوی همسرشان به شکل پنهانی فیلم مبتذل تماشا کنند.

دیدن فیلم مستهجن

سایر دلایل تماشای فیلم های مبتذل:

محققان در مطالعه ای که روی 357 داوطلب در ارتباط با تمایل به مشاهده تصاویر مبتذل انجام دادند، نتایج زیر را دریافت کردند:

 • افراد به دلیل آزاد کردن تنش های جنسی، فرار از تنهایی و ایجاد روابط عاشقانه خیالی به تماشای فیلم مبتذل علاقه مند هستند.
 • آنها برای مقابله با موقعیت هایی که دچار کمبود محبت می شوند به تماشای فیلم مبتذل روی می آورند.
 • با تمام این تفاسیر تماشای فیلم های مبتذل به صورت پنهانی می تواند نشان دهنده مشکلاتی در رابطه زوج ها باشد، در نتیجه باید مشکلات رابطه بررسی شود.

علائم اعتیاد به فیلم مبتذل

راههای دور ماندن از پیامدهای وحشتناک فیلم های مبتذل در رابطه زناشویی

تقویت رابطه خود با همسرتان

با اینکه تماشای فیلم های مبتذل می تواند منجر به کم شدن محبت و سردی روابط زناشویی شود اما باید توجه داشت که یکی از دلایل مهم دیدن چنین فیلمها و تصاویری، سرد بودن روابط میان زوجها است. بنابراین پیشقدم شدن شما برای ایجاد رابطه در زمانی که احساس می کنید همسر یا خودتان به رابطه نیاز دارید می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند.

بازگو کردن پیامدهای رفتار همسرتان به او

از فواید تغییر رفتار با همسرتان صحبت کنید زیرا می تواند از جنبه های مختلف عاطفی، سلامتی و ... برای شما موثر باشد. به طور مثال به همسرتان بگوئید :" اگر به جای دیدن تماشای فیلم های مبتذل به من توجه و محبت بیشتری کنی، احساس نزدیکی و صمیمیت من نیز بیشتر می شود در غیر اینصورت روابط ما روز به روز سردتر خواهد شد."

تقویت رابطه زناشویی

زود قضاوت نکردن

با اینکه تماشای این تصاویر به طور کلی اشتباه است اما اگر همسرتان را در حال تماشای فیلم مبتذل مشاهده کردی سریع قضاوت نکنید؛ به جای این کار شرایط همسرتان را بررسی کنید.

شما زمانی باید این موضوع را مشکل بدانید که همسرتان به تماشای این فیلم ها وابستگی پیدا کند، در کار او اختلال ایجاد شود، ارتباط جنسی شما با یکدیگر کم و یا قطع شده باشد، زمان کمتری در کنار شما فرزندان سپری کند و یا درخواست های غیر معقولی در رابطه جنسی از شما داشته باشد. در این صورت نیاز به بررسی بیشتر مشکل همسرتان احساس می شود.

بیان احساسات

احساسات خود را صریح و روشن بیان کنید و به جای تهدید یا سرزنش کردن به همسرتان با لحنی آرام بگوئید:«وقتی فیلم های مبتذل نگاه می کنی احساس می کنم داری منو نادیده می گیری، به همین دلیل احساس یأس و ناامیدی می کنم».

برای خودداری از سرزنش نیازهای خود را به همسرتان بگوئیدو فقط واقعیت های رفتار همسرتان را توصیف کنید. به طور مثال به همسرتان بگوئید:« دوست دارم به جای دیدن فیلم های مبتذل، وقتتو با من بگذرونی».

فیلم های مبتذل ؛ چرا همسرم اینقدر نگاه میکنه؟

3.419
این مطلب مفید بود ؟136
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی