تاثیر رابطه زناشویی بر وزن
از جمله تاثیرات رابطه زناشویی بر بدن کاهش یا افزایش وزن است با اینکه این عمل باعث سوزاندن کالری میشود ولی ازدواج باعث چاقی می شود.

تاثیرات جالب رابطه زناشویی بر کاهش یا افزایش وزن

از فواید رابطه جنسی بسیار گفته ایم که چه تاثیراتی در سلامت جسم و روح دارند حالا نوبت به پاسخ این سوال می رسد که آیا رابطه زناشویی در سوزاندن چربی و تناسب اندام چه نقشی دارد؟ 

آیا داشتن بیش از حد رابطه جنسی می تواند تاثیری در به دست آوردن یا از دست دادن وزن داشته باشد؟ رابطه جنسی واقعا می تواند به افزایش یا از دست دادن وزن منجر شود؟ خب، اختلاف نظر زیادی در مورد تاثیر رابطه جنسی بر بدن وجود دارد با این حال، تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد داشتن رابطه جنسی بیش از حد موجب افزایش وزن در میان زنان می شود.

از سوی دیگر، دیدگاه هایی وجود دارند که می گویند رابطه جنسی به سوختن کالری ها کمک می کند بنابراین اجازه دهید در بخش سلامت نمناک دو جنبه را به طور جداگانه بررسی کنیم.

 چاقی بعد ازدواج

رابطه زناشویی چه تاثیری بر وزن می گذارد؟

افزایش میل جنسی و تاثیرش بر وزن:

دلیل این افزایش وزن می تواند هورمون "پرولاکتین" باشد. این باعث تحریک عشق و تولید شیر می شود. سطح هورمون در خون افزایش می یابد، به ویژه هنگامی که به ارگاسم پس از رابطه جنسی رسیده است.

با این حال، اعتقاد مشترک است که اغلب افراد پس از ازدواج چاق می شوند.

نه تنها زنان، بلکه مردان پس از ازدواج نیز وزن زیادی را به دست می آورند. اما دانشمندان بر این باورند که هیچ ارتباطی با رابطه جنسی ندارد، زیرا هیچ دلیل فیزیولوژیکی برای اثبات آن وجود ندارد.

پس از ازدواج افراد احساس امنیت میکنند و با شرکای زندگی خود با خوشحالی زندگی می کنند. این دلیل در نظر گرفتن افزایش وزن در افراد است. 

تحقیقات نشان می دهد که در مقایسه با روابط افراد، مجرد ها کمتر غذا می خورند. پس از ازدواج، زوج ها وعده های غذایی خود را با هم مصرف می کنند و کالری مصرفی به طور طبیعی بالا می رود.

محققان همچنین می گویند که یک رابطه شاد و امن می تواند اشتها را افزایش دهد.با این وجود، مردان و زنان ممکن است آگاه نباشند که به دلیل رابطه شاد با آنها بیش از حد معمول غذا می خورند.

از این رو، برای اطمینان از اینکه پس از ازدواج به وزن بیش از حد نرسیده اید، رژیم غذایی خود را کنترل کنید. یک رژیم سالم و کمی تمرین منظم، به شما کمک می کند تا بتوانید به شکل و فرم خوبی باقی بمانید.

رابطه زناشویی و کاهش وزن:

ارقام و تحقیقات نشان می دهد که به طور متوسط 100 کالری در 30 دقیقه رابطه پرشور سوزانده می شود. بنابراین هر چه در رختخواب فال تر باشید، بیشتر وزن کم خواهید کرد.

بر اساس تحقیق دیگری، میزان استرس در قلب مردان متاهل جوان در طول رابطه جنسی معادل بالا رفتن از دو طبقه راه پله است. در طول رابطه جنسی، ضربان قلب تا 130 برابر می شود که مشابه فعالیت بدنی متوسط است.

رابطه زناشویی همچنین باعث کاهش میل به چربی و کربوهیدرات می شود، زیرا کورتیزول، هورمون اضطراب بالا است که می تواند با داشتن رابطه جنسی منظم ، کنترل شود.

لاغری بعد ازدواج

تاثیرات رابطه زناشویی بر کم کردن وزن

چگونگی از دست دادن وزن با داشتن رابطه جنسی:

وزن سالم بخشی از زندگی سالم است.نگه داشتن وزن سالم، باعث سلامت استخوان ها، ریه ها و باقی اندام های بدن خواهد شد. ممکن است حتی سرطان را دفع کند. طبق گزارش وزارت بهداشت و خدمات انسانی، فعالیت بدنی بخش مهمی از حفظ وزن سالم،و از دست دادن وزن اضافی است.

HSS حداقل 150 دقیقه تمرین شدید متوسط را هر هفته توصیه می کند، اما کمتر از 25 درصد بزرگسالان موفق به انجام این هدف می شوند. خب در کل، رابطه جنسی برای سلامتی ما خوب است، کالری ها را می سوزاند، و ما را خوشحال می کند.

طبق یک مطالعه اخیر، بعید است که به میزان یک ورزش سنگین چربی بسوزانید، اما به هر حال تاثیر بسزایی خواهد داشت. محدوده کالری سوزانده شده در طول رابطه جنسی بسیار متفاوت بوده است.

مردان 13 کالری و زنان 11.6، در حالی که در بالای این محدوده، مردان 306 کالری و زنان 164 کالری را سوزاندند، که این میزان بیشتر از نیم ساعت پیاده روی کردن است. 

شاخص توده بدن (BMI) برای مردان بین 19.5 تا 31 سالگی متغیر بود و مردان زیادی در رده اضافه وزن و چاقی قرار داشتند. برای زنان، دامنه آن از 16.9 به 26.6 بود، به این معنی که برخی از زنان دارای وزن کم و بعضی اضافه وزن بودند. 

این مطالعه هیچ چیز در مورد وزن شرکت کنندگان را در طی 4 هفته که در آن شرکت داشتند، نشان نمی دهد.

اما اگر به فکر کاهش وزن هستید، ورزش بیشترین تاثیر را خواهد داشت. محققان دریافت کرده اند که زنان با سه جلسه تمرین در طول هفته، معادل 3400 کالری می سوزانند.

مدیریت وزن

تاثیر روابط زناشویی بر لاغری و افزایش وزن

مدیریت جنسی و وزن

احتمالا این بستگی به این دارد که چگونه رابطه جنسی را به برنامه شخصی خود متصل کنید. پیدا کردن زمان برای رمانتیک بودن به نظر می رسد آسان است، اما واقعیت عجیب و غریب از زندگی پر مشغله آن را برای برخی دیگر غیر ممکن و سخت کرده است.

با این حال، لازم به ذکر است که رابطه جنسی مزایای سلامتی فراوانی دارد که یکی از آناه کمک به متعادل نگهداشتن وزن بدن است. 

حرف آخر درباره تاثیر رابطه زناشویی بر وزن

در پاسخ به سوال که رابطه جنسی چاق می کند یا لاغر باید بگوییم رابطه زناشویی کالری می سوزاند اما میزان آن بستگی به کیفیت رابطه جنسی دارد؛ هرچه مدت زمان رابطه جنسی بیشتر شود، کالری بیشتری سوزانده می شود.

برای محاسبه این میزان باید خانم ها هر دقیقه را در 3.1 ضرب کنند، و اگر مردان می خواهند محاسبه کنند، باید هر دقیقه را در 4.2 ضرب کنند نتیجه ی به دست آمده برای هر کدام میزان کالری است که با رابطه زناشویی می سوزانند.

 

رابطه جنسی و زناشویی چاق می کنه یا لاغر؟

3.8504
این مطلب مفید بود ؟378126
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : medicalnewstoday / lybrate / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی